Prskalice

Tako ce i bit, hvala puno na pomoci !

Kod mene je obicni filter sa casom gdje bude filter, nazalost nema taj sistem ispiranja.
 
Lepo im rekao,posaljite mi mesingane.Rekose ok,a stigle plasticne..::jako_besan::
mz.jpg
 
Jel mogu plastične dizne da ne neki način smanje protok? Logično je da kako se troše da se protok povećava, ali mene zanima suprotan slučaj. Npr. da se nataloži nešto na njih što golim okom nije vidljivo ali tek toliko da malo smanji protok. Npr. ja sam primetio da mi ostaje više vode u prskalici pod istim uslovima u odnosu na ranije godine. Svi filteri i sita su detaljno ošišćeni i jedino još dizne ostaju kao moguć problem, mada sam i njih čistio četkicom za zube. Da li bi one mogle da se potope u nešto pa da se npr. pojede kamenac ili ako se već šta drugo nataložilo na zidove dizne ( a dizne su IDKT 03 što znači da ima dva proreza 1.5 što je baš malo pa bi se primetilo svako smanjenje protoka)?
 
[quote name="banePA" post=1041296]U uputstvu za Agromehaniku pise da pritisak treba biti 1/3 od radnog![/QUOTE]<br />
pritisak-u-zvonu-pumpe.jpg
<br />
<br />
Nemam pojma ko je ovo napisao.
To sam ja nasao uputstvo na sajtu RAU firme.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ljudi treba mi pomoc nerazumem se bas u prskalice .

Uzeo sam moravinu prskalicu dugo je stajala malo je radila za svog veka . Garazirana svo vreme bure kao novo grane nikad lomljene , ajde zamenio sam par creva i kad ukljucim uopste nikakav pritisak nestvara na razvodniku samo u skroz gornjem poklopcu na pumpi gde je ona plocica sisti i slini. Da li je tu membrana ?? Sta predlazete da radim ?? Pumpa je mp 60 koliko je remont pumpe ??
 
Ljudi treba mi pomoc nerazumem se bas u prskalice .

Uzeo sam moravinu prskalicu dugo je stajala malo je radila za svog veka . Garazirana svo vreme bure kao novo grane nikad lomljene , ajde zamenio sam par creva i kad ukljucim uopste nikakav pritisak nestvara na razvodniku samo u skroz gornjem poklopcu na pumpi gde je ona plocica sisti i slini. Da li je tu membrana ?? Sta predlazete da radim ?? Pumpa je mp 60 koliko je remont pumpe ??
Verovatnu su otišle opruge na ventilima ništa strašno a ni skupo možeš promeniti samo opruge ili komplet ventil evo kako to izgleda
ventil.gif
 
Ljudi treba mi pomoc nerazumem se bas u prskalice .

Uzeo sam moravinu prskalicu dugo je stajala malo je radila za svog veka . Garazirana svo vreme bure kao novo grane nikad lomljene , ajde zamenio sam par creva i kad ukljucim uopste nikakav pritisak nestvara na razvodniku samo u skroz gornjem poklopcu na pumpi gde je ona plocica sisti i slini. Da li je tu membrana ?? Sta predlazete da radim ?? Pumpa je mp 60 koliko je remont pumpe ??
KOLEGA ‚‚PKB‚‚ OBRIŠI PRIVATNE PORUKE ! Hteo sam da te pitam za oglas koji si postavio .
 
Sveža informacija iz Agrotrade:

AGS 440, Pumpa 105 l/min, grane 12m, dizne Lechler ST 110-04 plastične: 1270 EUR (sa PDV-om). Kardan 6700 Dinara.
 
Nazad
Vrh