Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko efikasno to bude ofarbano ako samo tako curi pomalo na zrna ,tu se ne ofarba svako zrno ?.
 
Koliko je efikasno ne znam, ovo sad radimo prvi put, ali sa sigurnošću mogu da kažem da ne vidim nikakvu razliku u ofarbanosti između ovog semena i onog što dobijem uz njega fiskalni račun...
 
I mi smo prošle godine radili isto tako, doduše selektor malo stariji ali isto Petkus, samo bez trijera. I zaprasivanje isti sistem.
Ove godine ako Bog da radimo na novom petkusu.
Elem, nije baš dobro da selektor bude mobilan, i da ne bude u idealnom horizontalnom položaju. Jeste da on može da se narikta vrlo lepo, ali pitanje je šta se sve haba na njemu.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
@mixer87kac

Pošto je selektovanje?

Mi ćemo te radove posle 20 avgusta da radimo...
 
Kod nas dosao covek sa aparaturom iz Stare Moravice i sa radnicima njih 5 ukupno. Cena je 5 din po kg sa njegovim preparatom. Posteno je stavljao "farbu" nije zakidao i lepo odradjen posao.
E vala sejem i ja psenicu sledece godine samo da bi mogao da ucestvujemm u temi.....inace verovatno druge vajde nece biti :ppozdrav:
 
Kod nas dosao covek sa aparaturom iz Stare Moravice i sa radnicima njih 5 ukupno. Cena je 5 din po kg sa njegovim preparatom. Posteno je stavljao "farbu" nije zakidao i lepo odradjen posao.
E vala sejem i ja psenicu sledece godine samo da bi mogao da ucestvujemm u temi.....inace verovatno druge vajde nece biti :ppozdrav:
Jel to cika Karolj? Meni dolazi u sredu :)

Poslato sa T1 7.0 uz pomoć Tapatoka
 
Jel to cika Karolj? Meni dolazi u sredu :)

Poslato sa T1 7.0 uz pomoć Tapatoka
...valda, negde sam ostavio vizitku imam samo jednu primedbu.......masina ima samo 2 sita ( mi na nasoj staroj smo radili sa 3) i malo brzo radi pa na prvom situ hoce ono najvece i najlepse da predje preko sita ( ne propada kroz sito jer brzo sipa) tako da nam je na cca 1 vagon preradjenog ostalo cca 500 kg(10dzakova) tog krupnog semena sa primesama....jbg nema veze pojesce zivina ....ali sam too primetio kao manu,al opet je za razumeti coveka radi na normu da sto vise uradi :ppozdrav:
 
Kod nas je 3din sa farbanjem kod cika Steve Ergelaseva odes doteras prikolicu i das im dzakove ljudi to odrade i svaki dzak izmeren na 50kg ili manje ako hoces!
 
Pitanje je sa čime se farba,da nije neka roze farba za kosu?Ništa bez YQ,bar se tako u Mačvi radi.
 
E to nebi znao reci cime ga farba,a da smrdi smrdi radnici svi nose maske kad stim rade!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh