Prskalice

sad ste me zbunili,nisam hteo nikog da smaram oko toga ali moram,negde nazad ste pisali da pritisak u pumpi mora biti isti kao i radni , skoro sve sam skontao koliki pritisak u pumpi treba sad da bude,
 
ef5c5cc518f407628a4ee5fd56c9b112.jpg
e83ddf8e8c94c8ff482daf34b8f722da.jpg
 
Uradjen servis na pumpi. Pregledane membrane i ventili, i zamenjeno ulje. Sipali su SAE 90, mada na pumpi piše drugačije.
 
Drug trazi za fergusona prskalicu od oko 500l ali da nije skupa kao agromehanika ali opet da je nova! Sta uzeti? Sta uopste i i ima u ponudi?


Gogi
 
Imam staru Metalna Rau prskalicu. Jel mi može neko napisat koji tlak bi trebao biti na onom ventilu (ventil ko na kotaču od auta) dolje na pumpi?
 
Ljudi moji. Pa to vam je expanziona posuda, koji drzi pritisak u prskalici (tacnije kontra pritisak u pumpi).
"Po pravilu" se naduva na 1/3 radnog pritiska (znaci ako se radi na 3 atm (bar), onda da tamo bude 1). Inace ja duvam malo vise (1,2-1,5) pa radi "lepse" t.j. jos manje varira pritisak, pa je prskalnje (utkrosak vode) ujednacenija (pompa je comet). Dok sam radio na 1/3 malo se poznavalo kad "udari" pumpa, pa je radio tako "putj-putj-putj-putj"... Ne bas ovako, ali "putj" je isto.


I da, nemojte da uletite sa kompresorom (bocom) od 100 litara i 8 bari, jer jako malo zraka staje tamo... Bolje pumpom, ili ako se radi komresorom onda oprezno!
 
Zanima me cime ispirate pumpe i atomizere od pesticida?
Da li moze da se ispira Sumporom u prahu koji se koristi za pranje buradi?
 
Aman vise. 1/3 od pritiska sa kojim prskas. Ako prskas sa razlicitim pritiscima onda stavis 1 bar na pumpi i gotovo.
 
Da li mogu prskati redove posejane na 50cm sa granama od 8m i da li će ona moći sastaviti 16redova ako je na 70cm prskala 12?
 
Nazad
Vrh