Prskalice

gde kod nas u u zemlji Srbiji kupiti delove za slovenacku prskalicu sa pumpom BM 65/30,hteo sam da uradim remont,pa su mi potrebni delovi membrane i ostalo .
 
Mislim da ima u Vrbasu firma Best&CO ako se ne varam, prodaju Agrmehanika prskalice i rezervne delove. Ja sam kod njih kupovao neke delove.
 
Agromehanika-distributeri:

[TABLE="width: 539"]
[TR]
[TD="width: 247"]Srbija[/TD]
[TD="width: 292"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Agro-Kula[/TD]
[TD="width: 292"]Agrorade d.o.o.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Stevana Nemanje16[/TD]
[TD="width: 292"]Moše Pijade 48/9[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]26300 Vršac,[/TD]
[TD="width: 292"]11430 Umčari[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Srbija[/TD]
[TD="width: 292"]Srbija[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Tel: +381 13 836 503, +381 13 824 511[/TD]
[TD="width: 292"]Tel: +381 11 854 1013[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Fax: +381 13 832 117[/TD]
[TD="width: 292"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Web: www.paor.rs/[/TD]
[TD="width: 292"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]E-mail: agrokula@gmail.com[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"][/TD]
[TD="width: 292"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Agrošumadija d.o.o.[/TD]
[TD="width: 292"]Agrotrade[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Industrijska zona – servis II bb[/TD]
[TD="width: 292"]Novosadska 2a[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]34000 Kragujevac[/TD]
[TD="width: 292"]21234 Bački Jarak[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Srbija[/TD]
[TD="width: 292"]tel: +381 21 848 550, +381 21 857 109[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Tel: +381 34 863 103[/TD]
[TD="width: 292"]fax: +381 21 848 551[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Fax: +381 34 863 202[/TD]
[TD="width: 292"]Web: www.agrotrade.rs/[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Web: www.agrosumadija.rs/[/TD]
[TD="width: 292"]E-mail: office@agrotrade.rs[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]E-mail: aca@agrosumadija.rs[/TD]
[TD="width: 292"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"][/TD]
[TD="width: 292"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Agrouniverzal d.o.o.[/TD]
[TD="width: 292"]BEST & CO International group d.o.o.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Kragujevačka bb[/TD]
[TD="width: 292"]Panonska 25[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]32300 Gornji Milanovac[/TD]
[TD="width: 292"]21460 Vrbas[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]tel: +381 32 720 730[/TD]
[TD="width: 292"]Srbija[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]fax: +381 32 725 595[/TD]
[TD="width: 292"]tel: +381 21 794 150[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]Web: www.agrouniverzal.com[/TD]
[TD="width: 292"]fax: +381 21 794 151[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"]E-mail: agrouniverzal@nadlanu.com[/TD]
[TD="width: 292"]Web: www.bestco.co.rs/[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 247"][/TD]
[TD="width: 292"]E-mail: bestco@eunet.rs[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Rtv.rs:

[h=1]Пољопривредници у обавези да "региструју" прскалице[/h]СУБОТИЦА - Ускоро почиње контрола прскалица и орошивача које користе пољопривредници, а у прве две године ова контрола ће бити бесплатна, најавио је професор Пољопривредног факултета у Новом Саду, Драган Седлар.

Он је новинарима у Суботици након семинара саветодаваца Пољопривредне саветодавне службе АП Војводине рекао да ће пољопривредници, као што једном годишње на технички преглед возе моторна возила, морати да контролишу прскалице и орошиваче једном у три године.
Према његовим речима, већ је формирана 31 мобилна станица које ће радити контролу, чине их стручњаци из Пољопривредних стручних служби и Средњих пољопривредних школа, а у организацији Пољопривредних факултета из Новог Сада и Београда.
navodnjavanje-prskalice-jpg_660x330.jpg
Бета, архива

"Они ће већ у наредним данима да изађу на терен и да раде добровољну инспекцију. Ја бих позвао све пољопривредне произвођаче да се укључе, и извинио бих се због термина 'инспекција'. То је контролно тестирање", додао је Седлар.
Он напомиње да су људи у станицама обучени да провере машину, да је подесе и да дају савете.
Како је истакао, пољопривредници у прве две године неће плаћати ове контроле, јер је опрема којом ће се радити стигла као донација Европске комисије, а према садашњим најавама контроле ће се плаћати од 2017. године.
Указујући на бенефите ове контроле, Седлар је навео смањење штета од губитака које стварају небаждарене машине, како у смислу губитака самих средстава, тако и штете која се тако наноси крајњем производу.
"Те штете и губици су много већи него што ће бити цена коју ће министарство прописати".
Додаје да ће пољопривредници, осим због наведеног, морати да примењују контроле и због стандарда који се морају испунити зарад извоза, попут "Глобал гапа".
"Управо ти комерцијални стандарди су произведени од великих трговинских ланаца да повећају поверење купаца у наше пољопривредне производе. Бенефит у овом случају је много веће поверење купца када имамо контролисану примену пестицида", закључује Седлар.
Тракторске прскалице су, према његовим речима, најбројније међу машинама и опремом код домаћих пољопривредника.
Има их 138.084 у Србији, што је више него у Немачкој, а што је последица чињенице да ову опрему у Србију склапају 22 фирме, као и ниске цене од 600 евра за једну прскалицу.


 
Je l' može neko da slika položaj i način pričvršćenja dizne (mlaznice) mešača na dno bureta Agromehanikine prskalice 440l?
 
Hvala puno!

Moja prskalica je mala privreda i mešač je samo spušten fleksibilnim crevom na dno. Onda u radu to crevo počne da rotira na sve strane, što je dobro za potrebe mešanja. Ali kad preostane još nekih 30tak litara vode u rezervoaru onda taj mešač bućka vodu na ispustu iz bureta i time u pumpu dolaze mehurići vazduha pa opadne protok a samim tim i pritisak. Praktično to znači da imam konstantni pritisak celim tokom prskanja (ukupno 2.5 km), sem na nekih zadnjih 200tinak metara kad počinje da opada. Zbog toga sam hteo da fiksiram mešač negde na dnu bureta tako da on može da izbacuje vodu pod pritiskom samo u jednom pravcu, ali nisam znao da li da ga postavim skroz na stranu bureta pa da mlaz ide preko rupe za ispust iz rezervoara, da li da ga pomerim iza rupe (da ne ide preko nje mlaz), ili da ga izdignem iznad dna (samim tim i rupe, a koliko vidim sa slike tako je i na originalu)...

Moje bure je slično, ali nije identično (liči mi na Rau bure) i moram pogledati da li je izvodljivo i kod mene tako postaviti mešač. Malo me je strah da bušim bure na dnu ako nema ravnu površinu (tj. ako je površina zakrivljena) zbog dobrog dihtovanja te šelnice koja drži mlaznicu mešača.
 
Kada probušiš bure moraš sa donje strane staviti neku gumicu da neizlazi tečnost. Na slici se vidi podloška da ima urezan kanal gde stoji o-ring pa prilikom stezanja ostane na mestu.
 
Prekljuce stigla prskalica Agromehanika 800 litara sa hidraulicnim krilima MYH
danas cu je slikati pa ce biti i slike
 
Koliko te koštala ako nije tajna. Ja kad sam zvao telefonom za 800 litara sa MY 12 metara i rekli mi "tu oko 4000 € ali dodjite da vidimo šta želite od opreme. Kada sam otišao , trebalo bi još ovo pa ono i na kraju i trebao izdvojiti čak 6000 €. puuuno . Mislim da su preterali sa cenama.
 
Poslusaj Kovaceva. Kum ima Agrometal od 1500l vucenu sa 15m granama. Mislim da je oko 6-7k bila.
 
Nazad
Vrh