Prskalice

Ovakvu prskalicu još nisam video, grane deluju prilično "čvrsto". Lepo je sređena. Interesantan je ovaj način vešanja krila preko lanaca za kopiranje terena. Da li se mnogo njišu grane ako je neravna njiva?
 
Čvrsta konstrukcija, signalizacija, kutija za alat.....lepo, svaka čast Branko!
 
Grane su fiksirane u vožnji.
Kada dođem na njivu izvadim samo klin.
Na njivi se ne njišu previše brzo, jer malo "češu"o ram. To je nedostatak koji planiram da otklonim pomoću ležajeva.
Još treba da izvučem filter ispod bureta i učinim ga dostupnijim.
Takođe treba da ugradim i rezervoar za herbicide.
:cao:
 
koji je optimalan broj obrtaja kardana na tomi vinkovic za kranjsku pumpu na prskalici sa osam dizni(vocarska),naravno pozdrav svim radnim ljudima :cao:
 
spiker je napisao(la):
koji je optimalan broj obrtaja kardana na tomi vinkovic za kranjsku pumpu na prskalici sa osam dizni(vocarska),naravno pozdrav svim radnim ljudima :cao:

Predpostavljam 540 o/min. Jer su sve one standardizirane na taj broj okretaja. E sad ako imaš TV serije 400 ili 500 onda nisam siguran na koji broj okretaja kradana idu te pumpe koje se montiraju direktno na kardan, al predpostavljam da i one idu na 540 o/min. Dakle te pumpe nisu na prskalici, atomizeru nego se stvljavju na traktor.
A 540 o/min na kradanu postižeš u sporohodnim brzinama i sporoj brzini kardana (prva brzina kardana na onoj ručici ispod sica sa lijeve strane).
 
Sezona prskalica ponovo krece.Inace koristim slovenacku /kopija RAU 44o l ,pumpa nova 1ool ,nov razvodnik /, krila 8m. Ovih dana je bilo vetra pa sam koristio lecler id 120 03 dizne. Dizne rade na principu venturijeve cevi,i izuzetno su dobre kad duva vetar .
 
Moze sutra
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238432685[/time]_________________________________________________
Evo slika te dizne, malo je losiji kvalitet slike
 
Treba mi pomoc, dali neko zna koliko treba da bude pritisak vazduha u pumpi za agromehaniku kranj 440 l. 10m grana i 105 l. pumpe. Izgubio sam uputstvo a trebao bih da naduvam pritisak. :spavam:
 
2,5 -3 bara. Pravilo je da sa kojim pritiskom prskas toliki je pritisak vazduha u pumpi.
 
kiraj je napisao(la):
2,5 -3 bara. Pravilo je da sa kojim pritiskom prskas toliki je pritisak vazduha u pumpi.

Pritisak treba biti isti sa kojim prskaš ili malo manji, npr. prskaš sa 2 bara a pritisak u pumpi ti treba biti 1,8-2 bara.
 
ja imam pritisak vazduha u pumpi oko 1,5 do 2 bara i to je ok danas sam bio da priskam zito i samo me zanima ona rucica na barometru gde treba da stoji na kolko bara treba da se prska? i koje je optimalna brzina kardana i brzina traktora kad se prska posto ja na dajcu idem na svega 1200obrtaja :bravo:
 
Kroz tu rupicu usisava vazduh,koji ukrupni kapi .probaj na sajt Lechler ima presek pa ces bolje razumeti.
 
Nazad
Vrh