Prskalice

Gde bi mogao naci da kupim poklopac velikog rezervoara za agromehaniku od 800lit?
 
Zasto mi regulator na agromehanici ide tesko,znaci kad ga okrecem u odredjeni polozaj ide potesko,postoji li nacin da to bude olaksano. i takodje mi onaj sat pritiska ne radi.
Svake ga zime odvrnem i cuvam u toplom i sad kad sam ga navrnuo ne reaguje,odvrnem ga ponovo i stavim na kompresor tu radi,takodje je ono mesto gde se navrce prohodno tj kad skinem satic i ukljucim prskalicu baca vodu u visnu.
 
Zasto mi regulator na agromehanici ide tesko,znaci kad ga okrecem u odredjeni polozaj ide potesko,postoji li nacin da to bude olaksano.

Sa zadnje strane regulatora, tačno iza ručice ima neki plastični čep koji se osigurava od odvrtanja sa nekom elastičnom metalnom trakicom. Izvadiš to osiguranje i malo popustiš taj čep jer on upire u osovinu ručice (tj. u malu okruglu plolčicu koja drži polugice ventila za on/off prskanja). Naravno popuštaš ili stežeš da dobiješ lakše okretanje ručice a da opet ne bude labavo. Međutim, nekad i kad nije pretegnnut taj zadnji čep ručica ide teže a neki put lakše. To može da zavisi i od hemije sa kojom prskaš, kad prskaš sa nekim uljnim preparatima ručica ide baš lako...
 
Ja imama problem sa prskalicom kad krenem jedno 20-30sek jedva da prska i onda od jednom kao da nabije pritisak i onda radi extra sta to moze biti?Znaci ne bitno je koliko su obrtaji i pritisak na membrani ona kad je krenem tek,tek sto prska pa kao da negde probije i onda lepo radi milina gledati kako pravi maglu!
 
Ja imama problem sa prskalicom kad krenem jedno 20-30sek jedva da prska i onda od jednom kao da nabije pritisak i onda radi extra sta to moze biti?Znaci ne bitno je koliko su obrtaji i pritisak na membrani ona kad je krenem tek,tek sto prska pa kao da negde probije i onda lepo radi milina gledati kako pravi maglu!

To se i meni desava ali samo na jednoj grani.

- - - - - - - - - -

Bio pre neki dan u agrotrde u B.Jarku po neke delove.Pitao za ulje koje pise na cepu.Nema kazu sipaj sae 90.Koje sipate ulje u agromehaniku 105l pumpa?
 
Zasto mi regulator na agromehanici ide tesko,znaci kad ga okrecem u odredjeni polozaj ide potesko,postoji li nacin da to bude olaksano. i takodje mi onaj sat pritiska ne radi.
Svake ga zime odvrnem i cuvam u toplom i sad kad sam ga navrnuo ne reaguje,odvrnem ga ponovo i stavim na kompresor tu radi,takodje je ono mesto gde se navrce prohodno tj kad skinem satic i ukljucim prskalicu baca vodu u visnu.

Ja sam imao isti problem.Nov manometar a nije radio.Po savetu jednog forumaša, samo sam vratio jedan krug u nazad manometar i proradio.Znači da sam ga bio pretegao.Uradi tako i rešićeš problem sa manometrom.

- - - - - - - - - -

Ja sam imao isti problem.Nov manometar a nije radio.Po savetu jednog forumaša, samo sam vratio jedan krug u nazad manometar i proradio.Znači da sam ga bio pretegao.Uradi tako i rešićeš problem sa manometrom.
Tada sam rekao da Bog da mu svaka dala.E sad, da li je nešto uradio po tom pitanju, ne znam.
 
Ja sam resio problem manometra,da bio je problem u gumici toliko se defomisala da nije pomagalo to odvrtanje -popustanje manometra,stavio sam drugu gumicu i sad radi medjutim stara gumica je specificnog oblika ima cak i navoj i ispupcenje na kom je mali otvor koji se tacno uklapa u onaj otvor na prskalici gde se uvrce manometar te me sad zanima da li manometar sad nece pokazivat pogresan tj.veci pritisak jer ova zamjenska gumica sto sam je ja metnuo je klasicna kao podloska za sraf samo sto je malo deblja.Nisam danas isao nista prskat tek sutra cu ali kako sam malo probao prskalicu manometar reaguje na dodavanje gasa.

Sto se tice ulja i ja u agromehaniku sipam SAE 90,da li je pogresno?
 
Ne brini, ne moze pokazivati veci pritisak nego sto jeste.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam imao sa oba tipa uloska. Radice ti dobro sa oba. Manometar meri pritisak, samo je sustina da fluid dodje u kontakt sa tom budzicom.
 
Da li bi neko mogao da opise princip rada sa ovom prskalicom u par crta, ags 1000en, uputstvo je prestrucno napisano, ko za neki doktorat

 
Nazad
Vrh