Prskalice

Procedura je bila da se uzme predračun za mašinu koja se kupuje, i sa ostalom potrebnom dokumentacijom preda u upravu grada. Grad dodeljuje 80% od osnovne cene, s tim da tih 80% mogu maksimalno da iznose 400.000 din. Tokom leta bili su rezulatati konkursa, sklapanje ugovora sa gradom. Zatim nabavka mašine, izlazak komisije na teren, pa uplata dodeljenih sredstava.
 
Svaka cast Darko i u zdravlju da te sluzi.Ne mogu da utuvim sebi u glavu da zivimo u istoj drzavi a,kao da smo u razlicitim.Svaka opstina daje subvencije i povracaje,pokrajna daje posebno a kod nas u Kucevu nista kao da je vreme stalo.Uzas!!!
 
Pa nema logike ni smisla,pokrajinska vlada pa i pokrajinske subvencije i povracaji!Pa gde ja zivim,zasto meni ne da pokrajna?Po statistici starije masine su u sumadiji i stigu itd nego u Vojvodini.Nego Crnogoski sistem ko ima jedan dzak zita daj mu jos jedan ko nema nista nista mu i ne daj!Nista nemam proti forumasa i kolega poljoprivrednika nego protiv politike i vlasti i neravnopravnosti.
 
20181118-125319.jpg
20181118-125314.jpg

Pre neki dan nasuo antifriz i propustio kroz grane
 
Koliko sipas, kakav odnos napravis, i koliko litara je prskalica? Ja skidam pumpu ispustam iz creva zezam se dva sata i opet negde ostane,moracu i ja tako.
 
Naspem tecnost za sofersabjnu do -20 ili -25 bez razblazivanja sa vodom. Roknem 5l balon po prskalici, ukljucim da mesa i malko da krene na grane posle toga. Nikada problema ni sa prskalicom ni atomizerom. 105l pumpe su na obe masine.
 
Nazad
Vrh