Prskalice

Pretpostavio sam ali morao sam za pocetak da vidim koji joj je protok, sad su na njoj dizne 11004 mislio sam da uzmem neke trojke pa sam mislio da bi se dalo dodati jos par sa strane. Mada, treba mi i vece bure,imam neke dalje parcele koje od skora radim i fali mi malo da oprskam a moram da vucem cisternu. Nesto sam gledao da li bi mozda uspelo da stane neko od 660 lit bez prepravljanja rama. Ili da batalim pricu prodam prskalicu i kupim 660 sa vecim granama. :)
batali kemijanje i kupi polovnu 600 litara i rijesio si problem sto posto, financiski ce te isto ili manje jos izaci nego da kemijas...
 
batali kemijanje i kupi polovnu 600 litara i rijesio si problem sto posto, financiski ce te isto ili manje jos izaci nego da kemijas...

Ma nekako sam i sam svestan te cinjenice ali matori je remontovao pumpu pre nekoliko godina, promenio bure, vecinu creva, ofarbao ram (iako nije ni morao) , remontovao razvodnik, stavljen nov manometar kvalitetan, nije kinez, ma samo dizne da promenim i to je prakticno nova prskalica pa me stvarno zao. Znate kakav ram ima ta prskalica od 440l, danas takav ne stavljaju ni na buradi od 1000l , to je neunistivo. Pa me zbog svega toga nekako zao da je prodam za neke smesne pare. Koliko moze da vredi takva jedna prskalica, RAU 440l model 14v45s, pumpa 50l/min, prska 12 redova kuruza?
 
Decki, imam potrebu da se svim sudionicima ove teme ispricam posto sam prije nekog vremena pisao da se s 440l ne moze oprskati 2 hektara povrsine... Ne znam na sto sam mislio i kud sam gledao kad sam to tvrdio.

Evo, danas izvukli prskalicu napolje, oprao ju iznutra izvana od prasine, natocio malo vode, namjestio pritisak prema tablici otprilike i na 3 nasumicne dizne smo postavljali menzuru da izmjerimo protok/ispravnost dizni i ispalo je da su sve ispravne. Posto je vlazno vrijeme iz 440l prskalice smo soju prskali 2.5ha povrsine a inace prskamo 2 hektara sto sam tvrdio da nije moguce i da nije dobro...

Jos jednom imate moje isprike...
 
Gde ima da se kupi glicerin za manometar od prkalice?
Takođe bi kupio i nov manometar sa krupnijim podeocima,onaj agromehanikin sitan...jel kupovao ko skoro,gde ima?

Ja sam manometar kupio na najlonet,0-6bari podeoci 0.2bara,neki made i germani,lik prodaje svake nedelje,samo manometre,kupio lane,i još radi,ako me sećanje navara bio je 600 peneza
 
Ma nekako sam i sam svestan te cinjenice ali matori je remontovao pumpu pre nekoliko godina, promenio bure, vecinu creva, ofarbao ram (iako nije ni morao) , remontovao razvodnik, stavljen nov manometar kvalitetan, nije kinez, ma samo dizne da promenim i to je prakticno nova prskalica pa me stvarno zao. Znate kakav ram ima ta prskalica od 440l, danas takav ne stavljaju ni na buradi od 1000l , to je neunistivo. Pa me zbog svega toga nekako zao da je prodam za neke smesne pare. Koliko moze da vredi takva jedna prskalica, RAU 440l model 14v45s, pumpa 50l/min, prska 12 redova kuruza?
a cuj kod nas su od 200 do 400 eura ovisno o stanju i ispravnosti iste, ma slusaj ponjuskaj malo po netu i oglasima naces ti nesto sto ti pase vjerujem, ako si zagrijan nemas razloga za kemijanje...
 
Gde ima da se kupi glicerin za manometar od prkalice?
Takođe bi kupio i nov manometar sa krupnijim podeocima,onaj agromehanikin sitan...jel kupovao ko skoro,gde ima?
Firma od koje sam kupio prskalicu,nudili su mi da mi skinu fabricki,pa da metnu sa preciznijim podeocima,trazili su jos 20e doplate.
Ali ovo sto palika rece,nije losa ideja.
 
Manometar i ventile sa crevom NIKAKO u kabinu bar kod mene.Jako lose iskustvo nekoliko ljudi koje znam.Elektro ventili to vec da.
@Bubu-malo manje sunke i piva pa ces se moci i okrenuti :haha: :ppozdrav:
 
Manometar i ventile sa crevom NIKAKO u kabinu bar kod mene.Jako lose iskustvo nekoliko ljudi koje znam.Elektro ventili to vec da.
@Bubu-malo manje sunke i piva pa ces se moci i okrenuti :haha: :ppozdrav:

U pravu si. Dosta godina smo u kabini imali razvodnik od atomizera di su pritisci do 20 bara pa nije bilo problema, nikad. Bitno je da su crijeva, a i sam razvodnik, uredu. Sad na sva tri atomizera imamo el. komande i nema više brige, šuštanja... Jedna od opcija koja može proći za daljinsko otvaranje glavnog ventila je sajla. O tom sam razmišljao, našo način i rješenje, al mi je razvodnik u kabini bio brže i lakše rješenje s obzirom kolko (za sad) kod mene radi ta ratarska prskalica.
 
Manometar i ventile sa crevom NIKAKO u kabinu bar kod mene.Jako lose iskustvo nekoliko ljudi koje znam.Elektro ventili to vec da.
@Bubu-malo manje sunke i piva pa ces se moci i okrenuti :haha: :ppozdrav:

Mudro zboris! :D Sta da radim kad volem da jedem a i da popijem.. :ppozdrav: :haha:

Razmisljao sam da nije bas pametno stavljati unutra ali eto, i dalje je to samo ideja. Mozda stavim sa spoljne strane kabine blizu stakla :)
 
Ja sam napravio mali kardančić (ne baš u punom smislu kardan jer nema uvlačenje i izvlačenje, već je iz jednog dela - ali ne znam bolji izraz kojim bih nazvao to pomagalo :osmeh: ) kojim isključujem i uključujem glavni ventil na razvodniku iz kabine. Kardan uopšte ne gasim, samo ovim kardančićem baratam. Kardančić je napravljen od komada armature i parčeta četvrtaste cevčice...
 
bata_prskalice_012.jpg
Drugar juce kupio ovaku prskalicu platio je 530 eura
 
Nazad
Vrh