Prskalice

Dukej idi kod rodjaka,prskalica podesena po PS-u,ne lupa pumpa sve ok na oko a trosi samo 80.l/kj malo pre se culi ne zna sta da radi ... resi mu to caskom. :ppozdrav:
 
Ahaa, imao sam priliku da vidim te mešače... Majstori stavili nosač dizne, sa razbušenom diznom na 3-4 mm, pa čovek nikako da našteluje prskalicu, jedva nekako postigne 2,5 bara...
Stavili drugu diznu, razbušenu na 2 mm, i sve radi super.

---------- Poruka napisana u 22:14 ---------- Prethodna poruka je at 22:12 ----------

A to je najverovatnije slučaj i kod "rođaka".
 
Na kom radnom pritisku radite sa IDK trojkom diznom (plava).Znam za raspon pritiska koji se koristi a koji se pritisak u praksi najcesce koristi?
 
Ja sam prskao sa 3.3 bara, ali sam sad u poslednjem prskanju smanjio na 3.2 bara.
 
Dali neko moze da mi da broj telefona neke firme koja prodaje prskalice? Vazno mi je samo da je agromehanikina pumpa? Zvao sam u backi jarak ali su skupi mnogo, komsija je skoro kupio od njih 440l agromehanikina pumpa i konstrukcija i bure 920 evra. Meni bi pasovala i mala privreda konstrukcija, cuop sam za neke u vojci koji prodaju samo ne znam broj?
 
Da ja sam od njih prosle godine kupio sirine 10 m (14 redova na 70 cm) 440 l sa agromehanikinom pumpom od 105 l i bila je oko 55.000 .
 
Hvala ljudi! Sutra cu da zovnem da pitam. Ima jedan moj prijatelj istu od 440l pumpa agrom. 105l i koristio sam je par puta, dobra je samo je materijal konstrukcije los. Grana je jedna pucala.
 
Konstrukcija ove stare prskalice je odlična.10-ak godina po potrebi vuče još 1000 litara vode.
 
Sa terena po Južnom Banatu:
img0131.jpg

img0132.jpg
 
pa sto kacis tolike slike sa terena a nestavljas ni najosnovnije podatke o tim masinama
 
Nazad
Vrh