Prskalice

Koju prskalicu vredi kupiti do 600 litara jer ima dosta u ponudi kakve su te poljske i turske mašine?
 
Ima neko iskustvo sa IDKT diznama, koju kupovati ako norma prskanja planiran od 200 do 250 l/ha a brzina kretanja 6 do 8km/h, bolje sa manjom pritiskom i kupovati crvenu 4, ili sa većom pritiskom i uzeti trojku? I pored IDKT vredi u mesto ST dizne stavljati LU dizne
 
Pozdrav kolege potrebna mi je mala pomoc oko prskalice hteo sam da preradim grane da budu kopirajuce u pitanju je morava 600l. comet pumpa grane su 10m a i njih sam mislio da prosirim pa verovatno je neko radio to pa ako bi mogla neka slika
 
Ovde izgleda samo problemi imaju a rešenje teško dolazi. I ja čekam odgovor ali izgleda u zimskom dobu niko ne bavi sa prskalicama.
 
Da iztrosiš 250lit po ha sa 6 km/h sa crvenim diznama treba 1,8 bar a sa plavim treba 3,3 bar barem aplikacija tako kaže. Šta će mi idkt dizne? Nemam iskustvo sa tim diznama pa zato pitam dal vredi toliko pare dati za njega. Tako sam čitao da ravnomernije radi od običnih i u vetrovitim uslovima,i preporučen kod zaštite klasa itd.
 
Ima mindjusar te dizne,ja sam od njega uzo id 3,a on je posle uzo te idkt ,,imas nazad u temi pa prolistaj ako ti on u medjuvremenu ne odgovori.
 
Ima neko iskustvo sa IDKT diznama, koju kupovati ako norma prskanja planiran od 200 do 250 l/ha a brzina kretanja 6 do 8km/h, bolje sa manjom pritiskom i kupovati crvenu 4, ili sa većom pritiskom i uzeti trojku? I pored IDKT vredi u mesto ST dizne stavljati LU dizne

Imam IDKT 120-03 i sa njima prskam sve usjeve (repa, kukuruz, žito...). Trošim 120 do 300 l/ha i krećem se od 6 do 9 km/h, a naj češće 8 km/h, a trošim najčešće 207 l/ha. Dizne su odlične i svestrane, jedino u zaštiti zastavičara u žitu bi dao prednost dizni sa jednim mlazom (IDK npr.).
 
Поздрав колеге,да ли је боље ремонтовати своју пумпу(у питању је морава 330) или купити неку другу(другог произвођача) па намонтирати уместо ове.Под овим ремонтовати мислим послати у Пожаревац у фабрику.
 
Da li možda neko ima ideju kako bi se agromehanikina hidraulična krila od 12m (onaj stari tip gde se krila dižu na gore pa se onda lome na sredini a sajla diže krajnji segment, ako se ne varam oznaka im je 12 MY H) mogla proširiti na 15m. Dakle da se na svakom kraju doda po 1.5m. Naravno, jasno je da može na neku šarku dodati taj segment od 1.5m koji bi se ručno otvorio i zatvorio i zabravio (da li na gore ili na stranu - nebitno), ali da li je moguće nešto smisliti da se automatski otvara i zatvara taj dodatni segment.
 
Kako može automacki, kad ti se i standardna krila otvaraju ručno ? . Jasam pre par godina napravio ovako i koristim ih po potrebi, a naručito za prskanje pšenice.




 
Da li možda neko ima ideju kako bi se agromehanikina hidraulična krila od 12m (onaj stari tip gde se krila dižu na gore pa se onda lome na sredini a sajla diže krajnji segment, ako se ne varam oznaka im je 12 MY H) mogla proširiti na 15m. Dakle da se na svakom kraju doda po 1.5m. Naravno, jasno je da može na neku šarku dodati taj segment od 1.5m koji bi se ručno otvorio i zatvorio i zabravio (da li na gore ili na stranu - nebitno), ali da li je moguće nešto smisliti da se automatski otvara i zatvara taj dodatni segment.
Probaj ovako:eek:d 2:40 https://youtu.be/QI00gFhPcXI
 
@dukej: Niste se razumeli, mikulas misli na otvaranje protoka, a ti na otvaranje krila ;)

Pa ne moze bas mnogo bolje,.... na jutjubu se vidi da ovde treci segment ima jos jedan hidro klip. Pada mi na pamet neki mehanizam koji bi iskoristio momenat kada se drugi segment zaljulja da tada na oprugu otkaci treci segment ali nisam siguran kako realizovati do kraja otvaranje. Mozda nesto slicno sajli sto otvara drugi.
 
Radi se o ovome, kad se prska repa ako su veliki kukuruzi preko puta lenije treba zatvoriti krila da bi se okrenulo na leniji (ne pomaže dizanje skroz gore). I onda ako treba izaći napolje da se dodatno taj mali segment zatvori onda više nema prednosti hidraulike...

A ja sam već u postu napomenuo da preko neke šarke nije problem napraviti ručno zatvaranje krila... Fora je da li može nekako da to bude automatski, npr. preko kakve sajlice poput drugog segmenta na tim krilima. Ja iskreno ne znam kako bi i da li bi to moglo (razmišljao sam o malom motoru na 12V (npr od brisača) koji bi preko nekog reduktora dizao taj mali segment), ali računam hajde da pitam na forumu, ima ovde mnogo maštovitih i inventivnih ljudi...

Uzgred, nije to za mene, ja imam malu prskalicu 440l sa 8m granama i meni nije problem da milion puta izađem iz traktora i otvorim i zatvorim krila (imam dosta bandera u njivama)...
 
Video sam negde da ima ti sto pricas..zelena prskalica nosena 1000l al teska do zla boga i krila stoje duzom traktora levo i desno kad se sklopi ne kao sto smo inace navikli..18 m su krila..i ima taj mali segment na sajlu a ovi drugi na hidro klip, i cim pocnes sklapanje hidraulicno ta se sajla sama zateze i preklapa taj manji segment..ako si ista skontao od mog opisa,jbg ne znam jako bolje da objasnim osim video snimkom..
 
Nazad
Vrh