Prskalice

Pre neki dan listam oglase i slučajno nađem povoljno krila od 12m (doduše tražim od 15 ali ova sam morao uzeti). Kupio sam i namontirao ih na žuto bure 1100lit, mislim da je to Metalna Rau Vrbas.... tako nešto.... Troklipnu pumpu sam pozajmio dok ne kupim novu ili drugu i konačno sam kompletirao tu prskalicu a enduro Morava će u oglase.
 
Jel može slike?

Ja baš razmišljem dok sam prao prskalicu posle prskanja kukuruza, bilo bi dobro da napravim neki karabudž za samopranje prskalice na njivi. Nije uopšte komplikovano, namontirati neko burence za čistu vodu iznad glavnog bureta (tamo je najlakše fizički namontirati), jednu slavinu 2/1 koja će ulaz pumpe preusmeravati ili na glavno bure ili na čistu vodu, i još jednu takvu ali manju (od 1/2") za izbor mešač ili kugla za pranje unutrašnjosti bureta. Al bezveze je to sve uraditi na malom buretu od 440l, a Rakovica 65 može da nosi 660l. Pri tom bi mi 660l jako godilo jer svaku prskalicu idem od kuće... Ok, promeniti i bure, nije neki problem ali sve to uraditi a ostati na malim granama nije baš neki značajan upgrade :osmeh:. Grane su mi one najprostije od 8m, ne bi bilo loše da su od 12m, ali na tu dužinu moraju one kopirne... E to je već problem, tj košta. Onda shvatim da o tome razmišljam svake godine i da uvek dođem do zaključka da je pametnije ovu malu prodati i kupiti neku drugu od 660l sa tri bureta (polovnu).

Ali... :osmeh: Ako bih našao negde samo odgovarajuće grane, naravno polovno i povoljno, onda bi već imalo smisla ovu moju prskalicu preraditi. Ima originalnu AGM pumpu od 105l, takođe AGM regulator i injektor, italijanske nosače dizni, pa mi je žao to sve dati po ceni kao da je na njoj sva palstika i pumpa iz male privrede...
 
Aa agromwhanikom od 660l sa jednim buretom treba Rajku 65 terati kao po jajima i malo skretati kocnicama.Nisam imao prednje tegove i nazad su mi bile male gume.Ja imam skotarek od 600l,njeno bure je drugacije i blize je traktoru od npr agromehanike od 660l.Sa njom nemam problema sa propinjanjem.
 
Lepo ti je moj brat objasnio kako na skotareku ispravljas kada se nesto iskrivi na krilu.Radi skotarek kao doxa,samo mi je napuklo bure na jednom mestu,mojom krivicom pa sada razmišljam da naručim novo bure,ili novu prskalicu.
 
@спајки а шта мислиш како би мали дајцунер 45 носио ту од 600лит? Терам ја њега са шесторедном мајом распеченог на 2м и тако сејем,нема тегова напред , више сам на два него на четири точка:osmeh:
 
@спајки а шта мислиш како би мали дајцунер 45 носио ту од 600лит? Терам ја њега са шесторедном мајом распеченог на 2м и тако сејем,нема тегова напред , више сам на два него на четири точка:osmeh:

Nisam Spajki ali mogu da odgovorim :haha: kod nas jedan čiča nosi sa 45icom Agromehanikinu sa 12 m samonivelišućim granama već nekoliko godina bez problema.
 
@stizanin
Zasto ne bi vredelo. Sustina je razvodnik da drzi konstantan pritisak i pumpa da gura konstanu kolicinu vode po jedinici vremena.
 
Nova pumpa i bure vrede već te pare.Meni za novo bure traze 350-400 eura,jos ne znaju tačnu cenu.
 
Pozdrav svima.Treba mi savet imam rau 440l prskalicu,nosim je sa imt542 uzeo sam dizne za vetar
Dizna-Albuz.jpg
ove.Kako da podesim prskalicu i kojom brzinom da teram dabi oprskao 2h.
Unapred Hvala.
 
Koliko ideš km/h kada prskaš?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Neznam tacno u drugoj brzini 1400 obrtaja tu ga drzim.Dosad sam prskao sa obicnim 2 diznama i tako sam prskao 2h.Sat mi nije valjao kazaljka mi igrala sad sam i njega promenio pa neznam na koliko da stelujem.
 
Kako sam stavio prave lechler dizne, po hektaru ode točno u litru..... Oko 180litara po hektaru..... Ili 105 po jutru, prije je išlo 160-170 po jutru..... Zadovoljan
 
Nazad
Vrh