Prskalice

2lm73ev.jpg
[/IMG]
U poredjenju sa ovom mojom starom agromehanikinom "ono" ni nije ram, a i skuplja je nego moja.
 
Po meni bolje da je kupio Agrometalovu iz Sombora jel dosta ljudi ih koristi a i zadovoljni su sa njima.
 
Kupio sam ID 110-04(one dugačke crvene).Dajte mi savet sa kojim pritiskom po vama ima dobar efekat na smanjenje drifta a ujedno dobru pokrivenost prilikom prskanja na list(zemljišno ne radim).Posle ću se ja po onom kalkulatoru sračunat oko potrošnje.
 
Samo prati tabelu koliko hoces vode da potrosis i bez brige biće u litru! 4 bar, 8 km/h = 206l je neka zlatna sredina mada id tolerisu i veci pritisak!
 
Kupio sam ID 110-04(one dugačke crvene).Dajte mi savet sa kojim pritiskom po vama ima dobar efekat na smanjenje drifta a ujedno dobru pokrivenost prilikom prskanja na list(zemljišno ne radim).Posle ću se ja po onom kalkulatoru sračunat oko potrošnje.

Po preporuci "TABELE" ID diznama je preporuceni radni pritisak 4-8bara.
 
Ja mislim da nema potrebe opterecivati pumpu na 8 bari. Cetiri je sasvim dovoljno. Sa id trojkama na 4 bara i 9.5 km 100 litara na lanac ja izbacim vode.
 
Zasto bi propiskila? Ako je sve isparvno ima da radi dobro. U vocarstvu se koriste izuzetno visoki pritisci pa nista ne propiski:osmeh:
 
Probao sam danas da izbaždarim prskalicu.Sa 9,5km/h,ID 110-04 i pritiskom od 3 bara ide kao i po tabeli 200l/ha tečnosti.Čine mi se malo krupne kapi kao što i na tabela prikazuje.Bojim se da je to dosta krupno kad se radi sa fungicidima i hemijom koja ide na list.Šta misite o tome?
 
Nazad
Vrh