Prskalice

Kako se postavlja merac brzine na agromehanika prskalici sa ag-tronikom?Da li je dovoljno da ide na šraf na glavčini od točka ili mora nesto posebno da se pravi da bi registrovao okretaje tocka?Drugaru treba da pomognem da pustimo u rad prskslicu pa me interesuje.
Meni je drugar napravio drzac od prohroma, montirali smo ga na zadnji tocak. Sve isto kao sto je i mucobieno opisao. Momak sto je pustao prskalicu u rad rekao je da neko montira i na prednji tocak, kako kome odgovara. I vazna napomena, brezoni treba da budu sto pribliznije duzine, mozda 1mm da se razlikuju jer ako je samo jedan duzi npr 5mm pri prvom okretanju tocka odmah ce otkinuti senzor. Na drugoj slici je nosac senzora sto ide uz prskalicu ali njega nismo koristili, za sada.
35dc71beccf5df062b8c517b12b3ddd1.jpg
0f6cfe7f4241277517b76c495d8d12e8.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nosena prskalica je u pitanju.Da li taj ag-tronik moze da se poveze sa traktorom pa da od njega dobije brzinu kretanja,npr sa mojim case jxu serije,ili je to moguce tek sa navigacijom?
 
Ja mislim da ne moze da se povezuje sa traktorom da bi od njega dobio brzinu kretanja. Meni se brzina na traktoru i brzina preko ag tronika razlikuje 0,1-0,2km/h, a nekada je i ista.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Novi Agtronik sad ima gps merenje brzine. Kazu da je precizniji jer eliminise moguca proklizavanja, a i prakticniji je.
 
Nosena prskalica je u pitanju.Da li taj ag-tronik moze da se poveze sa traktorom pa da od njega dobije brzinu kretanja,npr sa mojim case jxu serije,ili je to moguce tek sa navigacijom?
Ukoliko na traktoru postoji izlaz za brzinu moze. Postoji kabal kod prodavaca prskalica. I time se smanjuje razlika u brzini. Pogotovo ako je traktor opremljen radarom. Mada ni bazdarenje brzine nije nikakav problem uz malo prakse.
Sto se tice povezivanja s navigacijama to je nauka za sebe. Sa AVmapom radi dobro. Ali je navigacija specificna za sebe. Drugi vid spajanja sa drugim navigacijama je NMEA-183 ali trgovci nedaju pinout. A slovenci iz fabrike jos manje. Tako da sam tu naisao na prepreku.
Jednostavno nedaju da se prcka i to je to. Brinu se da neko nesto nespali.
Agtronic 14 sam otvaro vec i prepravio ga kako meni odgovara.naime izvukao sam signal sa glavnog prekidaca. Pojacali ga i stavili na relej. I kad se pali gasi prskanje dolazi do palienja i gasenja markiranja uradjene povrsine. Za cega Trimble vec ima ugradjenu podrsku.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
zar nije najmanji džek namenjen kao prekidač (radi /ne radi) za navigaciju?


slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ne. Namenjen je napajanju navigacije. Koliko sam upucen. I kako pise u knjizi agtronic-a

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uzeo standardne dizne 110-03,pa ću vidjeti kako radi, one što rade po vjetru lechler dođu 10-11€,pa sam za sada odustao od njih...... Na slici sam uzeo ovu sa tri rupe, da probam kako radi, jel netko radio s takvim diznama, marka TeeJet..... Prvi put čujem za njih......

 
Nosena prskalica je u pitanju.Da li taj ag-tronik moze da se poveze sa traktorom pa da od njega dobije brzinu kretanja,npr sa mojim case jxu serije,ili je to moguce tek sa navigacijom?
Moze ako imas navigaciju. Montiraj senzor na zadnji tocak,kada ti sraf prolazi pored senzora o mora da zasvetli. Samo pazi na razdaljinu,jer je dosta skup.
 
Jel zna neko gde naci šolju filtera za mio rau osjecku prskalicu u N.Sadu ,a da nije Pungul.Uzeo kod njega pa ne pase,domaca privreda i malo je šira nemoš je uglaviti.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ko je kupovao u zadnje vreme agromehanikine prskalice ako moze da slika i objasni kako se puni prskalica, mislim kad sama vuce vodu.
 
Ko je kupovao u zadnje vreme agromehanikine prskalice ako moze da slika i objasni kako se puni prskalica, mislim kad sama vuce vodu.

Tu gde ubodes usisno crevo ispod imas crvenu rucicu koja je u prskanju okrenuta na dole.Kad hoces da uvlacis vodu tu rucicu okrenes skroz gore.Naravno kardan mora raditi a kako stoje komande na razvidniku nije bitno za samo uvlacenje ili samopunjenje kako kazu.
 
Dole na ventilu gde se ispusta voda iz bureta,imas 3 polozaja,prakanje,ispustanje i punjenje. Sliku nadji na google :ppozdrav:
 
Ja imam od 800 l sa tri bureta kupljena 2013. godine, ali sad to nije takav sistem. Meni filter stoji okrenut ka pumpi, a sad na ovim novim od pumpe i uopste ne vidim gde je prikljucak za crevo.
 
Ja punim na filteru, skinem onaj zuti poklopac i tu navijem crevo. Crevo je ono od vodokotlica kupljeno na meru i ne moram da sklapam krila i da izlazim iz traga, dohvata do bidona. Rucicu nekad i zaboravim da okrenem na gore, tj da zatvorim da ide voda iz bureta. Mada bi trebalo da bi isla cista voda za ispiranje ambalaze dok cekas da se napuni.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja imam od 800 l sa tri bureta kupljena 2013. godine, ali sad to nije takav sistem. Meni filter stoji okrenut ka pumpi, a sad na ovim novim od pumpe i uopste ne vidim gde je prikljucak za crevo.
Tu gde je zuti poklopac na situ on se skine i tu se stavlja dodatak za samopunjenje. Nemam ga ni ja, meni su tako objasnili kad sam uzimao prskalicu u Backom Jarku.
 
Danas gledam neke nove prskalice, poljske, 600litara za 800€.....jel moguće, koliko to valja uopće?
 
Nazad
Vrh