Prskalice

Kupio sam ja prosle godine taj elektroventil u firmi Agrotehnikom Zrenjanin,Marka uredjaja Arag kostalo je mislim 180e. Samo prskaj mesaj, bez kontole pritiska.

To i ja hoću!
Prskanje/mešanje!
Al jbg domaća proizvodnja nekako najdraza!
Jbt pa gore je ceo razvodnik od agromehanike sa tim el. ventilom 370,-
A taj ventil sam 180,-
 
Gledam ove razvodnike sa elektro-ventilima pa to skuplje od vecine prskalica koje mi koristimo a ove malo ozbiljnije prskalice to vec i imaju u sebi. Neka jeftina vajrianta po meni bi bila da se ugradi el.motor od prozora sa kola ili bilo koji motoric sa dva smera na razvodniki problem je resen...
 
To i ja hoću!
Prskanje/mešanje!
Al jbg domaća proizvodnja nekako najdraza!
Jbt pa gore je ceo razvodnik od agromehanike sa tim el. ventilom 370,-
A taj ventil sam 180,-

Slazem se, ali kod mene sekcije imaju mogucnost finog stelovanjem pritiska pa mi bilo bzv. da uzeme regulator losiji od onog koji vec imam zato sam kkupio samo elek.ventil.
 
Druze i tih 15 kj hoćeš da uradiš ljudski!!!! Lechler nije skup!!! Skupe su ove od kosmoprometa!!
 
I ja sam razmišljao o ugradnji električnog uključivanja/isključivanja prskalice. Fabričke varijante su meni preskupe i to odmah otpada kao mogućnost u ovom trenutku. Drugo rešenje bi bilo ugradnja malog motorčića na glavni ventil, i tu mi se najviše sviđa motor od satelitske antene (bez puža, samo osnova) jer je dovoljno jak i ima mikroprekidače za ograničenje kretanja u oba smera. Takođe sam razmišljao o nekom fabričkom ventilu druge namene a koji bi se ovde ugradio između pumpe i regulatora. Takav ventil mora imati jedan ulaz i dva izlaza (jedan na regulator, a drugi u bure), odnosno da ne može da potpuno zatvori protok već samo da ga preusmeri na jedan od dva izlaza. Tu mi je kao prva ideja pao na pamet trokraki mešni ventil koji se koristi u centralnom grejanju, ali dalje od ideje nisam išao... ::sramota:: Najviše zbog toga što se koristim jednim prostim, ali veoma efikasnim rešenjem, koje mi uzgred daje i informaciju o visini krila pošto mi malo upušta hidraulik na Rakovici ukoliko nije skroz podignuta prskalica.


image hosting gif


photo upload sites

A evo i kako sam menjao ulje u prskalici (ako neko zna za neki lakši način bio bih mu zahvalan da kaže), kao i kako rade IDKT 120-03.


free image host


pic host
 
sta jmislite o ovim diznama,dali vrede nesto?

http://tinypic.com/view.php?pic=1552slt&s=8#.U2dx1FfsGtc

- - - - - - - - - -

http://tinypic.com/view.php?pic=1552slt&s=8#.U2dx1FfsGtc

view.php
view.php

tinypic.com/view.php?pic=1552slt&s=8#.U2dx1FfsGtc
 
Bio sam danas do Morave u Pozarevcu za neke sitnice i usput napravio par fotki.Posto se na predhodnim stranama komentarisalo o njima konkretno o nosenoj prskalici od 1200l na nju sam najvise obratio paznju.Po meni licno ram prskalice,krila i samo bure izgledaju zaista jako i robusno.Cevi su debljine zida 4mm,ojacanje na coskovima,grane izizetno jake...E sad najveci sud ce doneti kupci naravno.Takodje je komentarisano o elekronici Moze na nju fabricki biti ugradjena sva elekronika po zahtevu kupca.Elekroventili,otvaranje krila hidraulicno,GPS,ABS,SMS:haha:(mala sala).sto naravno podize cenu.Ovakva prskalica kakva je sad,na slikama proizvodi se jer takvu zahteva trziste.Nema toliko traznje za svom gore navedenom opremom.Pskalica je atestirana kako bure,tako grane i pumpa,prolaskom na atestu usla je u serisku proizvodnju.Sve ovo mi je lepo objasnjeno od strucnih ljudi u Moravi ako oni mene lagali ja lazem vas ali,verujem da nije tako.Ako se jos nesto setim dopisacu ako imate neko pitanje vi pitajte.Samo cene koje su na slikama mogu da variraju da napomenem.
05052014996.jpg

05052014994.jpg

05052014998.jpg

05052014992.jpg

05052014009.jpg

05052014001.jpg


- - - - - - - - - -



05052014002.jpg


05052014995.jpg

05052014997.jpg

05052014999.jpg

05052014008.jpg

05052014010.jpg
 
::svaka cast:: Svaka cast za slike, objasnjenja i detalje........Da nisi je slucajno okretao na krov, da vidis da li je musko ili zensko???:haha:
 
Nazad
Vrh