Prskalice

Od 1000 do 1500e da li hoces manje poznatog proizodjaca ili vise. Modeli 200-300-400l je sve identicno sem velicine bureta i cena je minimalno razlicita.

Inace imas temu atomizeri.
 
Interesuje me koja je razlika između mesinganih i plastičnih dizni za prskalicu (sem u ceni)? Imam Moravu 440 l sa bakarnim/mesinganim cevima i mesinganim diznama pa bih da promenim dizne.
Pošto nemam manometar, ne znam koji je pritisak ali kad prskam Fergusonom drugom brzinom na 1500 obrtaja tačno hektar sa 400 litara oprskam. Sa T-40 moram 4-tom brzinom na pola gasa.
 
Mesingane se brze trose od plasticnih. Ostalih razlika nema.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja sam imao na staroj am mesingane cevi i dizne,a posto sam hteo da stavim dizne za vetar morao sve to da zamenim,plasticne cevi i nosace dizni sa protiv kapanjem i dizne za vetar i nov manometar..i sad je to pravi pos'o..

- - - - - - - - - -

Jos sam promenio i razvodnik i stavio sa 6 sekcija, 5 za svaku granu posebno i jednu za mesac..i sad palim gasim kako hocu..

- - - - - - - - - -

Sve to napsah jer nisam mogao da zamenim samo dizne neg sam morao na ovaj nacin pa da znas kako i sta te ceka..
 
Imam pitanje za kolege koje su prskale kombinacijom ferga + prskalica sa Agromehanikinom 65olitarskom pumpom, granama od 8m i diznama trojkama.
Koliki je utrosak vode po ha ako vozim drugom brzinom na 1200 obrtaja motora, a manometar stoji na 4 bara?
 
Pozdrav za sve clanove
Imam prskalicu za prskanje voca za Labin Progres sa buretom od 200 l ,medjutim danas prilikom prskanja puko je kuglicasti lezaj izmedju izmedju klipova pa sada nemoze da stvara pritisak vode prema granama i ne moze da prska.
Zamolio bih vas ako neko slucajno zna koji lezaj ide za na pumpu da mi pomogne da ga nabavim ili ako imate neki broj telefona od nekoga ko servisira te pumpe? Rasturilii smo pumpu ali lezaj je samleven tako da ne moze da se vidi dimenzija i broj lezaja
Unapred zahvalan na odgovoru
 
Evo jos koja slika rasvete. Privodimo setonu prskanja kraju.
495ffaa957ccfcaf0c2c4e4a8f40c72b.jpg
99ea57f34223d7d4884146bb71d36aba.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ala smo je opravili, svaka čast. :osmeh:
Na kraju sezone, kako si zadovoljan sa rasvetom? I sa prskalicom :osmeh:.
Da li si imao nekih problema i je l' ispalo to-to (što si želeo)? Znam da fali far bočno usmeren, na grani. :osmeh:
 
Ala smo je opravili, svaka čast. :osmeh:
Na kraju sezone, kako si zadovoljan sa rasvetom? I sa prskalicom :osmeh:.
Da li si imao nekih problema i je l' ispalo to-to (što si želeo)? Znam da fali far bočno usmeren, na grani. :osmeh:
Pa sa skromnih 1500 ha, malo preko, ja sam zadovoljan. Za te pare nije moglo bolje. Kljuc nije stavljen na nju. Osim tockova sto su okrenuti i razvucen trap. Radi super. Ag tronic super regulise. A ko kaze da nema farova? Farovi su odavno ugranldjeni. Svetle prema nazad. Rikverc svetlo. Za sledecu sezonu samo moram xenone dodati umesto leda na cosku kabine. Dalje ce se videti a i ugao ce biti veci. To je ono sto trebam.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Danas sam hteo da probam prskalicu, a on ono što radi to nikako, kod tastera za on-off radi naopako i kad isključen negde kod dizne piška i posle nekoliko sekundi hoće samo da stane curkanje. Kod drugog tastera za podešavanje pritiska ništa kad stisneš da povećavaš pritisak kod dizne ništa ne reaguje a kod pumpe se čuje da dobije opterećenje i povećava pritisak (negde??) Čuo sam već da nije baš jednostavno raditi sa tim ventilima jedan ovako drugi onako ali baš nisam mislio da neću se snaći. Posle 1kubik potrošenog voda sam došao do zaključka da su na pogrešno mesto su stavili cev što vodi od pumpe do razvodnika
Ovako sam dobio
4cc8759ce3976d612d9385ae1733d9cb.jpg

I posle ovako radio perfektno
498fb75658678c69e5d557cc3d73b8e1.jpg

Izvinjavam se zbog gramatičke greške ali ovo sam morao podeliti sa vama.
 
Nazad
Vrh