Jecam 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko sejao jecam u monokulturi?
Psenicu sam sejao sve godine za redom, ali jecam nikad.
 
Juce posejan jecam pivarac Salamander,setvena norma 105kg/kj dubina oko 5cm,predsetveno 150kg/h Map,dva puta teska tanjiraca...
2i9sg7q.jpg
2i9sg7q.jpg
 
Sejem ječam na njivi koja nije radjena par godina pa me interesuje koji veštak u setvi da bacim.pozdrav i hvala
 
Da li je neko sejao jecam u monokulturi?
Psenicu sam sejao sve godine za redom, ali jecam nikad.
Ima uskolisna trava da ga pojede a hemija za jecam ne postoji.Mozes da sejes psenicu na psenicu ili tritikal,najsigurnije,ako krene uskolisna trava(a hoce 100%)imas sredstvo koje to uspesno resava(40eur).

- - - - - - - - - -

Sejem ječam na njivi koja nije radjena par godina pa me interesuje koji veštak u setvi da bacim.pozdrav i hvala
NPK 15:15:15
 
Ima li nesto da resava divlji ovas u jecmu ?? Sejacu ga na jednoj parceli gde je bio kukuruz a znam kroz istoriju da hoce divlji ovas da se pojavi.
 
Ja tih problema sa uskolisnim korovima nemam, osim na nekim parcelama.
Ne kazem da nece biti ali ne verujem....
A to za 300kg po ha da se baca juznije od Dunava nisam znao.
Ali sam na cuo da ako se ne rade analize, da se barem moze priblizno izracunati po potrebama za jednu tonu. Kao sto na primer za psenicu treba 20-25kg fosfora. Ili mozda gresim, nisam bas siguran.
 
I još nešto da pitam , sejem rasturivacom za djubre pa drljacom posle toga e sada da li da bacam vestak pre valjanja ili posle?
 
Kakav je jecam Grand u odnosu na Nonius ?? Nude mi njega umesto LG Paso, pa ne znam da li da uzimam kod ovih gde uvek nabavljam seme ili da trazim drugde Paso. Zadnjih godine sejem samo Nonius sad sam mislio da probam i Paso.
 
Prekjuce sam posejao jecam Paso na 80 ari,pola sam posejao gde mi je bio jecam ove godine a pola gde mi je bio beli kukuruz.Gde je bio beli kukuruz mogao sam da izorem posto je bio kopan kukuruz i obran rucno pa nije bila gazena njiva,a pokusao sam da posejem jedan deo i na njivi gde je obran kukuruz beracem,e tu je beton bukvalno.Sejao sam sejalicom sa 175 kg/Ha.Sad ostaje da posejem jos oko 50 ari isto gde mi je bio jecam.
 
Ipak nasao seme LG Paso, platio 50din/kg. Da li da povecam setvenu normu na 230-240kg/ha posto ce setva kasniti ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh