Prskalice

''U dvoristu"
10wtl75.jpg
 
Taj motor je električna varijanta hidrauličkog cilindra. Verovatno služi za podešavanje nagiba krila...
 
Mislio sam,ali te grane fabrički nemaju trapez,nego je fixna grana,pa je verovatno dorađen trapez,kao što sam i ja onomad kad sam te grane produžavao na 15m,pre 6god
 
Koliko je brz taj motor, s obzirom na prenos i to što on radi na 36V a ovde se napaja sa 12v? Mada pretpostavljam da je dovoljno jer uz određenu polugu nije potreban velik hod motora...
 
Brzina je otprilike na kraju krila (prskalica 10 m) za 2-3 sekunde 10-15 cm bar kod mene (motor je malo veci)
 
Nedavno sam sredio moravinu prskalicu 660L

NOV FILTER

23lkqza.jpg


NAPRAVIO ŠINE ZA STELOVANJE VISINE KRILA

v62pkw.jpg


NOVI DRZACI DIZNI OD RAU

28jwolz.jpg


SVA NOVA CREVA

35hpmxc.jpg


I NARAVNO FARBA

2kow84.jpg
 
Danas konacno stigla prinova.Poslusao sam vase savete dragi forumasi.
o5t7w3.jpg

Stara plava morava otisla u zaborav.Interesuje me na kolko bari najbolje da radi?I kojom brzinom bi trebalo da se kracem za npr. 300 litara vode ode na 1 ha,ako su u pitanju traktori 539 ili rakovica.
 
Mislim da ti je puno 300 l/ha. Ali ako ipak insistiraš na tome, potrebno je još podataka: koje su dizne i koliko ih ima (koliko su široke grane)?
 
Mislim da ti je puno 300 l/ha. Ali ako ipak insistiraš na tome, potrebno je još podataka: koje su dizne i koliko ih ima (koliko su široke grane)?
Dizne ce sutra da stignu,kazu standardne sto idu uz prskalicu,pojma nemam,a sirina grane je 10m.Kad saznam koje su dizne javljam.Ja sam dao primer 300 l na ha,da bih zno orjentaciono?
 
Prvo moram da se ispravim, za odgovor na tvoje pitanje nije potreban podatak o broju dizni, već samo o njihovoj veličini.

Ja pretpostavljam da ćeš dobiti četvorke dizne (crvene), a sa njima potrošnju od 300 l/ha imaš pri brzini kretanja od 6 km/h i pritisku od 2.8 bara. Ako ti je to sporo, isto ćeš dobiti i sa 7 km/h i pritiskom od 3.8 bara, ili 8 km/h i pritisak od 5 bara. Pošto je 5 bara već previše, a želiš baš tih 8 km/h, onda moraš koristiti veće dizne (petice - braon) i pri toj brzini sa pritiskom od 3.2 bara opet postižeš tvojih 300 l/ha. Ovo sve shvati samo kao ilustraciju zavisnosti potrošnje od veličine dizne. Kad dobiješ dizne onda ćemo preciznije videti koja je kombinacija najbolja...
 
Danas konacno stigla prinova.Poslusao sam vase savete dragi forumasi.
o5t7w3.jpg

Stara plava morava otisla u zaborav.Interesuje me na kolko bari najbolje da radi?I kojom brzinom bi trebalo da se kracem za npr. 300 litara vode ode na 1 ha,ako su u pitanju traktori 539 ili rakovica.
Ista takva pumpa je kod mene na moravinoj, ali neynam dali je fabricki tako ili je ugradjena
 
Nazad
Vrh