Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas poceli danas ,prinos ne znam vlsga poslednja oko 11.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ja cu sutra ingenio i sobred. Farineli i hibtidi zeleni.Sobred mi nekslo ima sitna zrna jako.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Gledao danas Avenue i Sobred, uglavnom je pozutelo tek negde se moze videti da se zeleni pomalo zastavicar i stablo, zrno meko. Zetva mozda sledece nedelje.
 
Veceras u nasem gradu dani polja pomalo drugaciji i kreativniji
Profesor Mihajlo Zurkovic
" KONCERT U ŽITU"
Po ideji pijaniste, profesora Akademije umetnosti u Novom Sadu, Mihajla Zurkovića, U.G. "Somborska budućnost" organizuje "Koncert u žitu" 21. juna 2017. godine u 19 i 30 časova.
Svetski dan muzike i dan letnjeg Solsticija (prvog dana leta). Publika će imati ekskluzivnu priliku da sluša pijanistički resital na otvorenom prostoru. Na programu su dela P. I. Čajkovskog, Franca Lista i Frederika Šopena.


37f173e38f4a8eb64d5b50dbad251654.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Sreća pa nije grom zapalio pšenicu kao juče na Galadu.
 
Setva 31.10, 3 i 5 duž između crvene i nove linije. Gledao sam i kod strica apač 2 duž i veliki drum na parceli malo pre mene i tebe isto stigao ,ja bi to kosio.
 
Za koji dan mislim da ćemo skinuti našu pšenicu. Praktično u isto vreme kao i prošle godine, kada smo to uradili 25. juna. Što se tiče prinosa nadamo se solidnom, jer je pšenica lepo nalila zrna. Broj zrna po klasu ne silazi ispod 30, a bilo je klasova i sa preko 40, istina mnogo manje. U svakom slučaju videćemo za koji dan, kako će to sve izgledati.
 
Mi juce skidali Ingenio,vlaga 10%
Hektolitar 79.8
Nismo sve stigli da zavrsimo,prekinula nas kisa pa ne znam prinos,ali po mojoj proceni nema ni 2800kg/kj.
 
Ingenio, sejan 28.09.16 danas merena vlaga...23,1% :sta:.....pobeleli klasovi vec 2 nedelje....ima jos dosta klasova koji su u vostanoj zrelosti
 
Jedan deo atara nije uhvatilo ni ovo malo kiše što je sinoć padala nad selom.Mladji nastavljaju sa skidanjem pšenice .Jučerašnji peosek 2,7-2,8 t/kj.
 
Kod nas juce poceli sa kosenjem zita ali se svi za..jebali merili vlagu na uvratinama,a niko da udje 20-30m u njivu kad su skinuli onda na..jeb mesto 13-14% vlaga 28%.Ja isto isao da gledam moju mucenici i na uvratinama zubi pucaju koliko je tvrdo zrno,a dublje u njivi jos vostano tako da tek iduce nedelje zetva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh