Prskalice

Pozdrav drustvo.Imam prskalicu koja nosi LESKO pumpu,pocepala se gumena membrana i voda je usla kod lagera ja nisam primetio i pukle su mi klipnjace,dajte mi adresu gde mogu kupiti te klipnjace.Hvala.
 
Festo dsrl 25 180!
Mada nemora festo!

a ta pneumatika komplet jel i to ima u istoj firmi da se kupi,koliko je to dinara ako nije neka tajna......

- - - - - - - - - -

Pozdrav drustvo.Imam prskalicu koja nosi LESKO pumpu,pocepala se gumena membrana i voda je usla kod lagera ja nisam primetio i pukle su mi klipnjace,dajte mi adresu gde mogu kupiti te klipnjace.Hvala.

probaj u ferokop temerin da pitas
 
Pozdrav svima na forumu. Nikako da se javim, stalno u nekom poslu. Sklopio sam pumpu na prskalici, na kojoj su popucale klipnjace. Hvala svima na savetima. Malo ste me uplasili oko sklapanja, ali uspeo sam relativno lako da sklopim sve, jeste malo pipljivo ali se da napraviti. Evo i nekoliko slika kada sam rasklopio. Recite mi jos samo nesto, na ovoj plocici na pumpi pise da u nju ide ulje HIDROL 40, nasuo sam hidraulicno ulje, nosi neku oznaku 46, pa se bojim da nisam pogresio. Mislio sam da ide neko motorno ulje, ali sam nasuo kako pise.
2iudssw.jpg

k4f2xi.jpg

2na8j2p.jpg

j5dpg1.jpg

6od3zk.jpg

33zelh2.jpg

2wefhps.jpg
 
klip je jako sup blizu 200 e

- - - - - - - - - -

klip je jako skup blizu 200 e jedino na ebay-u ima nesto povoljnije ...
 
Gledam kako ljudi (ne)odrzavaju svoje prskalice i retko ko odrzava pravlno svoju prsklaicu.
Pumpu kao najvazniji deo prskalice je izuzetno vazno pravilno odrzavati.
Neko kaze da u pumpi uvek treba ostaviti vodu drugi tvrde da je treba pustiti da izbaci kompletno vidu iz sebe... itd
Kako vi tretirate svoju prskalicu tj pumpu?
 
Meni su serviseri iz jedne od jačih firmi koje uvoze Agromehanikine prskalice (ne sećam se više da li iz Vrbasa ili Bačkog Jarka) rekli da se pred zimu u sistem sipa antifriz i tako sačuva prskalica od smrzavanja. Kao poenta je u tome da gumeni delovi ne ostanu suvi preko zime.

Moj komšija skine izlazno crevo sa pumpe, uključi kardan na traktoru i tako istera vodu iz pumpe koju posle ni ne skida sa prskalice zimi iako stoji u poluotvorenoj šupi.

Ja sam pre praktikovao da skinem pumpu sa prskalice, i sa vodom u njoj odnesem je u podrum da prezimi (tamo ne može da smrzne). Pošto obično imam preko zime podzemne vode u podrumu koja se ponekad ne povuče do sezone prskanja, poslednjih godina praktikujem da pumpu skinem sa prskalice, ispraznim je i tako ostavim u garaži do proleća. Cevi na kojima su dizne takođe ispraznim tako što skinem creva sa krajeva i porotivkap sistem na poslednjem nosaču dizne (jer zbog vakuuma neće voda da izađe iz cevi)...
 
Ja sam prosle godine sipao antifriz,a ove godine cu izgleda patoke. Cale je staru koristio oko 30 godina bez problema,ali i bez odrzavnja oko pustanja vode,skidanja pumpe i slicne procedure.
 
Ici ce u oglase,ali tek kada je sredim...Nova creva,cevi,nosaci dizni,dizne,manometar,semering na pumpi.Razvodnik i ventile sam vec sredio iz dedine kolekcije rezervnih delova,a ostalo cu uzeti na vasaru.
 
file:///H:/DCIM/Camera/IMG_20140730_170839.jpg
Da li neko zna za sta sluzi prvi sa leva ventil (poluga crvena). Posto sam kupio novu prskalicu Morava M-330 S i treba mi pomoc. :bravo:
 
Nazad
Vrh