Jecam 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam prosle godine sejao pocetkom oktobra. Nego cu sada biti u problemu sa vremenom.
Nego sam sada mislio sejati jecam dok cekam da kukuruzu padne vlaga. Posto imam jedno 17-18ha koji je jos zelen, to se nece skidati do kraja septembra.
Jel sejete stocni ili pivarac?
Druže budi malo miran i ne lomi glavu,ništa nije zagarantovano da će kukuruz pustiti vlagu kada tebi odgovara.Spremi seme,veštak naftu,mašine i volju pa kada bude vremu udari po poslu.

- - - - - - - - - -

Ove godine jačma samo gde dolaze pčele na parcelu,BC Vedran zaobilazim,jes da je curio ali u Lokvama nije bilo manjeg hl ni na ječmu ni na pšenici celih 54.
 
Do prosle godine smo sejali tritikal a od ove hoćemo na 25a da pokusamo dvoredni jecam. Kakva su Vam iskustva I koji savetujete da se uzme?
 
Poceo danas da tanjiram za jecam prekinula me kisa. Bogami dosta tesko ide kukuruziste I nabijeno I dosta mase. Najavljuju kisu skoro svaki dan u narednih 10 dana videcemo kako ce se spremiti I kad ce se posejati. Koja je setvena norma za LG Paso ?? Nonius sam planirao prvu reprodukciju da idem 220kg/ha.
 
Posejan danas LG Passo,2 reprodukcija.Bacio oko 120kg na 60ari(zaboravio sam bas tacnu povrsinu).Valjda nisam preterao?Seme je prosle godine uzeto iz zadruge...
 
Ja sam ove godine posejao stocni jecam Bingo, oko 20 kj. Prosle godine mi se jako dobro pokazao. Uz minimalna ulaganja imao sam prinos 4,6t na kj.
Baceno 100kg 16-20-0 po jk, u prolece prva prihrana u februaru 50kg uree/kj i kasnije 100 kg/kj AN.
Zastita od bolesti Pressing+protiv korova, druga zastita u cvetanju preparat : Timpani
I to je to, barem sam tako radio prosle godine a i sad planiram isto....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh