Prskalice

Drugari jedno pitanje.Kupio sam novu Agromehanikinu prskalicu 330 l 8 metara grane.Muči me mješač dal treba biti skopčan na onom priključku skroz desno što ide na dno bureta ili na onaj što izlazi na vrhu.ima još crijevo sa onog filtera ispod regulatora. Buni me sto sam vidjeo da je obrnuto skopčano na drugoj prskalici da to trgovci nisu zamjenili mjesta za ta dva priključka.Meni se dešava da kad je mješalica otvorena nemogu naštimati pritisak a kolega mi kaže da kod njega može.
 
Tecnost sa dna bureta ide u pumpu, posle pumpe treba da dodje do razvodnika na donji prikljucak kada se gleda u razvodnik. Potom treba da imas ventil sa kojim upravljas da li da voda sva ide na mesac tj debelo crevo koje je na vrhu bureta ili da ide na grane + mali mesac (jedna sekcija na razvodniku). Pritisak naravno da ne mozes da nastimas kada je ukljucen veliki mesac, jer u levom delu razvodnika gde manometar meri pritisak nema nikakve tecnosti. Da bi podesio pritisak naspes vode, stanes na travu, otvoris grane, glavni ventil umeris da vodu salje na grane, podesis na traktoru zeljeni broj obrtaja i potom podesis pritisak. Kod Agromehanike barem idealno drzi pritisak razvodnik, mozes prskalicom meriti njivu koliko je to pedantno uradjeno.
 
Поздрав свима,да ли неко зна како су се показале нове Моравине прскалице и како им се крећу цене.

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
Ja sam narucio prskalicu iz Vojke ,firma Gumaplast-rau ,nadam se da se nisam zah..o ,gledao sam ih na vasaru u Rumi izgledaju mi korektno odradjene.
Narucio sam 440lit ,10m grane ,65lit agromehanika pumpa sa ventilom za samopunjenje i dizne 03....Cena 580e na kucnu adresu.
 
Tecnost sa dna bureta ide u pumpu, posle pumpe treba da dodje do razvodnika na donji prikljucak kada se gleda u razvodnik. Potom treba da imas ventil sa kojim upravljas da li da voda sva ide na mesac tj debelo crevo koje je na vrhu bureta ili da ide na grane + mali mesac (jedna sekcija na razvodniku). Pritisak naravno da ne mozes da nastimas kada je ukljucen veliki mesac, jer u levom delu razvodnika gde manometar meri pritisak nema nikakve tecnosti. Da bi podesio pritisak naspes vode, stanes na travu, otvoris grane, glavni ventil umeris da vodu salje na grane, podesis na traktoru zeljeni broj obrtaja i potom podesis pritisak. Kod Agromehanike barem idealno drzi pritisak razvodnik, mozes prskalicom meriti njivu koliko je to pedantno uradjeno.

Druže nisi me razumio sve je u redu do malog mješača na sekciji.On je izgleda prilikom montaže pogrešno spojen na bure. Umjesto da ide na dno on spojen na priključak od onog filtera sa komandnog ventila gore izlaz na vrhu bureta.
 
potrebna mi je pomoc oko prskalice morava 330 litara.od skoro sam nasledio pomenutu prskalicu od tasta.nekada sam sa njom prskao njegove njive ali neke bitne podatke sam zaboravio.moze li mi neko reci koliko ide vode po kj. ili po ha to znam da zavisi od dizni.zna li neko koje su kolicine vode za koje dizne?kako da vidim koja je dizna na prskalici i kojom bi brzinom trebalo prskati sa imt 539?
 
Stefi ja imam isti komplet. 539 i morava. Kod mene su trojke a na njima treba da pise 03. Ja je napunim punu i idem prvom brzom na 1500 obrtaja i isteram ceo ha. Pritisak u pumpu napumpam rucnom pumpom na 1, 5 i onda mi je na manometru oko 6 i ide mi lepo. E sad mozda je ovo pogresno.ali meni je ok. Sad neka neko grudi kaze sta misli i kako je dobro.
 
Traju one dugo kod ljudi koji vode računa.Mekše su konstrukcije pa mora pažljivija vožnja traktorom.

I pumpe koje oni sklapaju su lose zavrsne obrade,kako su ostale ostrije ivice hoce membrane cesto da se pocepaju,nosaci dizni su kopija am,lice,al hoce recimo grana od nekog rastinja da je odvrne pa izgubis diznu..sitnice, al moze lepo da sluzi..
 
To su sve dečije bolesti. :osmeh: Nije to tako ni loše kada je pumpa kopija,dosta jeftinije održavanje u odnosu na original.
 
Pumpa bi trebala da je Agromehanika, ako je ovo original:



Ali mi sam ram deluje slabašno. Farba se već ljušti sa ove koju sam gledao.

 
Dodatak da se 12m grane prosire na 15m.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
dac1e1708eec062d9891631469e1cf89.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

edit: Izvinjavam se, pokušao sam da pošaljem sliku sa telefona preko tapatoka (prvi put ikada :osmeh:) , ali je očigledno da to nije išlo kako treba pa niije u jednom postu. Neka moderatori spoje sliku sa tekstom ako misle da je potrebno.
 
Nazad
Vrh