Prskalice

U prskanju sam primetio da jedna dizna ne prska ukoliko je pritisak manji od 2 bara, stanem i proverim,nije se zapusila. Posto imam triplekse okrenem na drugu i dalje ista stvar. Kad sam dosao kuci stopericom proverim protok po minuti, baca manje 30 posto. Sumnjam na ventil sa oprugom kod antikap sistema, ovo je neki mala privreda ali da shvatite o kom delu se radi http://kosmospromet.com/proizvod/1028-agm-grana-ventil-sa-oprugom-kpt/ nalazi se na tripleks nosacu agromehanike. Da li je neko imao slican problem?
 
neznam, sve to poljsko mi se nesviđa, možda sam u krivu, htio kupiti plug unia, al kažu da nevalja ništa itd itd, kao ni oni usrani traktori

imao sam čak volje, da sjednem u auto i odem do poljske, jer prošao bi 50% jeftinije nego da ju kupim kod nas
 
Poljske poljo masine nisu za bacanje. Velika je drzava, sa velikom tradicijom industrije... Tako i ova prskalica - moje mislenje.
 
Meni se ova danas mnoogo dopala

Picture%20004_4.jpg


Picture%20003_6.jpg
 

Bilo prije na njuskalu ali sada vidim nema vise u ponudi , da li su za rau ne sjecam se ali sa tri rezervoara da.

- - - - - - - - - -

U prskanju sam primetio da jedna dizna ne prska ukoliko je pritisak manji od 2 bara, stanem i proverim,nije se zapusila. Posto imam triplekse okrenem na drugu i dalje ista stvar. Kad sam dosao kuci stopericom proverim protok po minuti, baca manje 30 posto. Sumnjam na ventil sa oprugom kod antikap sistema, ovo je neki mala privreda ali da shvatite o kom delu se radi http://kosmospromet.com/proizvod/1028-agm-grana-ventil-sa-oprugom-kpt/ nalazi se na tripleks nosacu agromehanike. Da li je neko imao slican problem?


Skini citavu , ako je od agromehanike sa filipsovim odvijacem odvijes vijak i razdvojis polumjesece i skines citav tripleks , imas malu O gumicu na spoju sa tim tripleks mehanizmom i plasticnom cijevi, provjeri da li se nije zapusila ona mala cijev koja je spojena na veliku a na koju dolazi ta O gumica , imas i filtere u tripleks mehanizmu a i tu gumenu dijafragmu provjeri, ovo prije skidanja citavog tripleksa.
 
Kolege interesuje me kakvo iskustvo i mišljenje imate sa vučnim prskalicama ? Hteo bi da kupim prskalicu a dvoumim se između nošene Agromehanika 800lit i vučne Agromehanika 1500lit, obe prskalice imaju istu hidrauličnu granu. Sviđa mi se vučna zato što nedrži hidraulika na traktoru a opet se plašim kako se okreće sa njom da dali mnogo gazi usev pri okretanju ?
 
Kolege interesuje me kakvo iskustvo i mišljenje imate sa vučnim prskalicama ? Hteo bi da kupim prskalicu a dvoumim se između nošene Agromehanika 800lit i vučne Agromehanika 1500lit, obe prskalice imaju istu hidrauličnu granu. Sviđa mi se vučna zato što nedrži hidraulika na traktoru a opet se plašim kako se okreće sa njom da dali mnogo gazi usev pri okretanju ?

Prskalicu od 2000l (ili cak 2200 stara RAU) ovdje vuce jedan sa traktorom 45-50ks, sto se tice samog gazenja onda ti dodje na isto veliki traktor + 1500l nosena, mozda ima malo veci radijus okretanja iako je mali traktor, ali zato 2000l je 2000l :)
 
Ako su ti njive velike i dugacke vucena je OK.Ukoliko su siroke i kratke puno se gazi.Takodje je i mana okretanje na kraj njive ukoliko ima zbunja i drveca.
 
Poljske poljo masine nisu za bacanje. Velika je drzava, sa velikom tradicijom industrije... Tako i ova prskalica - moje mislenje.


ako bi uzeo tu novu poljsku, onda bi svoju prodao, samo se bojim da nebi žalio za švabicom :)

za nju se može uzeti novi spremnik koliko sam vidio sa 3 rezervoara, namjestim ga gore i to je po svim standardima, ako razvodnik na njoj i ode, novi je 40-45€ što je jeftino, kao i ostali djelovi
 
Nazad
Vrh