Prskalice

Prskam da uspe pa makar i u rikverc,zezam se kad sam kupovao te nosace ja kazem prodavcu reko sto ove dizne stoje ukoso kaze on bas ovo sto kaze kolega Frenky....reko odlicno mada nisam primetio kod klasicnih nosaca da je bilo propusta u radu.
 
То се мени не свиђа,по готово у соји,наместићу дизне тако да прска између редова.Узео сам те бајонет навртке и преправио тако да дизне буду у равни е не ////...тј нисам још преправио али размишљам.Јел тај положај у реду / / / /?

Dizne se tako raspoređuju da bude koncentracija otrova po celoj površini prskanja konstantna. Pošto svaka dizna više baca na sredini nego na krajevima - zato se krajevi malo preklapaju da bi se svuda dobila jednaka koncentracija. Zato je bitno da se one montiraju kako im je proizvođač namenio a ne kako mi mislimo da bi bilo bolje.
 
Ajd sad vi meni recite dali je bolje npr u soji,kukuruzu.. da vise hemije ode izmedju biljaka tamo gde korovi nicu (V) ili da vise hemije ode po liscu soje,kukuruza naravno da u oba slucaja dolazi do preklapanja to je neminovno.Bojceticu pa reci iskreno koliko si puta prepravljao nesto i u ratarstvu odstupao od onog sto struka i knjiga kazu???Mante me tih prica.
 
Treba da ti ide hemije sto je moguce ujednacenije po celoj povrsini. 11004 prskam na 50-60cm od zemljista kada gledam iz traktora tako mi ispada da svaka povrsina je oprskana 2x sa pola doze, sto cini 100% doze. Selektivnost preparata koje koristim je dobra, i nije problem i da negde preklopim.

Prepravljao sam stalno, ali to je iz razloga sto kupim poluproizvod zbog nize cene, a onda prepravkama i otkazima u sred sezone me to kosta vise nego da sam kupio Amazone, Vicon, Case i slicno.
 
Moravu sa tri rezervara uzmeš i bez brige si na njoj su sve dijelovi drugih proizvođača
 
Nazad
Vrh