Prskalice

Pre neki dan stigao ponov..... :osmeh:

33yjpc0.jpg


1zd418p.jpg


440l, 10m, 105l\m, dizne 04

Iz svih mogucih tablica sa neta sam mogao da skapiram da ako hocu da prskam 4 jutra sa njom to mu dodje 194l\ha. A dizna 04 (crvena) na 2 bara pri 8km\h daje 194l\ha...

Pitanje: da li sam dobro proracnao ili sam se negde zaznuo? na koliko da naduvam pumpu? isto 2 bara?

Unapred zahvalan..... :)
Prava stvar ja imam takvu i vec hvala bogu 6 godina radi bezprekorno_Ove sezone sam na njoj stavio kruzne dizne 1mm i sa 440l prskam nekih 3,5 hektara sa pritiskom od 3,5do4 bara.normalno nesme biti vetra jer stvara dobru maglu.Sa 4mm dizne nemoj veci pritisak od 3 bara i moci ces 1,5 hektara da radis.Ako prskas sa pritiskom od 2 bara onda su kapljice krupne i slaba pokrivenost po povrsini moras da usporis i opet nece biti dobar efekat.Opet sam ces isprobati razne tehnike pa ces uhvatiti najbolji nacin i samo pici.
 
ljudi dali zna neko de mogu da nadjem da kupim prskalicu za toma vinkovica 523 moze i polovna od 100l
 
Može li mi neko dati broj telefona na koji bih se mogao raspitati o kupovini nove prskalice od 440-600 litara?Prenost je okolina ZR i NS.Ako mislite da će biti reklama za firme šaljite mi brojeve na pp.
 
Hvala društvo.Sutra ću zvati da vidim kakve modele i po kojim cenama imaju.Baš mi je dobro došao broj od Ninkova jer sam vizitku izgubio.
 
Moje iskustvo kaze bolje kupi polovnu Fiser ili Hardi , nego novu nasu. Ja poslao zimus polovnu Hardi bratu i nikada se boj brat nece pokajati sto je kupio Hardi , a njegova je stara samo 2god. Kad je stigla Hardi i postavili smo je pored bratove koja nema ni 2 god . Ta njegova deluje kao igrackica pored ove Hardi. Prednosti strane prskalice su ogromne u odnosu na nasu. Prvo za ovu imamo tabelu pomocu koje tacno znamo pri kojoj brzini koliko litara vode izbacuje po hektaru.
 
Uzmi novu original Agromehaniku, i da nemaš problema. Nemoj da ti bude žao razlike od 100-200 evra koliko su jeftinije one koje pravi mala privreda.
 
Drustvo imam prskalicu Moravu od 400 l. Proslogodisnju sezonu sam zavrsio sa urednom prskalicom, medjutim pre neki dan probao sam je i mesac ne radi uopste. Ko zna sta je uzrok tome, odnosno gde da je cackam? A ta dizna na mesacu nije zapusena.
Dali je neki uzrok u pumpi ili je sve to od onog gornjeg sistema gde su slavine?
 
@dragan82

Svi proizvođači kvalitetnih dizni daju te tabele za potrušnju i postoje formule za izračunavanje iste. Jeste ovo Srbija, ali bar takve stvari su nam poznate.

@peet

Kreni redom, kako putuje tečnost iz rezervoara do pumpe pa sa pumpe do razvodnika i merača pritiska pa dalje do dizni. Ima li pritiska na meraču ? Otvori ventil na razvodniku za mešač. Obično je on začepljen. Slobodno to rasturi, prosta tehnika kao pasulj.
 
Nazad
Vrh