Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio vs Balaton
9c78ddc1c62ee92605d5aad9395639a4.jpg


Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока
 
Malo sam se vozio sa drustvom po atarima za Veliki Petak i gledali useve,sto se tice zita zakljucak je da ce Ingenio da pocepa ove godine sa prinosom naspram ostalih.
 
Učinilo mi se da leže,ali dobro je ako stoji...Moja jedna parcela od 4 kj.pšenice za đurđevdan uvatila patos pretprošle godine i pored regulatora rasta...Celih 2500 kg. dala po jutru.:ppozdrav:
 
Ako otkupljivaci ne uvedu otkup po kvalitetu treba svi da se vratimo na apac i slicne sorte, jer cemu sve ovo kad se ne odvaja zito od kukolja.
 
Pa dobro, kazuj, ja sam njega uzeo samo kao reper.
Ja se tu trudim prskam, pazim, mazim, a onda dodje neki Pera i preda Apac koji je rodio za 20 % vise za iste novce.
 
nas još ne diraju ,stricu sam radio prihranu i prvu zaštitu (dok je bio u inostranstvu),ima samo apač,otkida u poređenju sa ostalima.

- - - - - - - - - -

Ja ga lično izbegavam već par godina zbog najave da neće biti plaćen kao ostali i redovno puš*m.
 
Šta znam, u mlinu u Bavaništu gledaju sve to. Razvrstavaju Šubu u poseban silos. I mislim da ove baš stočne i ne primaju. Na globalnom nivou, nema velikog zakeranja. Apač nikada nisam sejao, a nemam ni želje.
 
Ja sam sa Ingeniom prezadovoljan,mada mislim da sto se prinosa tice su sada medju najboljima Modern i Solehio
Subu sam kosio,ima kvalitet i placa se 5% vise,ali po prinosu ne moze ovima da primirise.
 
Suba mi je bila plaćena isto kao i Apač s obzirom da ne radim za merak nego za novce izbacio sam je .
Ruku na srce bilo je to pre par godina ali koliko sam upućen ista je situacija i sada.
 
Pa zato sto vecina otkupnih mesta ne gleda nivo Glutena i druge stvari. Ja sam je kosio 2014. I Agrobaza Ns je placala vise,ali je dzaba kad je te godine Zvezdana tukla 600 kg po jutru.
 
I kod nas je tako,jedino su u Agroglobu radili odma procenat proteina,ali cena je bila ista za sve,sem kad je nizak hektolitar pa ide u stocnu
Nego kazem za Subu,da je nju glupo sejati napamet,za nju se ugovarala proizvodnja,posto se kod nje gledaju neki drugi parametri.
 
Juče sam sa puta video jednu pšenicu ,koja je pre prskanja bila baš lepo razvijena ,zelena i visoka.Sada je sva naježena ,žućkasta ,stala u porastu.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh