Prskalice

I ja dupliram bukvalno svugde po koji red,zatvaram samo sekcije i nigde problema zasad,čak šta više bolje odnese sve tu gde je duplirano.:ppozdrav:
ako je manje od 3 reda ni neizlazim napolje da zavrnem triplex,a do komsije uvek malo prebacim :haha:
bolje da komsija nema red nego da idem kao @dukej da kopam :osmeh:
ničega se nebojim kao sto se bojim motike,imam noćne more od kopanja :osmeh:
 
na takvu još nisam naišo
IMG_20160606_121712.jpg
 
Preklopim minimalno koliko mora. Sreca pa su sekcije 4-2-4m, tako da maksimalno 1.5m se preklopi:haha:
 
Moj novi dodatak za prskalicu, 3 spremnika, glavni 450litara, za ispiranje 40l i za pranje ruku 15 litara, do sada je bila 440, marke RAU












 
Kad prskam soju, uvek malo preklopim komišisjke redove jer sva hemija za soju je neškodljiva za klasicne kulture - osim uskolisnih u soji, tu obratim pažnju na kukuruze žito je uglavnom vec skinuto. Uostalom, uvek pomerim svoj red a koimišje redovno onda useju svoje do mog reda ili čak i preko. Ove godine sam neke kasne setve prskao totalom preko komsijskih soja i kukuruz, bas lepo odradilo ...
 
najviše zbog novih propisa, jer najvjerojatnije do 2020.g. će trebati imati 3 spremnika, i kada ovo složim, onda atest prskalice, koji nisam htio raditi dok imam jedan spremnik, a moj spremnik koji sada imam stavljen je novi prije 3 godine, šteta ga je i skidati, a bio sam jako zagrijan za novu poljsku prskalicu, nakraju sam odustao, jer mi se na oko nije svidjela i mislim da tu nema kvaliteta, da je ipak stara RAU daleko bolja, i djelovi su jeftini, npr razvodnik za moju je oko 40-45€, itd itd svega ima za malo novca, a i drugi je problem, poljakinja od 500l sama prskalica ima 200kg, dok moja ima 87kg, sada sa 3 spremnika će biti možda 95kg, znači duplo lakša nego poljakinja, ljudi u Hrvatskoj jako kupuju te prskalice al sa 2 rezervoara, dok za ovu od 500l i 3 rezervoara treba izdvojiti više novaca, al po meni se neisplati, sada ću vidjeti kako će se ovo pokazati
 
Poštovanje, zelim ugraditi dodatni filter na prskalicu pa me zanima velicine mesh-a, tj koji velicina je najfinija a koja najgrublja. Nasao sam u trgovini da ima od 80 do 326 mesha.
 
Ja sam moju sa dve uzice vezao da visi naopačke za molerske merdevine, tako da čep za sipanje bude na najnižoj tački. I pored toga neće sve da iscuri zbog geometrije, pa sam je onda tako nameštao da pojedini cilindar bude u gornjoj tački, pa kad se on ocedi onda sledeći itd. Naravnu uz povremeno okretanje kardana rukom. Sve u svemu, prilično glupav sistem...

Slikao sam to ali ne mogu da postavim slike jer ne mogu da se setim lozinke na postimage sajtu...
 
Pa zar nije brze i lakse skinuti pumpu sa prskalice i onda mozes kako hoces..dva minuta posla..pogotovo je to zgodno za one koji je vec skudaju preko zime da je stave u toplo..
 
Nazad
Vrh