Prskalice

N.A prodavao čovek u Dobroj Zemlji nove antene za prskalicu baš kakve tebi trebaju a nisam mogao da te tagujem na oglasu.Šteta velika.
 
I ja prskam na 1,7 bar
21afbef5c28cf441159080f2ae0b2bd3.jpg

200lit/ha lecler LU 04
 
I onda kad nekome soja strada npr od dikambe,pa jbg....Vama pola hemije zavrsi u vazduhu,jel vi shvatate da sto vam vise magli to vise gubitaka imate ?.Smesno kad mi neko kaze kako on kad prska ono sve magli iza njega ,nzm sta da mu kazem na to a da se ne naljuti...
 
Na agromehaniki ne mogu da spustim pritisak ispod 1.5 za dizne 4. jel to neki problem ili je tako i kod drugih? Rakovica 65 vrti pumpu.

Jel mehanički regulator? Ako jeste, kad odvrćeš onu crvenu plastičnu maticu regulatora i primetiš da ne ide napolje onaj unutrašnji crni deo (njega gura opruga i kako odvrćeš maticu tako i on ide za njom), onda ga uhvati rukom i vuci napolje. On se zaglavljuje pa neće napolje (tj. ne može opruga da ga izgura napolje), a unutra ide jer ga matica uvlači.
 
Кад је ветар не идем у атар са прскалицом па све да ме бичем терају ,боље и да окасним са прскањем него да имам непотребног дивана са комшијама.
 
Drugari imam problem sa manometrom na AM prskalici.Magli mi manometar,primetio sam da nema one tečnosti u njemu.Dali neko zna da mi kaže o kojoj tečnosti je reč,a i nepokazuje realni pritisak .Verovatno je bilo razgovora na ovu temu pa me zanimaju iskustva.
 
Nazad
Vrh