Prskalice

Агромеханика је напумпала цене у небеса...сличне су свуда у околним земљама...у хравтској, мађарској од 600 литара ЕН кошта преко 4000 еврића са ПДВ...с друге стране, они су што се тиче квалитета далеко испред осталих произвођача који долазе из источног блока, па и не чуде те цене...

Код нас у село је стигла једна од 600л ЕН као и нека пољска исто од 600л....слично буре, крила...е ту престаје та сличност, квалитет саме израде је на страни агромеханике, цена на страни пољакиње....
 
Ova je otisla pre par dana za 1500e sa PDV-om, masina je kao nova kasnije sam saznao da je sluzila samo u inkorporaciji zemljista pre setve.


Jos racunam prolazi im sezona, nisam znao da neko od kolega trazi.
 
Ma ova se rodila za ove sitne i prc table od 0,5-1kj malo svoje malo komsijsko i da vidis dogodine ce same komsije da ti ostave taman koliko prskalica zahvata u njihovo!:osmeh:
 
https://www.mojauto.rs/polovni-polj...alo_3443_600L-15m-105L-min_2017_god/?cena=low jel ima neko ovu prskalicu

- - - - - - - - - -

biggest_dsc00981-1511812840.jpg
 
to cemo da vidimo kad poteramo po truckavici ako ne otpadnu grane izbor je pao zbog duzine grana 12 ipo metrara imam imt sejalicu za psenicu 23 reda zahvat 2,7 metara skinucu dva reda i imacu zahvat 2 ipo metra mocu lagno da napravim stale tragove a u kukuruzu mocu da uhvatim kako treba 18 redi
 
Meni se generalno jako sviđa tih dodatnih pola metra na granama, tj. 12.5m vs 12m. Prvo, zato što je centralni segment od 5 dizni (2.5m) i sa tim se jako lepo prska 4 reda (na 70cm) u tragu traktora - jako zgodno za prohod pored komšijske različite kulture. Drugo, zato što je to približnije 18 redi zahvata na 70cm. (Ja ne sejem ništa na 50cm, pa ne ulazim u tu problematiku...)
 
A sa 12m prskalicom je problem prskati 17 redova na 70cm razmak?

Mnogo lakse je dodati jos 2 dizne na pskalicu. Ove godine sam na kamili (vucena Rau 2200l 18m krila) gasio zadnje 2 dizne i prskao 24 reda po tragovima a do komsije mi je ostajalo 3 reda koje sa sredinom prskalice prelazio. To sam tako radio jer sejem uzglavnice popreko 2 masine po 6 redi radi lakseg okretanja i onda da su mi se razlikovali trakovi od paranja sa tragovima od prskanja, puno bi bilo ugazeno na uzglavnici.
 
Nazad
Vrh