Prskalice

Aco,EN prskalica sa 10metara granama 2800evra? Pa onda bolje uzmi žuto bure što kaže N.A.! Ne mogu da se setim cene za AGM 600lit (jedno bure) i grane 15m bez triplexa.... Ali mi se nekako po glavi mota cifra od 2900evra. Jesam dobro zapamtio,zna neko?
Ma jbš EN prskalicu! Bolje uzmi što veće grane sa nivelacijom (bez triplex nosača) i što veće bure,a lako ćeš sipati vode spram podizne moći traktora. Jednog dana možda promeniš traktor i onda će ti biti mala prskalica. Ti kako hoćeš ali ja da kupujem prskalicu ne bih uzimao ispod 12m i 600lit,ni u ludilu!
 
Da EN prskalica od 400 litara sa nivelisucim granama od 10.metara i triplex nosacima košta 2830 evra. Kome to znači ovo je cena sa pdv-om, meni ne. Nista nije hitna kupovina, volja za EN buretom jeste velika, al je i skupa. A sve je podstakla jedna kesa u filteru i postojanje konkursa za povraćaj.
 
jel poseduje neko prskalicu sa injektorskom posudom? treba mi mala pomoc, u pitanju je Hardi Master 1000, nikako da uklavirim kako da povuce tecnost iz posude u sisitem pa da pomesa, svaki vid pomoći je dobronameran :cool:
 
Da EN prskalica od 400 litara sa nivelisucim granama od 10.metara i triplex nosacima košta 2830 evra. Kome to znači ovo je cena sa pdv-om, meni ne. Nista nije hitna kupovina, volja za EN buretom jeste velika, al je i skupa. A sve je podstakla jedna kesa u filteru i postojanje konkursa za povraćaj.
Kolko ::novac:: vraca drzava?
 
jel poseduje neko prskalicu sa injektorskom posudom? treba mi mala pomoc, u pitanju je Hardi Master 1000, nikako da uklavirim kako da povuce tecnost iz posude u sisitem pa da pomesa, svaki vid pomoći je dobronameran :cool:
Kod mene je ovakav sistem.Ako imaš konkretno pitanje ?? Pitaj.:ppozdrav:



- - - - - - - - - -

Konkretno
Slavina na razvodniku u ovaj položaj.



Na posudi za sipanje pesicida ,ovako.



Točkićem se podešava brzina uzimanja tečnosti iz posude.

 
Da li neko moze da mi kaze zasto pritisak na manometru skace ,cak 2bara ,igra kazaljka gore dole? Remontovao sam moravinu staru pumpu, manometar je nov ,prvih par puta koriscenja ,kazaljka je bila zakucana na zadati pritisak ,sad pocela da skace
 
2w6f6fn.jpg
[/IMG]
2h5ioo5.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

kbvn8z.jpg
[/IMG]
kiraj
ovaj ventill sa leve strane gore me buni. njega kad okrenem puni vodu u posudi

- - - - - - - - - -

332ne3k.jpg
[/IMG]
ovde je gornji ventil za ispiranje- pranje,i za prskanje, a donji ventil za pustanje vode iz rezervoara ciste vode za pranje prskalice
 
Da li neko moze da mi kaze zasto pritisak na manometru skace ,cak 2bara ,igra kazaljka gore dole? Remontovao sam moravinu staru pumpu, manometar je nov ,prvih par puta koriscenja ,kazaljka je bila zakucana na zadati pritisak ,sad pocela da skace

Ako na pumpi ima vazdušna komora onda je guma pukla u njoj, takve sam imao i ja simptome na rau pa je to bilo u pitanju...
 
Da li neko moze da mi kaze zasto pritisak na manometru skace ,cak 2bara ,igra kazaljka gore dole? Remontovao sam moravinu staru pumpu, manometar je nov ,prvih par puta koriscenja ,kazaljka je bila zakucana na zadati pritisak ,sad pocela da skace

Skakanje pritiska moze biti iz vise razloga ali se svi ticu pumpe. Prvo moze da bude da pritisak na membrani nije dovoljan, obicno se duva na 2-2,5bara. Obicno kada nema dovoljno pritiska ne moze da se dobije dovoljan pritisak na pumpi. Drugi problem je zaglavljen ventil ili puknuta opruga od ventila u pumpi. I treci moze biti membrana u pumpi. Provere krenite redom kako sam i napisao.

Sto se tice uvlacenja tecnosti iz posude za hemijska sredstva kod bilo koje prskalice treba ispostovati par stvari. Prvo cu napomenuti na kom principu radi sistem uvlacenja. Verovatno se ne secate ali ako pogledate sliku vratice vam se bar neka informacija iz osnovne skole.
24qmyro.jpg

Po Bernulijevoj jednacini zbir svih pritisaka (staticki, dinamicki i hidrostaticki) u cevi pri konstantnom kretanju je konstantan. Kada se ovo primeni na Venturijevu cev koja ima suzeni deo gde se ubrzava kretanje tecnosti, dobijamo potpritisak koji povlaci tecnost iz posude. Takva Venturijeva cev se nalazi na dnu posude. Ako brzina kretanja tecnosti nije dovoljna umesto da povlaci tecnost iz posude, nivo ce se povecavati. Treba samo ubrzati kretanje tecnosti i dobice se dovoljan potpritisak za povlacenje tecnosti i uvlacenje u rezervoar. Povecanje brzine se moze uraditi na dva nacina, jedan je da se na ventilu otvori veci protok a drugi je da se poveca broj obrtaja kardana dodavanjem gasa na traktoru.

Venturijeva cev je primenjena i kod karburatora gde na suzenom delu, znamo ga kao difuzor, usled brzog prolaska vazduha, stvara potpritisak i povlaci gorivo iz lonceta karburatora.

Ventil na trecoj slici, sto je Kiraj postavio, sa Agrometalove prskalice, ne bi trebalo dirati. On je postavljen tu da se ne desi situacija da tecnost kada su svi ventili na injektorskoj posudi zatvoreni, nema gde da prodje, jer bi pri tom usled velikog pritiska pumpe, svukla neko crevo ili pokidala ventil. Tacno je da se sa njim podesi brzina proticanja ali kada se podesi treba ga stegnuti kontra maticom da se sam ne bi zavrnuo i uzrokovao problem.
 
Imam RAU prskalicu 440 L , pumpa Braca Rajic od 100 L, i sad mi je propala vazdusna membrana. Zamolio bih, ako bi mogao neko da mi ukratko objasni kako da je zamenim, odakle poceti rasklapati. Da li je potreban neki specijalan alat.
 
Evo sta smo radili danas
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]


Situacija je bila jako kriticna i moralo se uci u kukuruz
 
Nazad
Vrh