Prskalice

Sta mislite koliko vredi agromehanikina polovna prskalica, belo trodelno bure, 15 m grane, 150 l pumpa, posuda za ispiranje, klip za dizanje i spustanje grana, svetlosna instalacija, 2013.
 
Ja imam malu prskalicu, 440l i 8m grane. Prskam sa Rakovicom 65. Već par godina sve prskam od kuće (nemam koga da mi vuče vodu), pa sam imao nameru da povećam učinak u prskanju da bih se manje šetao. Pošto sam već smanjio potrošnju na 180 l/ha, ostalo je samo da se koristi veća prskalica.

Kako nemam para da kupim drugu (veću i bolju) prskalicu, niti sam siguran da bi moja Rakovica (imam samo onaj prvi osnovni teg napred) nosila neku "opremljeniju" prskalicu, mislio sam da samo zamenim bure na mojoj prskalici nekim buretom od 660l. Po prospektima mi se svidelo bure tip ECO firme Roto iz Alibunara (pogotovo jer po širini pasuje mom ramu), i danas sam ga uživo video na sajmu. Doduše bila je samo 450l varijanta ali bi trebalo da je to sve isto. Nekako mi se čini malo mizerno to bure, odnosno kao da ima tanke zidove. Ako ga malo jače pritisnem rukom ono se uvija (ulubljuje). Na mojoj prskalici to ne mogu da uradim i imam utisak da su kod mene mnogo jača/tvrđa plastika od koje je izliveno bure.

Još više bi mi godilo neko polovno (jeftinije) bure (možda i sa pripadajućim ramom), ali nisam video da se išta tako nudi na oglasima osim onog širokog RAU bureta 660l koje mi se baš i ne sviđa (nisko i široko, ja bih više voleo uže i višlje). Pa ako slučajno neko čuje za tako nešto nek javi pa da vidim da kako bi se to uklopio ... :ppozdrav:
Dukej kontaktiraj firmu roto,daj dimenzije tvog bureta i vidi sta imaju u ponudi...rakovica moze da nosi do 660 litara,ali da ima bar 2-3 tega napred.

- - - - - - - - - -

Sta mislite koliko vredi agromehanikina polovna prskalica, belo trodelno bure, 15 m grane, 150 l pumpa, posuda za ispiranje, klip za dizanje i spustanje grana, svetlosna instalacija, 2013.
Do 2000 ime...
 
Koja je cena njihov buradi za prskalicu?

Ne znam, nisam pitao. Mislim da je negde 200-300 evra, ta cifra mi je od nekud još od prošle godine u glavi ...

Dukej kontaktiraj firmu roto,daj dimenzije tvog bureta i vidi sta imaju u ponudi...rakovica moze da nosi do 660 litara,ali da ima bar 2-3 tega napred.

Dobio sam prospekt na sajmu, jedino ovo bure tip Eco bi se lako prilagodilo mom ramu, za sve ostale nošene rezervoare za prskalice bih morao praviti potpuno novi ram, a pretpostavljam da su i skuplji.
Što se tegova tiče imam samo onaj prvi teg, ostale bih morao da kupim ako to ima negde da se nađe. Idem često na vašare u Temerinu i Bačkoj Topoli i do sad još nisam naleteo na tegove za Rakovicu...
 
Mislim da ti je najisplativije da još smanjiš potrošnju vode. Ja prskam sa 96 l/ha, sa buretom od 660 litara oprskam 12 jutara...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Mixer jel radis sa obicnim diznama?Ja sam ove godine stavi trojke i kad dune vetar prskam komsijski ceo lanac(prskao od bube detelinu),radio na 2,8bara.Silom sam isprskao herbicide,cim malo dune ja prekidam.Sad sam uzeo cetvorke protiv vetra ali cini mi se da to baca puno vode,krupne neke kapi,nisam ih jos probao u njivi
 
Mixer jel radis sa obicnim diznama?Ja sam ove godine stavi trojke i kad dune vetar prskam komsijski ceo lanac(prskao od bube detelinu),radio na 2,8bara.Silom sam isprskao herbicide,cim malo dune ja prekidam.Sad sam uzeo cetvorke protiv vetra ali cini mi se da to baca puno vode,krupne neke kapi,nisam ih jos probao u njivi
Krenuo sa običnim da prskam soju sa sencorom i totalom po onoj vetrini, nosio vetar ko blesav... I onda uzeo IDK 3 i samo gas...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Dukej oko 80 eura je bilo bure 660 l , nosi je rakovica bez problema ali sa 1oo kg tegova je ne .oseti.Imam ja dve od 660 l jedna 8m i jedna 12m.
 
Meni se taj mali promer dizni ne svidja iz razloga sto ceo sistem mora biti besprekorno cist, cak i mala mehanicka prljavstina zastopa diznu i ako ne primetis na vreme ostane neoprskan red. Cetvorke progutaju svasta ali je ipak norma oko 180-200l/ha.
 
Staviš usisni filter od 80 M, a tlačni od 100 M i nema problema sa štopanjem dizni zagarantirano. Radim sa IDKT 120-03 (znači otvor 2x1,5) i nema nikakvih problema. Bitno je da su filteri odgovarajući sukladno kapacitetu pumpe. Dok nisam ugradio tlačni filter rad sa tim diznama nije bio moguć uopće. Sad ću i na vučenu prskalicu ugradit tlačni filter, čim dođe na red za remont. Da ne zaboravim da vodu točim iz vodovoda i vuč iz rijeke i kanala.
 
@Becarino, imas li negde na prskalicama Arag Bravo 180s? Znan da ima novijih i naprednijih modela ali me interesuje kako ovaj radi?
 
Na standu Agritechnicoma ima jedna italijanska prskalica veoma slicna mojoj Lesko prskalici ali sa rezervoarom za hemiju sa strane gde je otvor za sipanje vode u prskalicu.Nisam stigao da pitam ko je tako pametno postavio taj rezervoar:Italijani ili Banaćani i na koji nacin se na nju popeti da bi se sipala voda u nju?Ako neko ode sutra neka ih pita,bas me zanima odgovor.
d8d14ef899e287fbff02dbfa15db8814.jpg
 
Nazad
Vrh