Prskalice

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
Koju prskalicu koristite u ratarstvu? Sada je ponuda zaista široka, međutim osim osnovne cene prskalice treba razmisliti i o garanciji i uopšte o održavanju tokom korišćenja.
 
Morava MTP 350, proširene grane na 10m, slika od letos, prskanje strnjišta toatalom u večernjim satima na 39 stepeni! :cool:

dsc00047fq6.jpg
 
morava je katastrofa!
samo kad sam se tog djubreta resio.
vise sam otrova pojeo otpusavajuci dizne, nego sto sam bacio po njivi.a proverim je svaki put pre nego sto podjem.
sad imam slovenacku.
i lepo mi je.
 
Ti si imao verovatno vrtlozne dizne sto prave kupu, jednostavnije ti je bilo da kupis i stavis dizne kao na agromehanikinim prosao bi jeftinije a rezultat je isti. I ja imam moravinu sa okruglim buretom ja sam prezadovoljan s njom. Malo farbe i slobodnog vremena mogu cudo da naprave od stare prskalice. Videcete sliku kad je budem izvukao iz supe.
 
ispadala su mi creva iz bureta i polivala me po ledjima, gume se kidale, plastiku sam vario, oprugice na kojima je bila kuglica su "ostarile" i izgubile elasticnost...
aj da ne generalizujem. MOJA je bila cisto djubre!
 
Ja koristim Kranjsku kupio novu isto kad i sejalicu, ne znam zasto ali i kod mene u selu isto ne hvale Moravinu, 450lit 10m grane
 
Drugari,imam skenirana uputstva i seme sklopova za RAU i MORAVA prskalice.Molim administratora ili moderatora ili sve Vas sa foruma da mi objasnite kako mogu to da prosledim kome to treba.Sve je u JPG i BMP formatu.Pomozite mi da bih Vam pomogao.Pozdrav svima i pripremajte prskalice za ovu sezonu.
 
Samo reci koliko je veliko, pa cemo videti. Mada ako je skenirano, možda ćeš te crteže prskalica morati mi poslati na CD-u poštom, pa ću ih ja okačiti.
 
E ajd da vidimo sklopove...
Ja koristim RAU od tristapedeset litrica, prska mi 12 redi, veoma sam zadovoljan s njom, jos mi se nije kvarila :ppozdrav: :ppozdrav:

P.S.
Jedared sam promenuo dva creva izmedj prskalica :udri:
 
rraallee je napisao(la):
Poslat CD jutros postom preporuceno. :sjasi:

Odlično! Ja imam uputstvo od moje Morave, ali je izgleda bivšem vlasniku upala u prskalicu :cao: pa je u očajnom stanju!
 
Malo je tema skrenula u offtopic, sto se tice skeniranoga na tome se radi i biće postavljeno uskoro. Ali ipak je ovo tema o prskalicama, a uskoroće i početi sezona njihove pripreme. Interesovalo bi me kako i gde perete prskalice posle trtmana na njivi?
 
Ja pošto živim na obodu naselja, imam prilaz sa zadnje strane placa gde mi je šupa, i tu ispred na jednom delu pored puta je svakodnevno perem, nikome ne smeta, a da nije toga, hmmm, ne znam šta bih radio........
 
Nazad
Vrh