Prskalice

3700e je preskupo za 12m grane i 400l bure. Oprskaces 2-3ha sa njom i kuci. To isto ja uradim sa obicnom od 400l koja je kostala nova 1000e.
 
Neznam za te velicine,ali drugar ima manju od 600 iz 2009,oprskala i boga i oca,jedino sto crkava je membrana na pumpi.
Ima kopir,triplex dizne i pumpu od 120lit i sve to za mnogo manje novaca nego sto je tada bila agormehanika.
Najveci je problem prodavac ako je iz Vrbasa,jer lik tvrdi jedno,a zapravo je nesto drugo.
Oprez sa njim.
 
moj kolega je kupio jesenas takvu od 550l i naoko izgleda dobro sad kako će se pokazati u prskanju vidićemo.a ja sam uzeo jarmet od 800l odradila je ovu sezonu odlično i 820 je nosi ko igračku a puna je teška 1270kg ali ima dobro raspoređen teret.
ima li ko možda da je pravio ili kupio gotovo one nastavke za prskanje u red znači ono što ne prska odozgo već dole u korijen

- - - - - - - - - -

http://panexagm.com/traktorska-prskalica/ moja je na trećoj slici

- - - - - - - - - -

Niko ne zna za te nastavke za prskalicu?
 
Koliko sam ja razumeo prodavce, jos ih nema u prodaji u Srbiji. Bice od polovine ove godine, tako su bar rekli. Inace takve grane su bile izlozene na Poljoprivreednom sajmu u Novom sadu 2016-te godine... Moglo je da se vidi uzivo :)


Koje dizne za Vetar preporucujete....? :)
 
plarail.jpg


Plarailchains (Cable conveyers)

Ovo?

Ima i kod nas >> LINK
 
Je l' zna neko slučajno da li ima negde na netu nacrt kopirajućih grana prskalice 12m-14m (sa merama) za samogradnju?
 
Nazad
Vrh