Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A pitanje za ove koji seju caussade psenice, je l se neko odlucio za sortu sostin?
 
N.A.Rođak iz sela seje neku domaću sortu brat bratu već 30+godina.Ne zna koja je ni čija selekcija.Prinos mu nije bitan toliko koliko mu je bitna slama.Poseje i možda poprska od korova.Prinos uvek bude dobar a garantujem kada bi uradio sve po ps-u da bi imao rekordne prinose.
 
Al ovde ima pametnih ljudi pa to je čudo jedno, izgleda da neki kucaju ove poruke samo da bi imali što više postova...

Elem ove godine sam posejao mislim moju 4 ili 5 reprodikciju, a mislim da je razlika u odnosu na kupovni samo u tome što moje seme nije ofarbano u crveno, već je tretirano fungicidom!
 
Ispada da su sortne pšenice u stvari hibridi..ebe lud zbunjenog.Kupiš semensku robu a unutra bude žižka,suncokreta,kukuruza,jednoroga,popova sa bradom a nađe se i poneki pegaz,delovi od kombajna,žica...Haos.
 
Moj Basmati XXX.reprodukcije je vrhunski za ovaj semenski sto sam uzeo,bas sam se razocarao sta pakuju.
 
Ova i prosla godina bila je odlicna u rodu zbog Majskih i Junskih kisa a da ih nije bilo u tim kolicinama sumnjam da bi to zavisilo od koje je reprodukcije ili cime je tretirano seme!!!
Tako da dobar rod iskljucivo zavisi od kise i normalno kolicine djubriva po ha!
 
Gledao sam na oglednom polju PSS Sosthene i Cellule i dobre su bile obe.Čak na nekoliko ogleda i u vrhu,ne baš prve.E sad je problem što za ogled daju naj seme sa dobrom zaštitom,a za maloprodaju spreme svašta.Kupio sam u Tomsinu seme Sofru RWA po ceni od 56 dinara C1 tretirano Raxil star i nije me nešto posebno oduševilo,dok sam pre dve godine kupio KVS Basmati sa YQ,E TO MI JE DO SADA BILA NAJBOLJA SEMENSKA PŠENICE I DALA JE 8,8 T NA MAČVANSKOJ ZEMLJI.Zavisi od godine,padavina,đubrenja,zaštite ali i od semena.Kad sam otvorio prvi džak Basmatia videlo se odmah šta je klasa i tako je bilo i u žetvi pa pričajte šta hoćete!
 
Kupuju ovi iz okoline Cuprije, nekom rodio prosle god i sad svi hoce talas, to mi rekose pre neki dan...
Ko to kupuje ?? Ja sam cuo od par njih da su mnogi odusevljeni sa Nikol sejali prvi put neku stranu sortu. A drugar sejao prosle godine Sosten vise mu se svidja od NS sorti, Nikol I Sirtakija u rangu sa Ingeniom. Jedino nisam ga pitao za bolest znam da je jednu zastitu radio sigurno. Sad ce da poseje vise, jos ovi iz Agromarketa nude svim apotekama bice je dosta :osmeh:
 
Ljudi može pomoć? Koje su setvene norme za Sobred i Anapurnu? Nigde nema, ni na sajtu ništa ne piše. Koliko ide semena po m2?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh