Prskalice

Kod mene je bio slucaj da je rastopljena pancevacka urea kod mene pojela godinu dana stare dizne... Doslovce sam ih morao baciti. U UREI bilo nekih cestica koje su jele plastiku samo tako. Od onda samo KUTINA gnojiva nebitno za koju primjenu.
 
A da li si siguran da ti je brzina tacna,ako vec gledas tablicu?Brzina po asfaltu i u niivi na istom obrtaju motora nije ista,u njivi je za 0,xx km/h manja brzina zbog otpora zemlje i eto odmah razlike u svemu.
 
Ja ima Lehlerove dizne i tablicu
kad koristim dvojke,idem 129l po ha. Ukljucim kardan,ostavim gas na 1500 obrtaja i onda nastelujem pritisak na 3.5 bara,radna brzina 8 km/h i tacno baci u litru.
 
Миловане како успеваш да са двојкама при притиску од 3,5 бара,брзини од 8 км/сат и то још у Вршцу одрадиш квалитетно без заношења (drift-a) !?
 
Kad je malo jaci vetar idem sa cetvorkama isti pritisak ista brzina,ali ide 150 l na kj,mada izbegavam da radim po vetru iako su mi i dvojke i cetvorke za vetar.
 
Ljudi gde uzimate dizne za prskalicu? Trebalo bi da uzmem za vetar ili poluvetar Fi 3mm (90-120stepeni da baca) .
 
Pa ako se i malo razumem idk su su duzne koje trpe vetar do 5 km/h, nisu ni polupljosnate ni za poluvetra, nego treba da se kaže tačno koje su...
 
Ja ću da objasnim šta je pola auta ...

images
 
Nazad
Vrh