Prskalice

e sad lagano jedno pitanje, trebam veccu prskalicu naravno nosenu, 1000-1200 litara , svi znmo da je amazone vrh i po kvaliteti a bogme i po cijeni, nemogu reci da je iskljucena ali cu nastojati da bude, lomim se izmedzu slijedece tri, agromehanika , gaspardo ili bargam, po cijeni su tu negdje 500-1000 eur gor ili dol, naravno razgovaramo o prskalici sa 18 metarskim granama sa svom mogucom opremom, to mi je zelja... sta vi mislite o ovome...??? iskustva preporuke itd is prve ruke bi bile naj bolje...
To kad se napuni vodom je jako tesko. Treba ridjan od 5,5 do 6 tona da to nosi.
Moj glas ide za zapadnu proizvodnju ako ikako je moguce.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
kod nas je drugar ima cafini vucnu, i prodao i kupio amazone, kaze ona je pucala non stop, malo malo pa vari nesto.

- - - - - - - - - -

nosene od 1000 agro mehanika se dosta koriste, znaci nisu bas da glava boli od njih.mogu da prodju.
 
ovde kod nas se vecinom prodaju nosene i kupuju vucene, ako su bliske cenom, izbegavaj Agromehaniku
 
Prvi put cujem. Ova dvojica su prezadovoljna,prskaju godisnje po 1000 ha i nikad nisu imali problema. Kazu da je to profi masina.
A Mk i matijevic imaju John Deere prskalice,ali ne znam da li postoje nosene?
 
Na ovim oglasima za atomizere , sam procitao da salju brzom postom , 400l , postarina 2500-2900din , sad se ne secam tacno. Pogledaj na kupujemprodajem, pise na jednom od oglasa.
 
Roto je firma iz Slovenije a u Alibunaru imaju takođe svoju firmu pod istim imenom. Neke cisterne za prskalice ne prave ovde već uvoze iz Slovenije. Ovo sve pod uslovom da nisam pobrkao informacije sa sajma.

kupio od njih bure sa 3 spremnika, još nisam montirao za rau 440, novo bure ima 450l, 40 za ispiranje sistema i 15l za pranje ruku
 
da da zapadna je naj boje znam ali i naj skuplja i pitanje dali mi se isplati ukrkat tolike novce za 115 ha sto ja radim plus malo usluga... oko 28 tisuca eura je amazone agromehanika jucer dobio ponudu 16 tisuca eurA, RAZLIKA JE GLAVA BOLI... sto se tice macana da nosi ima class 100 konjica i 5 tona skoro nece mu biti tesko, kolega kupio amazonku 1200 i nosi ju sa 2850 jo-om.... bez problema.....
 
Neznam šta se ljudi toliko drže AgroMehanike,ništa posebno..
Do sad šta sam vidio šprice Amazone i Caffini je vrh...
Ali neznam šta bi falilo Leško šprici,za manje novce se dobije uredan stroj..
 
Neznam šta se ljudi toliko drže AgroMehanike,ništa posebno..
Do sad šta sam vidio šprice Amazone i Caffini je vrh...
Ali neznam šta bi falilo Leško šprici,za manje novce se dobije uredan stroj..
Imam dve lesko 1000 litara. Svaka prska oko 1400 ha godisnje... Na jednoj je puko ram. A grane su na obe malo varene... Jos se drze. Ali vidi se umor

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja ispustim svugde,gdegod se ispustiti može,nikad ništa sipao nisam,poput antifriza i tog qrca za šoferšajbne,a nikad nisam imao ni problema! Prskalica agromehanika,10sezone odradila,oprskala puuno,ove godine remontovan razvodnik,a pumpu ćemo na zimu ...
 
Lane sam nasuo autoglas po 80din/l. 10l u atomizer, 10l u prskalicu i super sve. Tako planiram i sada.
 
I ja nebih nista sipao ali da pitam sta i gde sve treba odspojit ustvari na koji nacin isterat i svu vodu koja eventualno ostane u crevima pumpi i ko zna sve gde,prskalica je agromehanka 440l sa onim vecom pumpom.
Zar mozda negativno ne uticu na membrane i ostale delove od gume razna sredstva protiv smrzavanja tipa antifriz i tecnost za pranje auto stakala ako ih sipamo u prskalice?
 
Nazad
Vrh