Prskalice

Ko god je kupio ovakvu prskalicu, godinama nema problema sa njom. Zato sam se i odlucio za nju.
Ova MB 105 pumpa je odlicna bez sumnje, ali ako je njena uloga najvise ta da pogura pritisak kroz vecu sirinu grana, onda meni to i ne treba toliko. Cak sam razmisljao o tome da skratim grane sa 10 na 8 metara, al ipak ne verujem da cu to da radim. Mozda jednog dana budem kupio vece bure, ali je za sada to daleko od potrebnog za mojih 5ha zemlje :)
 
Drustvo,jel vredi morava e serije 1000 lit 15m grane,triplex dizne pumpa 125lit i razvodnik comet oko 330.000 dinarcica?Jos ako bi pvracaj upalio...
 
Шта значи притисак у пумпи 1 бар, мислиш у звону?
Мени тако лупа када је празна а вероватно исто лупа и када је преоптерећена.
Има ли увек циркулацију када је укључиш, да ти се не деси да све позатвараш па онда размишљаш зашто лупа. :osmeh:
Колико знам препорука је да притисак у звону буде приближан радном, ако радиш на 3 бара, стави и у звоно 3 бара.
 
Da i ja mislim da je 1 bar ok a radni 3 radi ona odlicno samo lupa kad npr zatvorim ventile za dizne a mesac radi obrtaji motora su 1100obrtaja i tad lupa npr na uvratinama kad iskljucim a cim krenem i pustim ventile za dizne radi kao sat jbg radim ja i tako iskljucim kardan ali reko da mozda neko nije imao takav problem pa da vidim kako ga je resio?
 
Nije mi jasno, kod mene u uputstvu za agromehanikinu pumpu 65l pise da pritisak u zvonu mora biti isti kao pritisak sa kojim se prska, a vi ste ovde napisali 1/3 radnog pritiska. Sta je ispravno?
 
Evo kod mene stigla jedna nova neotpakovana! :osmeh: Rus dobio prikladnu prskalicu!
img0177.jpg

img0176.jpg

img0180.jpg
 
Nazad
Vrh