Prskalice

Nije bas to tako sporo, poklopac se odvije za pola kruga jer on nije na navoj. A crevo zavrnes za krug i po. Ako das i malo gasa jedva stignes da spremis hemiju, narocito ako razmeravas...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Što umesto žutog čepa ne montiraš slavinu i staviš brzu spojku.
U prodavnicama za navodvnjvanje imaš izbor svih delova do 2 cola.
 
Da li mozes na brzu spojku da vuces vodu iz cisterne?
Meni su objasnili da na brzu spojku ide punjenje ali mora pritisak biti,dok standardno isto skidam svaki put zuti cep i navijam crevo,nije neki posao ali lakse je na brzu spojku definitivno a nisam nikad probao.
 
Poslednja izmena:
Da li mozes na brzu spojku da vuces vodu iz cisterne?
Meni su objasnili da na brzu spojku ide punjenje ali mora pritisak biti,dok standardno isto skidam svaki put zuti cep i navijam crevo,nije neki posao ali lakse je na brzu spojku definitivno a nisam nikad probao.
Na EN HP ona brza spojka ti ide samo do vrha bureta i tu ulazi. Nema nikakav ventil niti vezu s buretom. Dobro su ti objasnili. Tu se puni na neki pritisak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovako mi je bilo najjeftinine i tako i ostalo, nije neka danguba, ide to veoma brzo. Nisam cak ni taj metalni reducir zamenio plasticnim jer vrsi posao.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Žuti čep služi pa pritisne klapnu u kućištu i time dozvoli protok izmedju glavnog rezervoara i pumpe.Vadjenjem žutog čepa opruga gurne klapnu i zatvori protok izmedju glavnog rezervoara i pumpe i tada pumpa vuce preko creva koje se navrne umesto žutog čepa.Znači bez žutog čepa se ne može na tom tipu filtera.
 
Eto, onu slavinu ispod bureta ne moram ni da okrecem kad punim. Nekoliko puta zaboravio i vidim da nema razlike u brzini punjenja pa mi bilo cudno, al sad naucih i zasto :D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Da vas pitam, kad vec pricate o tim ventilima, da li ovakav ventil sa tri polozaja ima opciju usisavanja ili ne?
injektor-st_270x270.jpg
Ima .....
Kad je skroz uvucena crvena rucica.
 
Na EN HP ona brza spojka ti ide samo do vrha bureta i tu ulazi. Nema nikakav ventil niti vezu s buretom. Dobro su ti objasnili. Tu se puni na neki pritisak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Iskreno nisam ni gledao,ali onda je to to,treba pritisak u sustini kada imas jaci tj bilo kakkav od veceg bunara hidranta i sl. pritisak onda bodes na to da ne moras drzati crevo gore na otvoru nego da radis kulturno.


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Kad je skroz uvucena onda curi voda iz bureta napolje. Kada je srednji polozaj onda vuce sa creva koje nakacis na tu budzu dole i kad je najisturenija onda prskas tj kruzi voda kroz bure.

Kod mene i na automizeru i na prskalici skroz izvučena, kruži voda kroz ceo sistem. Na pola voda izlazi na taj ispust van prskalice. Skroz uvučen položaj crpim vodu izcisterne i bunara preko pumpe. A iz cisterne kojaje na prikolici u srednjem položaju vodu uvek dolivam u prskalicu
 
Kod mene i na automizeru i na prskalici skroz izvučena, kruži voda kroz ceo sistem. Na pola voda izlazi na taj ispust van prskalice. Skroz uvučen položaj crpim vodu izcisterne i bunara preko pumpe. A iz cisterne kojaje na prikolici u srednjem položaju vodu uvek dolivam u prskalicu

I kod mene je tako na obe prskalice. Samo sto ne dolivam preko pumpe jer je sporo vec fi 60 (2 cola unutrasnja mera) iz Ibc kontejnera slobodnim padom. Za cas napuni prskalicu/atomizer
 
Kolege moze pomoc. Imam prskalocu agromehanika kranj 1500 l vucnu kao i njihovu elektroniku za ukljucivanje sekcija. Evo sta je problem ,dok sam ispirao prskalicu koja ima program za ispiranje ostala mi je jedna sekcija ukljucena,i umesto pritiska 3 bara spusti mi na 1 bar i nece da se vrati m staro. Pokusao sam da natocim vode i da je ukljucim ,i kada to krenem da uradim ona mi sa 3 bara spusti na 1 bar . Da li je neki ventil zaglavio ili sta vec?
21enjat.jpg
xkujip.jpg
rkpq9g.jpg
 
Nazad
Vrh