Prskalice

Kupiš rezervni bajonet,diznu bez rupe,i gumicu ( ne onu iz kioska ili apoteke ) i po potrebi odvrneš - zavrneš
 
Navuci neko crevo ili gumicu na tu diznu,pa nek ide po zemlji ili oprskaj komsiji,vidis da je to najjednostavnije i najprakticnije.
 
Poslednja izmena:
Ja sam na moju Poljakinju ubacio slavine od sistema za zalivanje (kap po kap) i rade posao i na 5bar-a (na tom pritisku radimo).
 
Većina ne bi izlazila iz traktora da zavrne taj ventil koji bi stavili pre poslednje dizne (a i ako bi onda bi ih mrzilo da izlaze da ga odvrnu ili bi zaboravili) a kamoli da menjaju tu diznu nekom slepom. Terali bi sa preklopom. Svaka vama čast što težite perfekciji ali mislim da to poduplavanje neće toliko skoditi, pa kako kad se prska žito pa se vrdne malo tamo pa malo ovamo? Ispravite me ako grešim.
 
I ja dupliram bukvalno svugde po koji red,zatvaram samo sekcije i nigde problema zasad,čak šta više bolje odnese sve tu gde je duplirano.:ppozdrav:
 
Problem je da ne odnese komšijski red. Kad je taj red preblizu ja se smaknem jedan red i tako zaštitim njegov red, a moj posle ručno okopavam. (Pod uslovom da preživi njegovo paranje - ove godine nije :sjasi: )
 
Onda zemljisni herbicid i nema muke. Tako sam se ja udaljio od komsijinog kukuruza a brazda do njega čista kao asfalt, zahvatio i jedan red mog suncokreta kad je prskao zemljisno.
 
2vt7d5f.jpg


Ovako sam resio zatvaranje pojedinih dizni...
 
Ja te slavinice imam između sekcija od po 3 dizne. Npr. jedan ventil na razvodniku isključuje 6 dizni, pa sam tih 6 dizni sa ovakvom slavinicom razdelio na dva puta po tri.
 
Da li nove prskalice treba da idu na pregled tehnicke ispravnosti?

Kod nas ne , koliko sam ja obavjesten, moras da imas dokaz da je nova (racun) , i za novu moras da platis da bi dobio dozvolu za koristenje , nesto malo manje od 10E (tako mi je receno) , ove druge moraju na tehnicki(nisam upoznat koliko stare) to se placa puno vise i traje 3 godine. Juce sam slusao na TV da ce od jeseni ici u kontrolu i ako nema atest , max kazne su prakticno vece od nove prskalice, ako nesto od toga bude.
 
Ne bilo vam zapovedjeno, pojasnite malo te mane na krilima, i koja su to nova krila, a koja stara iz 2014 koja ne valjaju, kako da ih razlikujem? Ja bas imam u planu kupovinu jedne od 1000l sa 15m granama, ali ne bih nista na hidrauliku, nema se za luksuziranje... Pa da be kunem i ja dan kad sam je kupio. :haha:
 
Nazad
Vrh