Jecam 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zavrsili danas 2ha Nonius, vlaga 12% hl 64. Sve ostavili kuci pa ne znam tacan prinos, ali po hektolitru i kubikazi prikolica i skladistu oko 11000kg sa 2ha. Ja vise nego zadovaljan, jedna parcela je isla i garant preko 6t/ha ali je druga pokvarila prosek. Sejano 15.10 na kukuruzistu, norma 200kg/ha i djubrenje u februaru 200kg/ha uree, ali prethodno za kukuruz djubreno svinjskom osokom bilo i malo pologa. Prskano Sekator+Falkon.
Ostalo jos 1,5ha LG Paso, ali je on sejan kasnije i prva godina zakupa pa ne ocekujem neki Bog zna kakav prinos.
 
slike.php
[/URL]]
Lg Paso skinut juče,hektolitar 66,vlaga 9,5%...prinos odličan.
 
Јуче скинуо мој јечам,две парцеле,прва хектолитар 69,влага 10,3%,принос 5500 кг/ха,посејана семенска 300кг/ха,предсетвено 200 кг/ха НПК,350 кг/ха УРЕА у фебруару,прехрана преко листа+СЕКАТОР.Друга хектолитар 67,влага 11%,принос 3900 кг/ха,сејано са тавана 300кг/ха,предсетвено 200 кг/ха НПК,350 кг/ха УРЕА у фебруару,прехрана преко листа.Услужно приноси шарени од 2т/ха до рекордних 7700 кг/ха,у тој парцели посејан Нониус са тавана,400 кг/ха,у јесен заорано стајско ђубре и у фебруару око 400 кг/ха УРЕА.
 
Јуче скинуо мој јечам,две парцеле,прва хектолитар 69,влага 10,3%,принос 5500 кг/ха,посејана семенска 300кг/ха,предсетвено 200 кг/ха НПК,350 кг/ха УРЕА у фебруару,прехрана преко листа+СЕКАТОР.Друга хектолитар 67,влага 11%,принос 3900 кг/ха,сејано са тавана 300кг/ха,предсетвено 200 кг/ха НПК,350 кг/ха УРЕА у фебруару,прехрана преко листа.Услужно приноси шарени од 2т/ха до рекордних 7700 кг/ха,у тој парцели посејан Нониус са тавана,400 кг/ха,у јесен заорано стајско ђубре и у фебруару око 400 кг/ха УРЕА.
Kad oduzmes ulog za toliku kolicinu djubriva,ostane malo vise od sipka.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
1zn6b6g.jpg

Skinuli jecam juce,ovaj mucenik sa hederom sirine 8m poigrao se sa mojih 25kj , za par sati,prinos po kj 3700kgLGPaso kise nije bilo davno, sitno sturo seme hl 59 prosecno.Preko sita, sto je ispalo hteli u primese:sta: no nekako smo se dogovori, jer ipak je skoro 10 vagona a i sin i zet su imali po 4 kj. generalno, ja sam zadovoljan, jer kakve su psenice u tom delu, zali Boze, bice 2500kg max po kj toliko od mene za u buduce u vezi strnih zita. Znamo mi ocistiti njive i bez strnih zita
1zckd9c.jpg

usluzno su mi radili sa transportom zajedno.
 
Јуче скинуо мој јечам,две парцеле,прва хектолитар 69,влага 10,3%,принос 5500 кг/ха,посејана семенска 300кг/ха,предсетвено 200 кг/ха НПК,350 кг/ха УРЕА у фебруару,прехрана преко листа+СЕКАТОР.Друга хектолитар 67,влага 11%,принос 3900 кг/ха,сејано са тавана 300кг/ха,предсетвено 200 кг/ха НПК,350 кг/ха УРЕА у фебруару,прехрана преко листа.Услужно приноси шарени од 2т/ха до рекордних 7700 кг/ха,у тој парцели посејан Нониус са тавана,400 кг/ха,у јесен заорано стајско ђубре и у фебруару око 400 кг/ха УРЕА.
Velike setvene norme za jecam,nije bilo pologa?
 
Kad oduzmes ulog za toliku kolicinu djubriva,ostane malo vise od sipka.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
Пријатељу тако је како је,нико ме(нас) не може натерати да радим ако нећу

- - - - - - - - - -

Velike setvene norme za jecam,nije bilo pologa?
Сад сам уочио грешку у куцању овај семенски сам сејао 200 кг/ха а не 300 како сам написао,код мене полога нигде није било,а ово што сам радио услужно где је сејано 400 кг/ха је било поприлично.
 
Juce skinut jecam Nonius,sac metodom 5,5t ha,sutra cu znati tacnije kilazu pa javljam detaljnije
 
Danas poznjeo jecam Paso i ujedno isprobao kombajn,ipak prvi put radimo sa njim.Setva 9.10.2016,set.norma 175 kg/h,prihrana jednom u prolece 150kg/h urea i jednom prskano protiv korova Tezis+ Bonaca.Inace njiva ima 35 ari,ja zadovoljan prinosom:osmeh:
apiUPOS.jpg

8ZOJnSp.jpg

H1sMFfd.jpg

dmFVLXv.jpg

d770MzM.jpg

Ostale mi jos 2 parcele tamo ce biti po mojoj proceni jos bolji prinos.
 
Ovrsen prolecni jecamscarlett.Sejan prvog marta.Od djubreta dobio samo 100kg mapa u jesen.Jedna zastita odradjena i izbacio 3300kg po kj.S'obzirom da je to pred usev i ulozeno-dobijeno ja sam prezadovoljan.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh