Prskalice

2,5bara i 8km/h sa fergusonom, druga brza

Točno po njihovoj tablici za plave dizne, 03

Sve što prskam zahtjeva 200-400 litara po hektaru...... Kod mene 180,nadam se da bude ok....... Prije sam mogao oprskati
3kj sada 4,5kj......velika je to razlika
 
Kod mene je identično, 180 l/ha, 2.8 bar, IDKT trojke, druga brza 1200 o/min Rakovica 65. Po tabeli brzine iz uputstva za Rakovicu to bi trebalo da je oko 8.3 km/h (ja sam ranijih godina štopericom izmerio brzinu u njivi od 8.39 km/h (srednja vrednost iz 5 merenja)).
 
Dukej aj slikaj tu tabelu za brzinu za rajku. Ja merio telefon na 1100 obrtaja u drugoj brzini ide 7km/h. Pa da da znam da li je tacno.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Nije to tabela već podaci o max putnoj brzini na 2300 obrtaja u svakoj brzini. Za drugu brzu je 15.91 km/h. Onda račun dalje ide ovako: 1200/2300 x 15.91 = 8.3

A pre par godina sam trakom u njivi izmerio 400m (duž je 500) i pet puta štopovao vreme za koje pređem tih 400m sa okačenom do pola punom prskalicom (moglo je i 100m, al' kad je duže manja je greška u merenju) pri knstantnom broju obrtaja (1200 o/min) - naravno imam 50m od početka duži da se ustali brzina do početka deonice, i posle deonice još 50m da mogu tek nakon deonice olakšati brzinu, popisao vremena, našao prosek i izračunao brzinu. 8.39 km/h :osmeh: (dokon pop i jariće krsti :haha: )
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.Treba mi savet imam rau 440l prskalicu,nosim je sa imt542 uzeo sam dizne za vetar
Dizna-Albuz.jpg
ove.Kako da podesim prskalicu i kojom brzinom da teram dabi oprskao 2h.
Unapred Hvala.
3bara 7kmh

- - - - - - - - - -

Na agromehanici na 12 m,moze i bez kopira,ja sam kopir sto sam pravio skinuo i radim bez njega.
tako je i delovalo kad si ih izradio,oni federi su previse klatili :ppozdrav:
 
Susretao se sa puno rau prskalica, al sve su imale mehaničke regulatore, tako da ti nemogu pomoći.....
 
Jel može slike?

Ja baš razmišljem dok sam prao prskalicu posle prskanja kukuruza, bilo bi dobro da napravim neki karabudž za samopranje prskalice na njivi. Nije uopšte komplikovano, namontirati neko burence za čistu vodu iznad glavnog bureta (tamo je najlakše fizički namontirati), jednu slavinu 2/1 koja će ulaz pumpe preusmeravati ili na glavno bure ili na čistu vodu, i još jednu takvu ali manju (od 1/2") za izbor mešač ili kugla za pranje unutrašnjosti bureta. Al bezveze je to sve uraditi na malom buretu od 440l, a Rakovica 65 može da nosi 660l. Pri tom bi mi 660l jako godilo jer svaku prskalicu idem od kuće... Ok, promeniti i bure, nije neki problem ali sve to uraditi a ostati na malim granama nije baš neki značajan upgrade :osmeh:. Grane su mi one najprostije od 8m, ne bi bilo loše da su od 12m, ali na tu dužinu moraju one kopirne... E to je već problem, tj košta. Onda shvatim da o tome razmišljam svake godine i da uvek dođem do zaključka da je pametnije ovu malu prodati i kupiti neku drugu od 660l sa tri bureta (polovnu).

Ali... :osmeh: Ako bih našao negde samo odgovarajuće grane, naravno polovno i povoljno, onda bi već imalo smisla ovu moju prskalicu preraditi. Ima originalnu AGM pumpu od 105l, takođe AGM regulator i injektor, italijanske nosače dizni, pa mi je žao to sve dati po ceni kao da je na njoj sva palstika i pumpa iz male privrede...
Mogu slike naravno. Doduše sad sam ih slikao (u toku dana zaboravim, jbg) pa nzm koliko će se videti.
Ako te interesuje bure od 660lit (morava) na šasiji i krila 10m (proširiš na 12)mislim da će biti jedno na prodaju i mislim da neće biti skupo. A što se tiče upgradea i meni se nešto vrzmalo po glavi ali sam ja mislio uzeti neki rezervoar za LPG iz auta i u njega sipati vodu za ispiranje i pod pritiskom kompresora traktora oprati rezervoar prskalice. Eve slika:
34rswuf.jpg

mjva7p.jpg


- - - - - - - - - -

Ja trazio i nisam nasao krila od 12m. :osmeh:
Koliko daješ za ova?
 
Prevoz ne bi bio problem, jer gde god da se krila pojave ja bih morao ići po njih 99% a onda bih ova utovario u prikolicu i prebacio ih do tebe ili makar negde bliže tebi. Cenu bi još malo korigovali,ali zasada svakako nećemo trgovati, jer moram prvo pronaći šira krila (ili napraviti) pa tek onda ova idu na doboš.
 
Kako mislis korigovati, jos malo da spustis ? :osmeh:
Ja nemam karavana ili kuku...tako da npr neko nepoznat prodaje moram prvo otici da vidim cca 15-20e i onda dok iscimam nekog da donese...bruto jos 50e mi skuplje dodje, tako da polovna budu 200e.
A za 300e imam nova i jos se da pregovarati o ceni, a doneli bi kad idu na vasar u Sid.
 
Naravno! Previše si ponudio. ;)
Ako imaš za 300 jevreja nova krila sa antikap nosačima, diznama protiv vetra, kvalitetnim gumenim crevima, franko avlija..... onda nema šta da se razmisljaš.
 
Ferocoop krila sve novo, jedino dizne nisu protiv vetra. Sutra idem na sajam pa cu pogledati ko sta nudi, mada nigde nema dizni protiv vetra u standardnoj opremi, a dizne protiv kapanja vec jesu to.
 
Tomislav n

quote_icon.png
Citiram: batad
Ne znam dali je protiv pravila foruma ponoviti pitanje. Nemoguće da se niko nije susreto sa RAU prskalicama



Jel elektro kvar ili nesto drugo?​







Mislim da ja na dva elektro a na jednom elektro radi ali ne zatvara.
 
Ma probaću, mada nisam neki "genijalac" tvoga tipa (ovo je pohvala da ne bude pogrešno shvaćeno). Ako i uspijem neki popraviti ostaje problem za dalje ako se budu kvarili a izgleda da ih nema i nema nekog koji ih prepakuje ili nabudži od nekog drugog pa sam najviše zato postavio pitanje. Ostaće jedino da se zamjene svih 5 s nekim tipa Arag ili slično.
 
Nazad
Vrh