Prskalice

A da stavis neki gumeni ublazivac na krajnje grane da ne lupaju metal o metal kada ih sklopis?
 
Prskalica RAU 440 mi ima slab pritisak.Obično sam išao sa 300 l po ha a sad izašlo jedva 140 pa morao da idem dva puta po istom tragu da potrošim hemiju iz prskalice.Šta bi moglo biti? Okretao regulator ali nešto ne reaguje na njega, a počelo i da malo curi na grani između dve ručice. Da doduvam malo vazduha na onaj ventil na pumpi? Da nije neka membrana ili one gumice na razvodnoj grani između ručica?
 
Ostalo ti preko zime vode u regulatoru ,,jedna solucija ,,a ako ti je ulje pobelelo i ima viska onda je membrana.
 
Kad odvrnem čep za ulje kreće da izlazi polucrno ulje, kao da ga ima viška i samo curi napolje.Jel su to obe bočne membrane ili ona treća? Kako da vidim za granu,šta joj fali, ako je ostalo vode?
 
Da li je ta mala potrošnja vode i kad zatvoriš ventil mešača? Proveri spoj creva sa diznom mešača u buretu, često hoće da tu napukne crevo.
 
Gde naci ulje za Agromehanika pumpu na plocici pise sae 20w30 ne mogu nigde da nadjem to ulje,da li njega moze da zameni 15w30? I jos jedno pitanje gde se nalazi na pumpi cep za ispustanje ulja? Hvala.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Zahvaljujem dobrim ljudima na pomoĆi.Raspitao se za cene i komplet membrana za AGM 65 je oko hiljadarke.To ću valda uspeti sam da zamenim,kažu nije teško.
A onaj komplet razvodnik košta oko 6.000 za četiri ručke.E sad sam mislio da možda uzmem samo neke ventile,ne znam koliko ih ide.Komplet dva ventila su oko hiljadarke.Možda da se ne zezam, da kupim komplet novo, promenim i gotovo?
 
Da li je neko kvario elektro ventile od prskalice .Problem .Kada ga isključim sve dizne koje prskaju stanu u momentu.Kada ga uključim treba vremena da ponovo pokrene prskanje a pogotovo da vrati zadati pritisak.Inače je glavni elektroventil na prskalici.
 
Niste probali da skinete taj ventil jer čim radi nije problem do elektronike bar ja mislim nego možda se možda gumica malo nadunuta od hemije, skine se i deo ventila koji ima dodir sa hemijom opere se u mlakoj vodi jer vremenom se nakupi na tim gumicama pa onda zaglavljivaju. Mi smo imali sličan problem na Agromehanikinoj jako teško se okretao ventil za prebacivanje dal da meša ili da prska. I posle pranja funkcioniše dosta laške bez otpora.
 
Što bih ja voleo da vidim te ventile rasklopljene, čisto zbog načina rada da eventualno nešto karabudžim u varijanti sam svoj majstor. Kiraj, ako budete rasklapali ventil zbog čišćenja možete li napraviti nekoliko fotki? Koji je tu ventil za podešavanje pritiska, a koji za uključivanje/isključivanje prskanja?
 
Što bih ja voleo da vidim te ventile rasklopljene, čisto zbog načina rada da eventualno nešto karabudžim u varijanti sam svoj majstor. Kiraj, ako budete rasklapali ventil zbog čišćenja možete li napraviti nekoliko fotki? Koji je tu ventil za podešavanje pritiska, a koji za uključivanje/isključivanje prskanja?
Verujem da je unutra puzni prenos preko navoja ili nesto slicno jer nije u pitanju samo elektro magnet.Kada ga ukljucis on zuji neko vreme dok ne otvori ili zatvori protok tecnosti.
 
Kiraj pozovite u Agrometal rešiće vam.
Zvao sam ih .Mogu da pošaljem moj da ga remontuju ili ako ne može da se remontuje da kupim nov.Imam još 30-etak jutara za prskanje a onda ću rasklapati ,bar da vidim šta ima unutra .:osmeh: Ujedno ću napraviti koju sliku za dukeja.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Što bih ja voleo da vidim te ventile rasklopljene, čisto zbog načina rada da eventualno nešto karabudžim u varijanti sam svoj majstor. Kiraj, ako budete rasklapali ventil zbog čišćenja možete li napraviti nekoliko fotki? Koji je tu ventil za podešavanje pritiska, a koji za uključivanje/isključivanje prskanja?

Trebalo bi da je ovako.


 
Kako si napisao tako jeste. Meni na atomizeru se nakupi hemije ako ne isperem posle prskanja i onda bude isti simptom kao i kod tebe. Creva se nakupe taloga i ulepi se sve pogotovo od makozeb aktivne materije u kineskoj varijanti.
 
Nazad
Vrh