Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bice na jesen jos vise posejane psenice,kad susa rasturi soju,mnogi ce udariti na psenicu,samo lagano.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Od političara i "stručnjaka", uvek ista stara, već izlizana ploča pred žetvu, o ogromnim površinama, i odličnim prinosima. Malo radi mira u gradu, a malo više radi male cene otkupa i brze zarade zelenaša
::sramota::
 
Juče sam obišao moju pšenicu i neće još skoro.U pitanju čuveno za..bani Sofru.Toliko je čudan da nemam nikakvu procenu o prinosu.Može biti od 5-15 tona/ha.
 
Nema se ficfirica za kupovinu!:osmeh:
Zemlja skupa i treba je raditi 20 god. da je isplatis, a mozda i vise! Ako bi se moglo, sto da ne, ovako bolje raditi arende i posejati ono sto se vise isplati od psenice!
 
Onaj ko ne racuna "neku" arendu, zakup, bez obzira da li je zemlja u vlasnistvu, ili zaista u zakupu, ili ne zna kako se do zemlje dolazi, ili je malko brezobrazan.
Da smo mi na divljem zapadu i da smo tu zemlju osvojili pobadanjem kocica jos bih i razumeo, ali svaki onaj ko je zemlju nasledio, ili kupio pre nekoliko godina zna da se i na sopstvenoj zemlji arenda racuna. Naravno ne 300 evra po jutru, ali se racuna.
 
Ja mislim da će rokovi setve dosta odlučivati,govorim o onim delovima gde nije bilo kiše,ranija setva možda i bude nešto a kasnija teško,ja sam gledao pre neki dan ovde kod nas setve iz novembra,prazni klasovi,a gde ima zrna ono je 3 puta manje od redovnog.
 
Pšenice koje su nikle u Martu ovde su poprilično zelene.Nisam ulazio u njih niti pregledao klas a sigurno im neće prijati ovaj talas vetra i temperature.
 
Poslednja izmena:
Jbt stvarno ovde ima pacijenata za pregled,pa kod nas su žita požutela još pre 10 dana.Kiše nismo dobili dva meseca,izuzev one zadnje pre dve nedelje,ali je zemlja bila toliko žedna da je to bukvalno za dva dana nestalo još vetar koji svaki dan fenira katastrofa.
Isti jedan je tako pisao u temi u vremenskim prilikama ,kaže ovo je taman dovoljno padavima,da samo zavisi kako gde.

Zamolio bih te da ne vređaš. Ja sam dao komentar na sve postove jer je ispalo da pšenica nigde ne valja. U redu nije u vrhunskom stanju zbog ovakve godine, ali nije baš baš toliko loša. U ostalom lepo sam rekao sačekaj te da kombaj to sve skine pa onda komentari. Takođe sam primetio da se ovde dosta žali da usevi nisu nikakvi a posle kad krene žetva onda se obaraju rekordi. I to sa svakakvim agrotehnikama. Slažem se da godina nije nikakva od setve pa do sad, da je manjak padavina kako gde, ali da je toliko baš loše ....
 
Zamolio bih te da ne vređaš. Ja sam dao komentar na sve postove jer je ispalo da pšenica nigde ne valja. U redu nije u vrhunskom stanju zbog ovakve godine, ali nije baš baš toliko loša. U ostalom lepo sam rekao sačekaj te da kombaj to sve skine pa onda komentari. Takođe sam primetio da se ovde dosta žali da usevi nisu nikakvi a posle kad krene žetva onda se obaraju rekordi. I to sa svakakvim agrotehnikama. Slažem se da godina nije nikakva od setve pa do sad, da je manjak padavina kako gde, ali da je toliko baš loše ....
Pozdravi vucica,propagiras njegove nebuloze,sve je divno,trava je zelena,leptiri lete unakolo,blagostanje opste,psenica je rodila,ratari zadovoljni rodom i cenom,dosta vise lupetanja,istina je takva kakva je,rod je umanjen dobrano,to ispeglati niko ne moze.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Prinos psenice ce biti umanjen od 20 do 50 procenata. A sto se tice opsteg stanja u poljoprivredi ne pamtim gore. Mi pravi poljoprivrednici smo gradjani drugog reda. I to ne bi bio problem da ne zivimo u trece razrednoj drzavi.
 
Obisao neke parcele danas...sejano u prvoj dekadi oktobra.

Ingenio
28hfw9h.jpg


Sofru
jhatub.jpg

acz721.jpg


Nikol...jos se zeleni
2v7tcib.jpg


Yetti
mrq07m.jpg
 
Zamolio bih te da ne vređaš. Ja sam dao komentar na sve postove jer je ispalo da pšenica nigde ne valja. U redu nije u vrhunskom stanju zbog ovakve godine, ali nije baš baš toliko loša. U ostalom lepo sam rekao sačekaj te da kombaj to sve skine pa onda komentari. Takođe sam primetio da se ovde dosta žali da usevi nisu nikakvi a posle kad krene žetva onda se obaraju rekordi. I to sa svakakvim agrotehnikama. Slažem se da godina nije nikakva od setve pa do sad, da je manjak padavina kako gde, ali da je toliko baš loše ....

Naprotiv ,ja sam imao dobru nameru, da se ode na pregled,nije loše jednom godišnje to odraditi.
 
јел онај познати психијатар бранков из сомбора још ради друже или је у пензији
 
U mom kraju psenica je jos uvek zelena. Obilne padavine su medjutim prouzrokovale pojavu fuzarijuma, pa je 90% psenica zarazeno. Oboljenje nije kriticno ali je primetno. Moja psenica je bila dobra do cvetanja, sada je i ona malo zahvacena bolescu. Zetva kod mene nece krenuti pre 15. jula.
 
Naprotiv ,ja sam imao dobru nameru, da se ode na pregled,nije loše jednom godišnje to odraditi.
Sta si napao na coveka,ako kod njega nije lose ima pravo da to kaze i napise.Vecito si ti pametan,i ovaj tvoj kolega iz beceja i takvi slicni likovi ako se njima smrklo svima mora da se smrkne jer ako nije tako onda su pacijenti,nenormalni i sl.
Sto se mene tice,takvima zelim da ne navrsu nista,jer bolje nisu ni zasluzili.
A za pregled mogao si i sebe malo poslati,da ti izlece nagone za sarkazmom i podjebavanjem,ocrtava te u veoma loseg coveka.
 
Poslednja izmena:
Pedj-Z pozdravi ga ti. On mene ne interesuje niti ga podržavam. Ja samo postavljam pitanje na osnovu ono ga šta sam video na Tv. A da je sjajna situacija u svemu u ovoj državi nije to i sam vidim.

Markokurjega tvoju dobru nameru ostavljam tebi pa sam iskoristi taj pregled. A ti i PasceKisa možete zajedno pod ruku kod tog istog u Sombor. Hvala meni ne treba a i daleko mi je.

E sad vi veliki "stručnjaci" daj te komentar na slike koje je postavio mirmag sa svojim pšenicama. Po meni su jako jako dobre i tu će biti lepog prinosa. Možda ne 9-10t/ha ali sigurno nece biti 4t/ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh