Prskalice

Koliko je potrebno da se napuni prskalica afromehanika 600l kada sama pumpa vodu u sebe,tj crpi vodu iz kocke, cisterne u svoje bure?

Da li je brze da iz kocke curi voda prirodnim padom u bure prskalice ili sama prskalica da vuce u sebe? Crevo je 30mm precnika.
 
Брже иде кад је природан пад то црево са коцке је већег пречника од оног што иде преко ињектора.Ако вуче воду треба једно 8-10мин за буре од 440лит за 660лит.сигурно треба 15мин.
 
Mi za vodu koristimo rusku prikolicu jer je višlja od zmajevke. Kubitejnere još dodatno stavimo na palete da budu još višlji. Crevo je ja mislim 40mm. Punimo prirodnim padom i sve izcuri iz kubitejnera...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Trebalo bi da zavisi od kapaciteta pumpe. Ako je pumpa od 150l/min., treba oko 4min. za bure od 600l pri 540 obr. /min. kardana.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Sta poredite male prskalice sa ovom od 600 litri ,ova ima pumpu 105 litri u minuti treba ti 6 minuta ,sta ces brze.
 
Заборавио сам да кажем да највише зависи од пумпе није исто кад вуче пумпа од 50 или 105лит.
 
Ove godine ide zmajevka sa 6 bidona ,creina od 3000l i prskalica agromehanika od 2000l. Dok prskalica radi drugari prevuku vodu iz bidona u crainu jer imamo 2 cola crevo na njoj tako da ona , craina,napuni prskalicu za par minuta 2000l i picim dalje. Oni posle imaju vremena da se presele i da donesu jos vode ako treba dok je craina uvek tu sa vodom , u slucaju da je guzva na bunaru. Inace vec treca godina kako koristim zajednicki sat i bunar za sipanje vode tako da skoro svi poljoprivrednici toce na jednom mestu vodu za pskamje njiva pa zna nekada da je i guzva na bunaru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad su "kocke" pune,voda ide brže,kako se prazne-sporije.
Ja imam tri kocke od po 800 litara. Prvu prskalicu od 400 litara napunim taman za toliko vremena koliko sipam hemiju i isperem boce.
U svakom slučaju,imati te kocke je vrlo zahvalna stvar. Ja ih vozim u njivu čak i kad su mi potrebne svega dve prskalice.
 
Kako se postavlja merac brzine na agromehanika prskalici sa ag-tronikom?Da li je dovoljno da ide na šraf na glavčini od točka ili mora nesto posebno da se pravi da bi registrovao okretaje tocka?Drugaru treba da pomognem da pustimo u rad prskslicu pa me interesuje.
 
Čekaj, zar nije fabrički ugrađen merač? Trebalo bi da ima ugrađeno na desnom točku iznutra lim, i preko njega senzor registruje okretaje točka.

- - - - - - - - - -

Sad gledam sajt i vidim da na modelima EN HP nema tog lima https://agromehanika.si/storage/app...humb/1024x768.exact/AGS 2500-3000 EN HP-6.jpg
a na modelima HP X bi trebalo da ima (nisam našao sliku ali onako iz glave bih rekao da ima lim).

- - - - - - - - - -

Lim je inače ugrađen na glavčini.

- - - - - - - - - -

Eve ga lim. Strana 6 https://www.kis.si/f/docs/Testiranje_kmetijskih_strojev_in_naprav/SKROPILNICA___FIN_www.pdf
 
Mi smo te kocke uradili fi 60mm precnik za ispust. Ne smem da pustim pun potencijal jer doslovno ne moze se vladati crevom. Vise traje sipanje hemije nego vode. Posto to radim pedantno, naspem pola prskalice pa hemiju pa drugu polovinu. Nisam merio nikada ali mozda 2-3min naspe 440l.
 
Kako se postavlja merac brzine na agromehanika prskalici sa ag-tronikom?Da li je dovoljno da ide na šraf na glavčini od točka ili mora nesto posebno da se pravi da bi registrovao okretaje tocka?Drugaru treba da pomognem da pustimo u rad prskslicu pa me interesuje.
Nosena je u pitanju... Da stavi se senzor na brezon od tocka. U podesavanjima se stavi poluprecnik tocka. I broj brezona koliko ih ima. Udaljenost senzora 3mm od brezona.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Čekaj, zar nije fabrički ugrađen merač? Trebalo bi da ima ugrađeno na desnom točku iznutra lim, i preko njega senzor registruje okretaje točka.

- - - - - - - - - -

Sad gledam sajt i vidim da na modelima EN HP nema tog lima https://agromehanika.si/storage/app...humb/1024x768.exact/AGS 2500-3000 EN HP-6.jpg
a na modelima HP X bi trebalo da ima (nisam našao sliku ali onako iz glave bih rekao da ima lim).

- - - - - - - - - -

Lim je inače ugrađen na glavčini.

- - - - - - - - - -

Eve ga lim. Strana 6 https://www.kis.si/f/docs/Testiranje_kmetijskih_strojev_in_naprav/SKROPILNICA___FIN_www.pdf
Ima i EN HP lim. Ova sa slike je starija. Na njoj je bilo merenje na brezon. Pa su dodali lim. Koji ima 20 jezicaka na kojima se meri brzina. Samim time se dobija bolja preciznost brzine. Manje oscilacijije u merenju brzine. Model X se samo razlikuje u rasklapanju grana. Al sam cuo da i tu postoji neka mana

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh