Prskalice

Ne mora ,on je napravio sebi prskalicu ::super::.
Inace ,cenovnik od pre 4 god. mislim,njixove doplate tek obaraju rekorde xd.
 
Kod njih su cene najpovoljnije ostali svi su skuplji i to dosta npr. Agromehanika je za nekih 50% skuplji a ništa nije bolji a da ne kažem ove strane sa kolko se doplaćuje oprema.
slazem se,ja sam sad pravio prskalicu i ynam dobro sta sve kosta...nosac dizni ima za 200din a ima i za 2000 tripleks...razvodnik od 5000 pa do 120000 elektronski...ali dve led lampe malo kvalitetnije i 4 metra kabla sa uticnicom kostaju 50e a ne 140e...sto se tice prskalice nemam zamerke...

- - - - - - - - - -

uvek imas izbor,ti kupi moravu ili neku slicnu i one rade posao :ppozdrav:
61381347_367091187245677_4067076292619534336_n.jpg
ja sam naprevio i prezadovoljan sam...a sto se tice povracaja u to neverujem,kupio sam traktor pre 2 godine i nisam dobio nista....ja sam imao dosta materijala imao sam pumpu razvodnik tako da nije mnogo kostala kad se sve sabere oko 100000din...

- - - - - - - - - -

dobro to jeste...
 
Jel zna neko na kom principu radi hidro nivelacija grana kod prskalice ?.Sad gledam neke cenovnike agromehanika prskalica,i dosta su skuplje ove sa hidro nivelacijom,jel koriste neki ziroskop ili ?.
 
Ugradio sam ovo cudo za punjenje i praznjenje prskalice i sada mi prskalica izbacuje manje vode nego sto tablica kaze.Vozim 8km/h i dva bara a ona izbaci vode kao da idem 10km/h,jel ima neko ideju sta zeza.?

 
A je l' pre ugradnje bilo sve ok? Znači sad manje baca vode iako su pritisak i brzina ostali isti? Pogledaj da li je čist filter u tom injektoru, da li dobro stoji mažetna na ručici, i na kraju da li su ti dizne i njihova sita čisti i prohodni. Ja imam problem da mi se često nahvataju neke naslage na rupici od dizne i onda prskalica manje baca. Da l' je od hemije ili od kamenca - ne znam, ali neće samo vodom da se skine već moram da dizne skinem i potopim u sirće ili neku hemiju za kupatilo na bazi sirćeta, i onda te naslage spadnu i protok se ponovo vrati na staro stanje.
 
@Tomislav n

Kako su povezana creva koja se vide?
Gornje treba da ide na pumpu, a donji otvor koji ima plastični priključak je za ispušranje ili punjenje u zavisnosti od poližaja ručice.
Kod tebe vidim da je i na tom priključku postavljena cev,
ali se ne vidi kuda vodi. Za šta je koristiš? Ispustaš i puniš kroz nju?
Ručica u radu treba da je skroz izvučena, za ispuštanje je u srednjem položaju, a za punjenje preko pumpe treba da je skroz uvučena.
Ja ima taj ventil desetak godina i jako je zgodan i valja. Nisam imao problema.
Da li je sito unutar njega skroz prohodno i čisto?
 
Sve je bas tako povezano kolega.
Na donje crevo punim i praznim.
Ventil je nov tako da neverujem da je filter prljav bio odma na prvom prskanju(sa cesme napunjena prskalica)

- - - - - - - - - -

I kod mene radi sve kako treba, punio sam i praznio prskalicu preko njega, sve super, jedino mi manje vode izbacuje
 
Vidi moze da dodje do pada pritiska jer pumpa ne moze da povuce dovoljnu kolicinu vode ali taj pad se ocita na manometru, ako nema pada definitivno nije do tog dela problem.
 
Čekaj malo,kako koristis taj ventil za "punjenje"?Koristis ga u skroz unutrašnjem polozaju da pumpa vuce vodu preko njega iz kanala (npr.) Ili stavis motornu pumpu da gura vodu u cisternu preko tog ventila?
 
@Spajki

Da, taj skroz unutarnji položaj ventila omogućava da pumpa sama vuče vodu i puni prskalicu. Naravno ako je projektovana i ima tu mogućnost. Ja to koristim da izvučem ostatak vode iz cisterne na prikolici koji ne iscuri slobodnim padom.
Mislim da ne bi bilo dobto da se upumpava drugom pumpom na taj način jer bi tok tako išao kroz pumpu prskalice, njene ventile.
@Tomislav n
Kod mene nisam primetio da ventil izaziva pad pritiska, odnosno da je nekakvo usko grlo. Ali kada sam pomenuo ventile na pumpi, pade mi na pamet da je možda i to moguće ako su ventili pohabani i za zamenu. Kakav ti je pritisak na manometru sa istim gasom i obrtajima nakon ugradnje. Isti ili je smanjen? Možda treba zameniti vemtile na pumpi.
 
Sve normalno, zbog toga i ne kapiram.Bacala je manje vise u litru po tablici. Pretpostavljam da nema veze sto je u njemu plavi filter a radim sa cetvorkama diznama.
Pre je vukla vodu odozgo i bacala tacno, nema logike da sada baca manje a dobija vodu pod prirodnim padom
 
Ako je pritisak isti, ideš istom brzinom, koristiš iste dizne ne može biti razlike u površini koja se oprska.
Nešto onda sa tvojom računicom ne štima.
Ova okolnost da je crevo odakle se pumoa napaja ranije bilo priključeno od gore, a da je sada stalno pod prirodnim pritiskom bi mogla nešto da znači, ali bi po logici stvari tečnost trebala brže da se potroši jer pumpa ne mora da vuče. E sad, ko će ga znati da li je baš tako. Može biti i to razlog. Ako nije velika razlika "izbaždariš" koliko sad ovako oprska i tako računaš.
 
Sve normalno, zbog toga i ne kapiram.Bacala je manje vise u litru po tablici. Pretpostavljam da nema veze sto je u njemu plavi filter a radim sa cetvorkama diznama.
Pre je vukla vodu odozgo i bacala tacno, nema logike da sada baca manje a dobija vodu pod prirodnim padom

Kod tebe je ili nešto zapušeno od razvodnika ka diznama (filter na razvodniku, sita ili dizne) ili netačan manometar ili merenenje brzine nije tačno.

Možeš da staviš jednu novu diznu (montiraj je bez filtera), pusti samo sekciju gde se nalazi nova dizna, podesi pritisak na tri bara i podmeri koliko vode izadje na diznu za jedan minut. Dizna četvorka na pritisku tri bara treba da izbaci 1.58 litara u minuti. Ako izbaci manje onda je manometar neispravan. Ako izbaci tačno onda merenje brzine nije dobro.
 
Poslednja izmena:
Kako ti sad stoji mešač (mislim dizna mešača), da li piči mlaz u predelu nove rupe na buretu, tako ubacuje vazduh u vodu kad je bure pri kraju pa onda umesto jednog prohoda do završetka ti isteraš dva. Ali to se pokaže manjim pritiskom pri kraju bureta. Znači npr 5 prohoda imaš ok pritisak a u šestom počne da pada, da li si obratio pažnju da imaš dobar pritisak sve do zadnjih desetak litri u buretu? Ako nije to proveri injektor, bez obzira što je nov. Vrlo lako se rasklapa (samo se dve šnale izvade - mora bure biti prazno) i onda će ti sve biti jasnije kad vidiš stanje unutra. Možda se sitnije sito brže napunilo prljavštinom prilikom prvog punjenja (bez obzira ako je iz vodovoda-bude u toj vodi dosta peska (bar kod nas bude).Bilo je i slučajeva da mažetna spadne sa šipke prilikom usisavanja vode pa onda prepreči put vodi iz bureta i smanji protok. To se sve lepo vidi kad se rasklopi injektor. Ali i dalje mi je na prvom mestu da se provere dizne i njihova sita, da nije zbog toga smanjen protok.
 
Kako ti sad stoji mešač (mislim dizna mešača), da li piči mlaz u predelu nove rupe na buretu, tako ubacuje vazduh u vodu kad je bure pri kraju pa onda umesto jednog prohoda do završetka ti isteraš dva. Ali to se pokaže manjim pritiskom pri kraju bureta. Znači npr 5 prohoda imaš ok pritisak a u šestom počne da pada, da li si obratio pažnju da imaš dobar pritisak sve do zadnjih desetak litri u buretu? Ako nije to proveri injektor, bez obzira što je nov. Vrlo lako se rasklapa (samo se dve šnale izvade - mora bure biti prazno) i onda će ti sve biti jasnije kad vidiš stanje unutra. Možda se sitnije sito brže napunilo prljavštinom prilikom prvog punjenja (bez obzira ako je iz vodovoda-bude u toj vodi dosta peska (bar kod nas bude).Bilo je i slučajeva da mažetna spadne sa šipke prilikom usisavanja vode pa onda prepreči put vodi iz bureta i smanji protok. To se sve lepo vidi kad se rasklopi injektor. Ali i dalje mi je na prvom mestu da se provere dizne i njihova sita, da nije zbog toga smanjen protok.

Imam dobar pritisak i sa 10 litri u rezervoaru

- - - - - - - - - -

Kod tebe je ili nešto zapušeno od razvodnika ka diznama (filter na razvodniku, sita ili dizne) ili netačan manometar ili merenenje brzine nije tačno.

Možeš da staviš jednu novu diznu (montiraj je bez filtera), pusti samo sekciju gde se nalazi nova dizna, podesi pritisak na tri bara i podmeri koliko vode izadje na diznu za jedan minut. Dizna četvorka na pritisku tri bara treba da izbaci 1.58 litara u minuti. Ako izbaci manje onda je manometar neispravan. Ako izbaci tačno onda merenje brzine nije dobro.

Nemam filter na razvodniku.
Veceras sam proverio kilometar sat, razlikuje se u odnosu na navigaciju za najviše 0,2-0,4km/h.
Moracu da proverim manometar
 
Nazad
Vrh