Prskalice

Zavisi za šta si naumio
Vec imam ID dizne ali sam razmisljao o IDKT zbog boljeg pokrivanja, necu da trosim vise vode od 175l\h a posto prskam sa Imt traktorom koji nema neki izbor brzina (samo jednu) tu potrosnju mogu da ostvarim samo sa pritiskom 2bara. Prskao bi soju i kukuruz od korova do petog lista.
 
Ja sam moju prskalicu malo preradjivao ovih dana,do sad su mi 2X pucala krila oba puta na istom mestu i na tudjim njivama zbog lose pripreme. Prvi put su pukla na varu,a drugi put je majstor zavario tako dobro da je pukla cev,sad smo ubacili plocevine sa obe strane cevi i izbacili neke njive iz "plodoreda". Uz put je pocastim novim diznama Lechled 110-03 umesto starih Mlaz 110-04.
url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_97423305_prskalicadizne.jpg][/url]






- - - - - - - - - -

Poseban pozdrav za ljubaznu gospodju iz Agrotrejda i magacionera koji je umesto 20 spakovao 30 dizni,za iste novce. :osmeh:
Posto su dizne?
 
Moze li neko ako nije problem da mi napise kako ide postupak za povracaj prskalice. Da li je kasno kupiti na sajmu prskalicu? Koja je caka sa onim racunom kada pisu parcijalno cene za bure, krila, dizne... i ceo iznos za celu prskalicu? 'Износ појединачног рачуна као и износ за сваку поједину ставку на рачуну мора бити већи од 50,000.00 динара.'iz pravilnika.
Hvala.
 
Moze li neko ako nije problem da mi napise kako ide postupak za povracaj prskalice. Da li je kasno kupiti na sajmu prskalicu? Koja je caka sa onim racunom kada pisu parcijalno cene za bure, krila, dizne... i ceo iznos za celu prskalicu? 'Износ појединачног рачуна као и износ за сваку поједину ставку на рачуну мора бити већи од 50,000.00 динара.'iz pravilnika.
Hvala.
Mi smo prošle godine kupili i dobili povraćaj. Ima mnogo papirologije ali su mi pomogli u poljoprivredno stručnoj službi. Rekli šta sve treba, ja popunio i poslao. I čekao na povraćaj. Ne mogu da ti kazem šta sve treba da ne bih šta propustio. Najbolje da odeš do pss u svom mestu. Mi smo kupili sredinom maja i nije bilo kasno, dobili povraćaj. Bitno je da imaš svu dokumentaciju uredno popunjenu jer drugačije ni ne razmatraju.
 
Evo urađeno po preporuci kolege paorpaor

IMG_20160426_195138.jpg


Prezadovoljan :ppozdrav:
 
Juce i danas sam se malo igrao i uradio par dodataka na prskalici, postavio sam joj svetlosnu signalizaciju(led), postavio sam malu kutiju za sapun i peskir, veliku kutiju za hemiju, sproveo crevom vodu za pranje ruku dole da mi necuri po celoj prskailici i napravio sa leve i desne strane po jednu stepenicu + na preklapanje kada se pentram da nepucaju pantalone :haha:, evo i slika
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

napravio sam i kolica za po dvoristu.

- - - - - - - - - -

Kutije su inace vojne obe bile
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Koju prskalicu s obzirom na cenu i kvalitet uzeti? Agromehanika kako vidim kod kolega na forumu je najzastupljenija.
 
Za Vladu 88 . Prosle godine smo kupili prskalicu i podneli zahtev (Avgust-September )a dobili povracaj ove godine. Samo ti uredno skupi papire i posalji . Racun je kod mene bio sve na jednom fiskalnom tako trazi I ti. A imas I agencije koje to rade za neki procenat i100 % dobijas poz.
 
Al racun mora biti preko 50000 bez pdv,ja prosle god kupio prskalicu i predao papire krajem septembra pa jos nista al bice valjda,na sajtu uprava za agrarna placanja imas sve sta ti treba od papira

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh