Prskalice

moze li mi neko na PP objasniti kako da pripremim prskalicu za zimu? radi se o agromehanici 600l 15m grane sa tripleks nosacima dizni i pumpom 105/20. sta trebam uraditi da ne dodje do havarije preko zime? verujem da je vec objasnjeno negde ali ne mogu da procitam 250+ strana...
 
Da li neko poseduje Moravu 440E? Kakvim su se pokazali ram i rezervoari?

http://www.polovniautomobili.com/pr...rava-morava-nosena-prskalica-serija-e-440-660

Inače konfiguracija M440-E (sa 3 rezervoara)
- 10 m fiksne grane
- Pumpa Comet BP-105
- Regulator Comet 4 izlaza

- Mlaznice standardne za taj model


Izađe 149250 dinara sa PDV-om (oko 1250 Evra).

Agromehanikina AGS 440, kao što sam pre par postova pisao, košta 1250 Evra što je meni lično previše novca za nešto što nakon par godina neću smeti da koristim a najverovatnije neću moći ni da prodam (EU norme o tri rezervoara itd.) zato gledam ove Moravine. U gorenavedenoj konfiguraciji svi glavni delovi su Comet-ovi tako da me njihov kvalitet ne brine. Međutim, saveti u vezi rama i rezervoara su mi itekako potrebni.

(Slične rezervoare sam video na Nova Mehanika prskalicama, pa ako neko poseduje takvu, molim ga da napiše svoje primedbe).
 
Stigla prskalica pre neki dan.
20151028075357.jpg
20151028075432.jpg
 
Ljudi treba mi pomoc sutra idem u Rumu imam moravinu prskalicu plava plocica oznaka mp 60 da li je to bas moravina pumpa ?? Po oznaci bi trebalo da bude ?? Treba da uzmem garnituru gumice ,membrane,dizne sve to da izmenjam i ako nebude skupo manometar tj ceo taj razvodnik posto oni ventili zezaju za uklj isklj koja je cena odprilike tog razvodnika da se nezajebem ????

- - - - - - - - - -

i ona dva ventila sto ste rekli valjda ce mi malo objasniti i onaj lik sto prodaje hehehheh :osmeh:
 
Uzeo sam samo membrane u Rumi posto je ista cena kao u Indjiji a ostalo sve je skoro pa duplo skuplje nego u kosmos prometu .
 
Izvinjavam se kolege vec sam pisao u rubrici za potraznju pa da se ne ponavljam i ovde. Potrebna mi je aluminijumska grana za traktorsku prskalicu. Ako iko zna gde mogu da je nabavim bice od pomoci. Pogledajte slike u oglasima pod "krilo za prskalicu". Hvala puno.
 
Kolega bolje da kupis plasticnu cev i nove nosace za dizne,ima na sajtu kosmosprometa komplet sto ti treba,takvo aluminijumsko nisam nigde video i ako ima onda je cena paprena. Kao i stare mesingane cevi kome dotraju on ih zameni plasticnima i gas.
 
Nosaci triplex su 15 evra koliko sam ja gledo.
Sta ces s tom krsinom. Tu imas remonta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh