Prskalice

@Becarino, imas li negde na prskalicama Arag Bravo 180s? Znan da ima novijih i naprednijih modela ali me interesuje kako ovaj radi?

Nemam. Samo na jednom atomizeru (Hardi) imamo kompjuter (njegov, orginal), a ostali atomizeri imaju elektro ventile i štimanje pritiska na struju. Na vučenoj prskalici je na struju on-off i pritisak i ne planiram ugrađivat kompjuter. Na nošenoj prskalici je sve na mišićni pogon. Par kolega, koji imaju Arag komp.,mi je reklo da subzadovoljni.
 
23defb5d94418c17e954501bfb480dca.jpg
ebd5a61a69dd57a5677c08d50872c2a1.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pošto sam izgubio komplet navrtku i sito,nabavio sam ova sita(druga dva) a u ostalim su ovakva plastiča sita,dal će ova dizna imati drukčiji rad od ostalih ili moraju da imaju isti tip sita?

slike.php
[/URL]
[/IMG]
 
Sita ne utiču na rad dizne, samo na njihovo zagušenje. :osmeh: Treba samo videti da li su sita sa antikap kuglicom ili bez u zavisnosti od vrste samog nosača dizne.

Da li neko ima ideju na koji način očistiti rezervoar za čistu vodu na prskalici (za pranje prskalice) od naslaga algi (zidovi rezervoara su zeleni)? Radi se o vučenoj Agromehanikinoj prskalici 1500l, tamo je taj rezervoar dosta nepristupačan za mehaničko pranje/čišćenje jer je otvor na jednom kraju a rezervoar je dosta plitak i širok pa je neko ribanje teško izvodljivo...
 
Dukej probaj sa zalovom vodom ako treba iz par puta mislim da ce ti resiti problem

- - - - - - - - - -

Ja sam danas iz razvodnika izvuk'o sestinu membrane usla u onu veliku oprugu,neznam ni kad ni kako
 
Sita ne utiču na rad dizne, samo na njihovo zagušenje. :osmeh: Treba samo videti da li su sita sa antikap kuglicom ili bez u zavisnosti od vrste samog nosača dizne.

.
Jeste obe dizne su sa kuglicom,ali pasuju na nosač dizne ,to je ovakav sa anti kap sistemom a ko ga pravio to nemam pojma.
slike.php
[/URL][/IMG]

A jel ima veze dal su sa kuglicom ili one obične?
 
Jeste obe dizne su sa kuglicom,ali pasuju na nosač dizne ,to je ovakav sa anti kap sistemom a ko ga pravio to nemam pojma.
slike.php
[/URL][/IMG]

A jel ima veze dal su sa kuglicom ili one obične?
Probacu ja da dam odgovor.Na ovaj tip ide obicno sito(bez kuglice)

- - - - - - - - - -

Gde moze najpovoljnije da se kupi injektor za punjenje i pražnjenje prskalice
 
Gde moze najpovoljnije da se kupi injektor za punjenje i pražnjenje prskalice

Ne znam gde je najpovoljnije, ali jedna mala opaska, čisto da imaš u vidu...

Ako ti je bure prskalice sa plitkim delom gde se montira injektor, onda kad nivo vode u buretu opadne skoro do kraja dolazi do povlačenja vazduha u pumpu usled vira koji se tad formira iznad otvora kroz koji ističe voda. Taj vazduh prouzrokuje da polako opada pritisak prskanja. Da bi se to sprečilo potrebno je iznad otvora kroz koji ističe voda iz bureta (ulaz u injektor) napraviti neki vid plitkog polopca koji će sprečiti prolazak vazduha od gore kroz stvoreni vir u pumpu.

E sad najbolji deo: taj problem sa virom su uvideli i proizvođači injektora i sad fabrički prave vijak injektora (koji je u buretu i šrafi se u maticu injektora koji je sa spoljne strane bureta - tako se injektor u stvari pričvršćuje za rezervoar) sa već napravljenim šeširom protiv vira. Ne znam koliko je razlika u ceni vijka sa tim šeširom u odnosu na vijak bez šešira (cenim da nije neka velika razlika), ali svakako vredi dodati koji dinar ako je plitki izlaz iz rezervoara. Ako je duboki (npr kao kod agromehanikinog belog bureta) onda to nije ni bitno jer se vir svakako neće stvoriti dok ne dođe do zadnjih 5-6 l, a onda je već nebitno...

Znam da sam možda nerazumljiv, ali slika će objasniti o čemu govorim:

Matica injektora:

1420-agromehanika-bure-matica-injektora-fi42-264.jpg


Vijak injektora bez šešira:

1421-agromehanika-bure-vijak-injektora-fi42-144.jpg


Ovako izgleda kad je uvrnut vijak u maticu (na onaj četvrtasti kraj sa 4 rupe se pričvršćuje telo injektora):

1422-agromehanika-bure-injektor-gornji-sklop-480.jpg


A ovako izgleda taj vijak sa šeširom:

nastavak-protiv-virova-019-01-158_598bfe03be82a.jpg
 
Hvala dukej,ne bih se toga setio.Treba mi staru rau prskalicu da bih mogao da je punim na kanalima,sad svaki put cupam crevo iz pumpe da bih ukljucio drugo koje ide u kanal
 
Injektor jeste tome namenjen, samo po iskustvu mog komšije slabo funkcioniše uvlačenje vode iz kanala. Kaže da spadne ona gumica oko koje je feder (na ručki) kad uvlači vodu. Ja nisam nikad uvlačio vodu preko injektora pa nemam ličnog iskustva.
 
Injektor jeste tome namenjen, samo po iskustvu mog komšije slabo funkcioniše uvlačenje vode iz kanala. Kaže da spadne ona gumica oko koje je feder (na ručki) kad uvlači vodu. Ja nisam nikad uvlačio vodu preko injektora pa nemam ličnog iskustva.
Verovatno mu je stara gumica,i ja sam je menjao pršle sezone sad vise nespada feder:ppozdrav:
 
Ja skoro stalno vučem vodu iz kanala bez problema preko tog injektora. Jednom sam menjao onu gumicu sa oprugom koji je na preusmerivaču a i ovaj iz mala privrede radi perfektno
 
E jbg,mislio sam da je to savrseno resenje posto moze i da se puni i prazni preko njega a ujedno ima i filter
 
Pozdrav kolege,
koliko redi prska agromehanika sa obicnim krilima od 12m?

Kada podelim 12m sa 0,7 dobijem 17,14 redi :), da li je moguce da prska 18 redi, nema mi logike 17 redi?
Hvala unapred...
 
Pozdrav kolege,
koliko redi prska agromehanika sa obicnim krilima od 12m?

Kada podelim 12m sa 0,7 dobijem 17,14 redi :), da li je moguce da prska 18 redi, nema mi logike 17 redi?
Hvala unapred...


Ja prskam 17... Tj prvi prohod se odmaknem osam redi od komšije, 2 opkoračim i onda od tog 10 reda razbrajam 15... Ali kad imam njivu koja ima 36 redi onda prskam 18...
 
Nazad
Vrh