Prskalice

Ako se probijas na trziste , radis sa minimalnom marzom ili mozda cak i bez nje...prodaj 10 prskalica pa kad ljudi vide da je to kvalitetno prodaces jos 20 ....i to se na taj nacin lagano razvija. U odnosu na konkurenta koji zivi dugi niz godina na trzistu cena nije osetno manja da bi se neko odlucio na rizik.
 
Turci po meni imaju lepu zavrsnu obradu,kvalitet i ne bas.Njihove masine nisam imao ali,delove MADE IN TURKEY jesam.Lepo na izgledu,lepo obradjeno na strugu,narezano ofarbano ali materijal ::lose::.
 
Ja te uveravam da je daleko od onog sto mislis i sto si stekao utisak. Izuzetnog su kvaliteta i odlicne zavrsne obrade. Turci nisu Kinezi koji su samo ukrali tehnologiju.
 
Ako se probijas na trziste , radis sa minimalnom marzom ili mozda cak i bez nje...prodaj 10 prskalica pa kad ljudi vide da je to kvalitetno prodaces jos 20 ....i to se na taj nacin lagano razvija. U odnosu na konkurenta koji zivi dugi niz godina na trzistu cena nije osetno manja da bi se neko odlucio na rizik.
Sokole da ti nisi taj koji je bio na sajmu sa jos 2 drugara i merkali da kupite 3 prskalice,tj s tom pricom bili na standu ?

Lusna identicne opreme kao Agromehanika je 30% jeftinija,malo li je ?
 
Sokole da ti nisi taj koji je bio na sajmu sa jos 2 drugara i merkali da kupite 3 prskalice,tj s tom pricom bili na standu ?

Lusna identicne opreme kao Agromehanika je 30% jeftinija,malo li je ?
30%...tesko...znam kada smo uzimali prskalicu,cena je bila bezmalo ista,AM i Lusna...ne izgledaju lose,svidjaju mi se vodilje za creva od bureta do grana,uredno deluje.stim da one slavine na razvodniku su totalni promasaj...
 
Evo cime se ja vodim.Agromehanika se kod nas prodaje od devedesetih god i prodavace se u buducnosti.Znaci za delove se nemora razmisljati.Moja je 2004god i do sada je promenjena samo vazdusna membrana znaci o kvalitetu za ulozeno-dobijeno netreba pricati. A ove turske tu su danas sutra ih nema.
 
AM 3700e od 800L sa 3 bureta,dok je Lusna 2750 + regulator konstantnog pritiska 150e,ali uz nju ide redovno i kardan,usisna korpa i usisno crevo sto za AM nije slucaj.
 
AM je dokazala svoj kvalitet, pre svega pumpe i konstrukcije, a turske tek treba da dokazuju. Medjutim Turci su u ogromnoj expanziji sto se tice poljoprivrede i u opste svega vezanog za nju. Prave izuzetno kvalitetne, a cenovno mnogo povoljne masine. U cemi je fora i gde to Turci ustede nisam uspeo da doznam, mada me nije ni briga. Bitno je da je njihov proizvod dobar, ne mogu da kazem da je u rangu amazone priskalice, ali sigurno da nije losija od AM. U ostalom vecina delova AM je poreklom iz Italije, tako da to nije bas samo slovenacki proizvod. Sve u svemu svakom bi preporucio da bar proba neku tursku masinu pa tek onda da daje konacni sud. Verujte da ni blizu nisu fuseraja koji smo naucili da dobijemo od kineca (prc-a), IMT-a i Breznjeva.
 
Slazem se...na sjmu,pored Lusne,Ontara-dobar utisak odaje i firma Ilgi...opasni Turci.Ako se dokazu,a zadrze povoljne cene-kroz godinu-dve mogu vrlo lako da zauzmu dobar % na nasem trzistu.
 
Poslednja izmena:
Koju prskalicu bi mogao da nosi zetor 5011? 600 ili 800lit? a da ne dize prednji deo posto nema tegove? razmisljao sam o agromehaniki samo neznam koju uzeti za njega?
 
Jedino ako nabacim tegova jos napred :D al mislim da bi mu ova odgovarala ,sta kazete? ima li ko iskustva s ovima? ovakva sa granama 15m i triplex diznama izadje oko 2800 sa pdv. moze se ostvariti i povracaj od 30 odsto
ags-660-e.jpg
 
Mislim da takve prskalice imaju samo 12 metara grane.

Uglavnom kolega ima takvu prskalicu, odlična, jake grane, nivelacija, stvarno ok prskalica. Nosi je sa Imt 542.
 
Nazad
Vrh