Prskalice

Koliko znam u gumaplastu u Vojki su prskalice sa AM pumpom sve ostalo je domace proizvodnje. Ima je jedan moj prijatelj grane pucaju ko lude. A jedan komsija je kupio original AM sa pumpom od 105 litara izaslo ga oko 920evra.
 
Zato bih radije da uzmem Moravu. Lepo izgleda, valjda ima i rezervoar za pranje ruku, još da idim da li je neko na forumu ima da mi kaže kvalitet.
 
pre 8 god. kad sam uzeo A.Mehanikinu ta razlika je bila manja, al do njenog sudnjeg dana je bila u fabrickom stanju i svaku paru je vredela!
zato se sad i kolebam dal da uzmem A. Metal Sombor koja je dosta jeftinija od Kranjske koja ima dosta jaca krila, pumpe koriste iste i razvodnik.
imam jos malo vremena da odlucim...
 
I ja treba da kupim novu prskalicu, stara je zrela za penziju i ne dvoumim se koju cu uzeti. Kupicu tu iz gumaplasta iz vojke ili tome nesto slicno samo cu malo ojacati grane. Sad me interesuje dali neko zna dali ima ove godine povracaj za prskalice?
 
Uskoro treba da uzmemo prskalicu AGS800EN sa triplet nosacima,pa mi treba Vasa pomoc na osnovu iskustava pri odabiru dizna. Koje kombinacije dolaze u obzir?Da li sve plasticne,ili da jedna bude keramicka...?
 
Uskoro treba da uzmemo prskalicu AGS800EN sa triplet nosacima,pa mi treba Vasa pomoc na osnovu iskustava pri odabiru dizna. Koje kombinacije dolaze u obzir?Da li sve plasticne,ili da jedna bude keramicka...?
A ja bih hteo da Vas pitam , dali ste gledali uzivo prskalice AGRO-METAL Sombor? I oni ih prave al ja nikako da odem da ih pogledam a zainteresovan sam za jednu od 600l.
 
ja sam kupio prosle godine agro metal iz sombora
imas slike par stranica u nazad

- - - - - - - - - -

003.jpg
004.jpg
006.jpg
007.jpg
evo slika kad sam je zakacio
 
Video sam ih Gorane na Vasim slikama, ali bih voleo i svojim okom da ih vidim, nisu slike uvek verodostojne. Otisao bih ja do SO, nije mi daleko , ali sam sprecen (ovih dana) iz zdravstvenih razloga. Hvala na slikama, u svakom slucaju.
 
UGRADNJA PLASTIČNOG VENTILATORA fi 825 ATOMIZERA AGROMEHANIKA NA ATOMIZER MORAVA AM 1100

Nisam mogao da otvorim novu temu, ne znam zašto, pa pišem ovde.

Gore je navedeno o čemu se radi. Pošto MORAVA ugrađuje aluminijumske ventilatore (oko 20kg), ugradio bih na njega plastični ventilator od AGROMEHANIKE.
Spoljni prečnici ventilatora: MORAVA fi 800 mm, AGROMEHANIKA fi 825 mm (to ne predstavlja problem i može se ugraditi)
Smer obrtanja ventilatora: MORAVA levi smer, AGROMEHANIKA levi smer (i ovo odgovara)
Prečnik rupe ventilatora za osovinu: MORAVA fi 35mm sa kanalima za dve kajle, AGROMEHANIKA nepoznato
Dužina dela (glavčine) u kojoj je rupa: MORAVA 140 mm, AGROMEHANIKA nepoznato

Potrebne su mi dimenzije za rupu i dužinu glavčine ventilatora fi 825 mm AGROMEHANIKE, ne mogu nikako da ih saznam. I ako može neka slika skinutog ventilatora da bi video koji je sistem.
Da li je neko radio vec ovako nesto i koja su iskustva za montažu ?
 
Konacno sam danas isao u SO i video svojim ocima AGRO-METAL prskalice. Cena za prskalicu 600l+60+15, pumpa 105l, prohromski mesac u rezervaru,regulator konstantnog pritiska sa filterom samoispiranja, glicerinski manometar, 5 sekcija + 1 za mesanje,protiv kapajuci mono nosaci dizne sa diznama TeeJet 11004,tropolni usisni filter sa mogucnoscu samosnabdevanja,krilo12m kopir, opruzni odbojnik krila-2 kom. iznosi 2136 sa PDV. U petak cu u Vrbas da jos jednom pogledam istu (iste osobine) samo AGROMEHANIKA pa da donesem konacnu odluku. Jos nisam nacisto, AGROMEHANIKA 2950 a ova AGRO-METAL 2136e. Nije mala razlika u ceni al mi se cini i u kvalitetu. Sto se kvaliteta tice prednost dajem AGROMEHANIKA al me cena koleba (da budem iskren).
 
Pozdrav.Zna li neko gde se ispusta ulje iz pumpe na agromehanikinom nosenom atomizeru AGP200-600.Prosli put pred prskanje sam dolio malo ulja i izgleda preterao.Cep izleteo a sa njim i ulje.Posto ne znam da li je uslo nesto i vode unutra hocu da ispustim i da sipam novo.Mislim da ide 0.7l.Sve sam zagledao ali ne vidim cep za ispustanje?
 
Konacno sam danas isao u SO i video svojim ocima AGRO-METAL prskalice. Cena za prskalicu 600l+60+15, pumpa 105l, prohromski mesac u rezervaru,regulator konstantnog pritiska sa filterom samoispiranja, glicerinski manometar, 5 sekcija + 1 za mesanje,protiv kapajuci mono nosaci dizne sa diznama TeeJet 11004,tropolni usisni filter sa mogucnoscu samosnabdevanja,krilo12m kopir, opruzni odbojnik krila-2 kom. iznosi 2136 sa PDV. U petak cu u Vrbas da jos jednom pogledam istu (iste osobine) samo AGROMEHANIKA pa da donesem konacnu odluku. Jos nisam nacisto, AGROMEHANIKA 2950 a ova AGRO-METAL 2136e. Nije mala razlika u ceni al mi se cini i u kvalitetu. Sto se kvaliteta tice prednost dajem AGROMEHANIKA al me cena koleba (da budem iskren).

Nisam video Somborsku uzivo, al po slikama bi rekao da su samo krila slabija u odnosu na Kranjsku, dali delis ovo misljenje ili mislis da je u globalu slabija?
ta od 2950e dali je sa 3rezervoara? jel sam video kod Corica 23XXe samo 600l, 1 rezervoar.

Mladji gazda iz Sombora, vec 2-3puta me zvao da cuje dal sam se odlucio, a ja :sta:
 
I ja ocekujem pozive jer sam ostavio br.tel.:) Krila nisu slabija, na protiv , po meni su cak i nesto jaca kod agrometala.Pokazao mi covek materijal od cega se prave. Sada su i Kranjske nesto ojacane (tako kazu). Po ceni od 2945 e dobijate 600l + 60 + 15l, znaci sa 3 rezervoara. Ta, sto je kod Corica 23xx e. i jednim rezervoarom, u Vrbasu kosta 2188e. Ja cu se odluciti za Kranjsku, iako je ne malo skuplja.
 
Ko hoce jeftinu i dobru prskalicu sa vrlo malo lako odklonjivih mana moze da pogleda i ovo: http://www.krokus.rs/sr/prskalice/skotarek/p-1245-p .Mi imamo takvu sa dva rezervoara koja je kod nas od 2005 godine i poprskala par hiljada hektara do sada, uz menjanje membrana u pumpi i redovno odrzavanje.Ne bih da lazem a mislim da joj je cena nekih700-1000evra manja nego Agromehanika.Inace imaju dilera i u Srbobranu pa kome je sta blize.
 
Nazad
Vrh