Prskalice

Danas sam narucio delove kod njih. Jeftiniji nego ovi kod nas u Loznici. Manometar kod nas 100 i 1500 a kod njih 850 dinara. Membrane za Agromehaniku 800 dinara komplet i jos nekih sitnica. Pumpu sam u 5 do 12 otvorio. Od 4 ventila samo je jedan valjao. Na ostalim ispucale opruge. Mogao je nastati harakiri u njoj. Ulje sivo od vode i primesa. trebao mi je i novi azvodnik ali sam se snasao za njega.
 
Stigla danas
b90d11c440957721a1eb5d13d63115e0.jpg
1fb6ed84accb97da2735358d8a4910f5.jpg
dc549d5e12795b276435a9b4ddd21978.jpg
0683b556edee9532aa8a810f86bbff01.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bravo kolega,kako ga povezujes sa delom razvodnika gde se podesava pritisak?Da li si ga isprobao na max.pritisku sa nekoliko iskljucenih sekcija?da li elektro ventili uspevaju da zadrze pritisak dok su iskljuceni?
 
Bravo kolega,kako ga povezujes sa delom razvodnika gde se podesava pritisak?Da li si ga isprobao na max.pritisku sa nekoliko iskljucenih sekcija?da li elektro ventili uspevaju da zadrze pritisak dok su iskljuceni?
Pritisak podesavam na onoj slavini skroz desno isprobao sam ga danas nisam isao vise od 4 bara,a kada iskljucim jednu sekciju ukljucim onaj treci ventil sa slavinicom,na njemu je nastelovan pritisak za samo jednu sekciju tako da se pritisak ne povecava vec ostaje na zadatom pritisku kao kada su ukljucene obe sekcije,elektro ventili zadrzavaju pritisak bez problema ne propustaju...
 
Купио сам их нове у огласу је било наведено да служе за воду.

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
До 8 бари су ови вентили,да о томе сам и ја размишљао али иће ово коју годину овако

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
Je si li napravio neku logiku koja neće dozvoliti da svi ventili budu isključeni istovremeno? Da li su ventili pod naponom otvoreni ili zatvoreni?
 
Нисам о томе размишљао мада то није лоша идеја,вентили су под напоном отворени.

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
Нисам о томе размишљао мада то није лоша идеја,вентили су под напоном отворени.

Ako sam dobro shvatio, ti iz pumpe vodu dovodiš na donji priključak, a pritisak određuješ količinom vode koja ide u preliv (kod otvorenih svih grana) preko slavinice na priključku sa desne strane manometra. Šta se desi ako svi elektroventili zatvore, koliko tad poraste pritisak? Pretpostavljam da su ti priključci iz programa navodnjavanja kap po kap, hoće li oni izdržati taj povećani pritisak? Kako će pumpa reagovati na taj povećani pritisak?

Jer ako ti nestane napajanje, bilo da crkne osigurač, ili se izgubi kontakt utikač sa kojeg dovodiš napajanje, ili dođe do prekida žice (žice napajanja, ali mase), zatvoriće se sve grane!

To bi se dalo rešiti sa po još jednim elektroventilom u svakoj grani ali koji je suprotan ovim postojećim (tj. da je pod naponom zatvoren), i da ti ventili preko nekih slavinica (kojima bi naštelovao istu količinu vode koliko ide i preko dizni) vode na preliv. Tako bi rešio i pitanje sigurnosti, i pitanje konstantnog pritiska prilikom zatvaranja pojedinih grana.
 
Poslednja izmena:
Када искључим гране,упалим онај вентил са леве стране манометра,он је једини 3/4" и течност се преко њега враћа у буре тако да нема притиска уопште,славинице јесу од система кап по кап,другар је исто правио овакав разводник и свуда су му те славинице на местима где су мени електровентили и ради већ 4 године без икаквих проблема,а што се тиче сигурности могао би наћи негде сигурносни вентил и уградити га тако да ако дође до неког проблема он реагује.

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
Aha, sad kapiram. Ti zapravo imaš samo tri ventila za grane, a preostala dva idu u preliv. Ovaj sa leve strane manometra je za potpuno isključenje prskanja (tj. kad isključuješ prskanje njega uključuješ), a onaj srednji sa slavinicom se uključuje kod isključenja jedne grane.

Ali ako dođe do prekida napajanja tebi zatvaraju svih pet i sav protok ide preko krajnjeg desnog priključka. Tad pritisak mora porasti.
 
Nazad
Vrh